Szukasz butów na trening? 5 zasad jak wybrać wygodne buty

  • 20.05.2022, 10:18
  • redakcja
Szukasz butów na trening? 5 zasad jak wybrać wygodne buty
Jak często oceniasz, czy Twoje trampki są dla Ciebie odpowiednie? Czasami samo znalezienie czasu na fitness może być trudnym zadaniem, a co dopiero martwienie się o stan butów do ćwiczeń. Skąd więc możesz wiedzieć, czy potrzebujesz nowej pary butów i na co powinieneś zwrócić uwagę, jeśli już to zrobisz? Wybór odpowiednich butów treningowych nie musi być trudny - ale warto wiedzieć, jakie są zalety butów treningowych, jak zapewnić im jak najdłuższą żywotność i jak mogą one wpłynąć na Twoje treningi.

Jak wybrać buty do treningu biegowego?

Wybierając buty, kierujesz się stylem lub ceną, nie zastanawiając się, jak mogą one pomóc Twojemu ciału podczas ćwiczeń. A z czasem buty mogą się zużywać i oferować mniejszą przyczepność, wsparcie i amortyzację.

Dobre buty do treningu crossowego są lekkie i mają szeroką podeszwę, która zapewnia stabilność i możliwość ruchu na boki, co nie jest typowe dla butów do biegania po szosie. Aby zwiększyć stabilność, buty mają bardzo niski spadek pięty do palców lub nie mają go wcale. Buty do treningu biegowego są elastyczne, a jednocześnie wytrzymałe, z odpowiednią ilością amortyzacji w podeszwie środkowej. Buty do biegania po szosie są najlepsze do biegania na długich dystansach po chodnikach i gładkich, utwardzonych powierzchniach. Są lekkie, stabilne i zaprojektowane tak, by wspierać stopę w całym zakresie ruchu zarówno na krótszych, jak i dłuższych dystansach.

Czego należy szukać w butach do biegania na szosie: Ogólnie rzecz biorąc, szukaj systemu amortyzacji, który wspiera przednią i środkową część stopy, czyli miejsce, w którym większość biegaczy ląduje podczas pierwszego uderzenia. Specyficzne wysklepienie stopy i typ pronacji wpływają na to, jakich cech butów do biegania ulicznego szukasz, dlatego warto wybrać się do specjalistycznego sklepu dla biegaczy.

Najlepsze buty do biegania

Pierwsza zasada wyboru wygodnych butów to zasięgnięcie rady u profesjonalnych biegaczy, którzy sprawdzili już setki modeli butów. Po drugie należy zapoznać się z ofertą producentów butów sportowych. Następnie warto wybrać się do sklepu z butami do biegania, aby zapytać wykwalifikowanych sprzedawców o jak najlepsze obuwie do treningu. Należy pamiętać, że cena nie jest głównym wyznacznikiem w wyborze obuwia treningowego. I ostatnia rada to sprawdzenie, z jakich materiałów powstały buty - gdyż to w głównej mierze materiał odpowiada za wygodę. Najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze butów do biegania powinna być wygoda.

Styl i producent zdecydowanie nie powinny być czynnikami decydującymi! Twój chód określa sposób, w jaki biegniesz, a to dyktuje, jak Twoja stopa uderza o podłoże. Istnieją trzy różne rodzaje pronacji - neutralna: stopa przetacza się do wewnątrz w zdrowym stopniu; nadpronacja: stopa nadmiernie podwija się do wewnątrz; supinacja: stopa wywija się na zewnątrz. Buty do biegania są zaprojektowane tak, by przeciwdziałać nadmiernej pronacji lub supinacji i sprawić, że będziesz biegać z bardziej neutralnym ułożeniem stopy. Aby określić swój typ stopy, przyjrzyj się wzorom zużycia na starej parze butów do biegania lub spójrz na swoje ślady stóp, gdy następnym razem wyjdziesz spod prysznica. Również dobry sklep z butami do biegania będzie w stanie zidentyfikować Twój typ stopy.

Damskie buty do biegania, ćwiczeń i na trening znajdziesz na stronie https://royalfashion.pl/pol_m_KOBIETA_Obuwie_Buty-sportowe-damskie_Bieganie-cwiczenia-i-trening-4633.html

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe