Dzień Patrona w „Dwunastce”

  • 24.05.2022, 21:39 (aktualizacja 27.05.2022, 12:02)
  • redakcja
Dzień Patrona w „Dwunastce”
18 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 12 im. Jana Pawła II w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim obchodzono Dzień Patrona. Tradycyjne świętowanie rocznicy urodzin Papieża jest wielkim wydarzeniem w życiu szkoły, wyrazem pamięci, oddania i hołdu złożonego Patronowi przez całą społeczność szkolną.

W ramach obchodów Dnia Patrona nauczyciele i uczniowie podjęli szereg różnorodnych działań upamiętniających postać Jana Pawła II. Były nimi konkursy, w których uczniowie mogli pogłębiać lub wykazać się wiedzą na temat życia i nauki Jana Pawła II. W ich organizacji uwzględniono zainteresowania i umiejętności dzieci. Tradycyjnie przeprowadzono konkurs wiedzy o Janie Pawle II, a także  konkurs grafiki komputerowej 3D „Jan Paweł II - Medale" i konkurs „Papieskie śniadanie”.

Finałem wszystkich przedsięwzięć był uroczysty Dzień Patrona. W tym dniu uczniowie uczestniczyli w mszy świętej sprawowanej w intencji całej społeczności szkolnej w Sanktuarium św. Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim. Dalsza część uroczystości odbywała się w budynku szkoły.  Rozpoczęła się od złożenia kwiatów przed tablicą pamiątkową i wspólnego odśpiewania hymnu szkoły. Na okoliczność Święta Patrona został przygotowany program artystyczny, pokazujący jak ważna dla Jana Pawła II była rodzina. Słowo, śpiew oraz prezentacja multimedialna jeszcze bardziej przybliżyły uczestnikom spotkania sylwetkę Papieża. Kolejnym, ważnym elementem wpisującym się w obchody Dnia Patrona było nagrodzenie uczniów biorących udział w konkursach związanych z życiem i nauczaniem Jana Pawła II oraz laureatów XI Powiatowego Konkursu „Dla Ciebie, Mamo …”

Obchody Dnia Patrona zaszczycili swoją obecnością: Krzysztof Kuchta – Przewodniczący Rady Miejskiej, Leszek Ogórek – Wicestarosta Powiatu  Tomaszowskiego, Iwona Sudak – Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta, Beata Stańczyk – Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego,  Tomasz Migała – Zastępca Dyrektora Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta, ks. Sławomir Klich – Proboszcz Parafii św. Antoniego.

Dzień Patrona dostarczył uczniom i nauczycielom wielu pozytywnych wrażeń, był okazją do integracji i wspólnego przeżywania szkolnej uroczystości.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (3)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

K2222
K2222 25.05.2022, 08:18
Dzień patrona dniem patrona, niech tam będzie. Ale przebieranie dziecka za papieża to już przesada. Dziwię się rodzicom, że pozwalają robić kukiełkę ze swojego dziecka, zwłaszcza po ostatnich doniesieniach o wątpliwej świętości papieża.

Pozostałe