Witamina E – aby organizm działał z pełną sprawnością

  • 24.05.2022, 20:26 (aktualizacja 26.05.2022, 13:58)
  • redakcja
Witamina E – aby organizm działał z pełną sprawnością
Witamina E to wspólna nazwa dla grupy tokoferoli oraz tokotrienoli. Jest jednym z czynników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu, dlatego tak ważne jest, aby dostarczać mu ją w odpowiednich ilościach. A skąd się bierze? Na co konkretnie wpływa?

Witamina E – źródła i działanie

Witamina E występuje obficie w przyrodzie. Mają ją zarówno rośliny, jest także obecna w produktach pochodzenia zwierzęcego. Znajdziemy ją w produktach zbożowych, warzywach (zwłaszcza szpinaku, pomidorach i dyni), orzechach, oliwkach, a także rybach i nabiale. Jej bardzo duże ilości mają oleje roślinne - ze wskazaniem na słonecznikowy. Podobnie jak w przypadku innych witamin, także tutaj świeżość danego produktu decyduje o jej jakości – a więc świeże warzywa będą mieć jej znacznie więcej, niż przetwory.

W jaki sposób wpływa na organizm? Przede wszystkim hamuje procesy starzenia, a dokonuje tego poprzez ochronę komórek przed wolnymi rodnikami. Ponadto wpływa na regulowanie syntezy części lipidów, regulowanie enzymu Kinazy C, który przekazuje sygnały między komórkami, a także wspomaga procesy związane z krzepnięciem krwi i prawidłową pracą układu nerwowego. Brak prawidłowej ilości witaminy E w organizmie objawia się osłabieniem i zaburzeniem pracy mięśni, ogólnym uczuciem zmęczenia, a w ekstremalnych przypadkach może prowadzić nawet do zaniku mięśni. 

Szczególne niebezpieczny jest jej niedobór u dzieci i młodzieży – może prowadzić do zahamowania wzrostu i uszkodzenia nerwów. 

Suplementy witaminy E – wesprzyj swoje zdrowie

Jeśli chcesz zapewnić swojemu organizmowi wystarczającą ilość witaminy E, dobrze pomyśleć o jej suplementacji. Dzięki ofercie strony drogeriadrzdrowie.pl nie będzie to problemem – znajdziesz na niej witaminę E w formie tabletek lub kapsułek, których codzienne zażywanie wesprze Cię w  utrzymaniu jej prawidłowej ilości w organizmie. 

Trzeba podkreślić, że dawka witaminy E różni się w zależności od danej propozycji. Jest to spowodowane faktem, że osoby w różnym wieku mają odmienne zapotrzebowanie. Osobna sytuacja dotyczy kobiet w ciąży – w ich przypadku jest ono znacznie zwiększone i koniecznie należy dbać o odpowiednią dawkę, gdyż witamina E odpowiada za rozwój narządu wzroku u dziecka.

Drogeria Dr Zdrowie oferuje suplementy witaminy E dla osób w każdym wieku. Szeroki wybór sprawia, że z pewnością znajdziesz tu odpowiednie dla siebie. A co istotne – wszystkie dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach. Zobacz już dzisiaj!

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe