„Czar dla mamy” w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej

  • 20.05.2022, 13:24 (aktualizacja 23.05.2022, 17:23)
  • redakcja
„Czar dla mamy” w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej
Widowisko przygotowali dla wszystkich mam z okazji ich święta podopieczni sekcji wokalnej, teatralnej i gitarowej PCAS-u. W programie montażu słowno - muzycznego znalazła się część bajkowa w wykonaniu młodszych uczestników sekcji oraz znacznie poważniejsza, opowiadająca o silnej więzi mam i dzieci w różnych aspektach ścieżki życiowej. Młodzież bardzo refleksyjnie podeszła też do jakże trudnej w obliczu zbrojnego konfliktu na Ukrainie, sytuacji matek żołnierzy broniących swojej Ojczyzny. Nie zabrakło wzruszeń i w niejednym oku łezka się zakręciła. Tak, jak w życiu – są chwile radości, są chwile zwątpienia, ale najważniejsza jest bezgraniczna miłość.

- Bardzo się cieszę, że na nasze zaproszenie odpowiedziało tak wiele mam. Na widowni zasiadły całe rodziny, tak, by wspólnie móc świętować ten najpiękniejszy dzień w roku – mówiła Dorota Ignasiak, dyrektor placówki. – Myślę, że każdy wzrusza się na dźwięk słowa „MAMA”. To w nim zawarta jest cała gama uczuć i emocji. Przedstawione widowisko ujęło właśnie ten wielki zbiór uczuć, które towarzyszą tej niepowtarzalnej więzi mamy i dziecka, a odpowiedzią na to było wzruszenie widoczne na twarzach widzów. Myślę, że już przyzwyczailiśmy naszych odbiorców do wysokiego poziomu organizowanych przez nas imprez i i tym razem, mam nadzieję, nie zawiedliśmy.

Młodzi artyści złożyli naprawdę piękne życzenia i podziękowania za pomocą utworów słownych i muzycznych wszystkim mamom. Ze sceny życzenia złożyli też: starosta tomaszowski, Mariusz Węgrzynowski, członek zarządu powiatu, Elżbieta Łojszczyk, dyrektor PCAS-u, Dorota Ignasiak i wicedyrektor placówki, Dariusz Stańdo. Wszyscy dostali też słodkie upominki.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe