Ustawiono pierwszy Ekosłupek w Gminie Inowłódz

  • 22.05.2022, 15:12 (aktualizacja 24.05.2022, 22:05)
  • redakcja
Ustawiono pierwszy Ekosłupek w Gminie Inowłódz
W bezpośrednim sąsiedztwie budynku Urzędu Gminy w Inowłódzu pojawił się Eko Słupek Air Sensor.To nowoczesne urządzenie służy do pomiaru i sygnalizowania jakości powietrza za pomocą koloru światła na terenach otwartych. Został on wyposażony w oświetlenie ledowe, które na podstawie wyników bieżących pomiarów stężenia pyłów zawieszonych PM1, PM2.5, PM10 oraz formaldehydów przybiera barwę zgodną z Polskim Indeksem Jakości Powietrza.

Jeśli światło ma kolor zielony,  jakość powietrza jest bardzo dobra, warunki sprzyjają do wszelkich aktywności na świeżym powietrzu. Kolor czerwony ostrzega przed złą jakością powietrza wywierającą negatywny wpływ na zdrowie.

Szczegółowe wyniki pomiarów stężenia zanieczyszczeń w powietrzu dokonywanych przez urządzenia można odczytywać za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej EkoSłupek oraz dokonywać ich analiz na platformie internetowej AirSensor.

Drugie takie urządzenie zlokalizowane zostanie w centrum Spały  przy ul Piłsudskiego.

Rozwiązanie to służy zwiększaniu świadomości społecznej dotyczącej jakości powietrza, edukuje,  informuje dzieci i młodzież oraz wszystkich mieszkańców znajdujących się w bezpośredniej okolicy o aktualnym stanie zanieczyszczenia powietrza.

Urządzenie zostało zainstalowane w ramach programu Czyste Powietrze ze środków pozyskanych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ewka
ewka 24.05.2022, 09:25
Lepiej byłoby aby zamiast eko słupka ktoś zwrócił uwagę na samochody gównie cięzarowe pędzące z z prędkością światła przez Spałę, nie zwracające uwagi na na nic i nikogo. Ten radar który stoi chyba na nikogo nie działa. EOPy gnają na złamanie karku. rozumiem objazd ale to co się dzieje to już lekka przesada.
Ajdejano
Ajdejano 22.05.2022, 20:59
Cytat z powyższego materiału:
"W bezpośrednim sąsiedztwie budynku Urzędu Gminy w Inowłódzu pojawił się Eko Słupek Air Sensor."
Jeżeli jest napisane: "w bezpośrednim sąsiedztwie budynku Urzędu Gminy w Inowłodzu", to ja rozumiem, że tuż przy budynku Urzędu Gminy.
Wszyscy wiemy, że ten budynek znajduje się dosłownie KILKA metrów od bardzo ruchliwej drogi krajowej nr 48 i równocześnie drogi wojewódzkiej nr 726.
Więc należy przypuszczać, że ten przyrząd będzie badał zanieczyszczenie powietrza jedynie w zakresie zawartości w powietrzu przy Urzędzie Gminy jedynie zawartości spalin, tlenku węgla i innych syfów, wynikających z ruchu pojazdów, natomiast zupełnie nie pokaże, jak wygląda czystość powietrza w związku ze spalaniem: gumowcy, gumofilców, podpasek i innych rzeczy.
On
On 22.05.2022, 20:42
Brawo!
Kazimierz
Kazimierz 23.05.2022, 18:52
Bzdura mącenie ludziom w głowach

Pozostałe