Antresola w pokoju dla dziecka – chłopca, dziewczynki – jak zaaranżować łóżko na antresoli?

  • 20.05.2022, 15:36 (aktualizacja 24.05.2022, 12:00)
  • redakcja
Antresola w pokoju dla dziecka – chłopca, dziewczynki – jak zaaranżować…
Antresola w pokoju dziecka to ciekawe rozwiązanie aranżacyjne, szczególnie warte polecenia we wnętrzach stosunkowo wysokich. W prosty sposób pozwala oddzielić strefę odpoczynku od pozostałej części pomieszczenia. Rodzice mają pewność, że przestrzeń w ich domu została optymalnie wykorzystana, a dzieci zyskują miejsce w pokoju inspirujące do wielu zabaw, przechowywania skarbów oraz spędzania chwil w ciszy i spokoju. Czy to jednak na pewno jest rozwiązanie bezpieczne?

Szczypta przygody i łyk fantazji

Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki uwielbiają tajemnicze zakamarki, schowki, niestandardowe wnęki, gdzie ich wyobraźnia ma ogromne pole do popisu. Wspaniale czują się na wysokich konstrukcjach niczym na placu zabaw lub sali rozrywki. Antresola ma duże możliwości aranżacyjne. Pokój dziecięcy dla małych mężczyzn może zmienić się w olbrzymią rakietę kosmiczną, remizę strażacką czy statek piracki. Dziewczynka z pewnością chętnie zamieszka w wysokim zamku lub na chmurce. Ciekawym pomysłem jest dobór indywidualnych dekoracji stosownych do wieku, płci i zainteresowań dziecka. Mogą to być odblaskowe naklejki w kształcie gwiazd lub serduszek, girlandy z lampkami, łapacze snów, poduszeczki z motywami ulubionych bohaterów, stylizowana pościel. Dla dziewczynki rozłóż bajkowy baldachim, a dla chłopca powieś Układ Słoneczny na sznurku lub proporczyki z ulubioną drużyną. Wszystko po to, by po wejściu na górę, dziecko poczuło się bezpiecznie, przytulnie i komfortowo. Inspirująca do odpoczynku i kolorowych marzeń sennych aranżacja antresoli z pewnością będzie ulubionym, bo magicznym miejscem Twojego dziecka.

 

Kwestie bezpieczeństwa

Pokój, w którym znajduje się antresola wraz z łóżkiem, zyskuje na atrakcyjności i jest świetnym pomysłem dla pociech w różnym wieku. Kiedy masz starsze dzieci, nie musisz martwić się o ich bezpieczeństwo. Co jednak w przypadku przedszkolaków? Są samodzielni, ale nie zawsze ostrożni. Decydując się na montaż antresoli, zwróć szczególną uwagę na jej konstrukcję. Schodki powinny być stabilne, stopnie dopasowane do stópek dziecka, a poręcz do małych rączek. Wybierz model antresoli z balustradą o odpowiedniej wysokości. Istnieje też możliwość dodatkowego zakupu lub samodzielnego wykonania tego elementu. Na rynku jest dostępnych wiele konstrukcji, które gwarantują bezpieczeństwo znajdującego się na górze maluszka. Na pewno nie zaleca się tego typu atrakcji proponować dzieciom poniżej 4. roku życia. W razie wątpliwości lub problemów z harmonijnym skomponowaniem aranżacji pokoju dziecięcego z antresolą zajrzyj na fachową stronę AboutDecor, gdzie pokazanych jest wiele inspirujących realizacji.

 

Praktyczność

Do zalet antresoli można śmiało dopisać użyteczność. Rozwiązanie to pozwala optymalnie wykorzystać dostępną w pokoju dziecięcym przestrzeń. Nie przytłacza ona aranżacji, a także tworzy dużo miejsca pod spodem na szafy, szuflady, biurko lub miejsce do zabawy. Konstrukcja nie zajmuje dużo miejsca, a wieczny bałagan w dziecięcym łóżku pozostanie ukryty. Odpada także konieczność codziennego składania i rozkładania posłania, jak również uciążliwego sprzątania pod łóżkiem, gdzie lubią spadać różne pluszaki, samochodziki, poduszeczki i inne drobne skarby.

Nie tylko posłanie

Mając do dyspozycji dużą przestrzeń na podwyższeniu, nie musisz ograniczać się wyłącznie do małego materaca. Możesz stworzyć na górze większe posłanie, umożliwiające zabawy z kolegą lub koleżanką, swobodne czytanie książek, a także wieczorne rozmowy z tatą lub mamą.

Zabawa i wyciszenie

Praktyczne oddzielenie strefy odpoczynku od strefy zabawy wpływa dobrze na organizację samego maluszka. Uczy się on odpowiednich zachowań, obowiązków, odmiennej atmosfery w porze zabawy i snu. Brak w zasięgu wzroku kolorowych oraz kuszących zabawek kojarzących się z dzienną aktywnością z pewnością przyczyni się do tworzenia atmosfery wyciszenia i relaksu, a także sprawniejszego zasypiania.

Antresola wydaję się, poza łatwymi do wyeliminowania drobnymi wadami, rozwiązaniem doskonałym. Daje ona olbrzymie możliwości do stworzenia wyjątkowej przestrzeni dla dziecka, którą zapamięta na długie lata. Jeśli tylko masz możliwości, wykorzystaj ten inspirujący pomysł przy najbliższym urządzaniu pokoju dziecięcego.

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe