Dlaczego warto zabezpieczyć telefon przed wirusami?

  • 24.05.2022, 21:46 (aktualizacja 27.05.2022, 12:03)
  • redakcja
Dlaczego warto zabezpieczyć telefon przed wirusami?
Czy wiesz, że komputer nie jest jedynym urządzeniem narażonym na wirusy? Niesamowicie szybki rozwój technologii cyfrowej sprawia, że wciąż rośnie liczba zagrożeń, na które każdego dnia narażeni są ich użytkownicy. Obecnie telefony dostarczają nam niemal tyle samo możliwości, co komputery, laptopy, czy tablety. Jak zadbać o kompleksową ochronę systemu telefonu, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa?

Telefon jako podstawowe narzędzie komunikacji

Bezpowrotnie minęły już czasy, w których telefon służył jedynie do wykonywania połączeń i wysyłania wiadomości tekstowych. Dzisiaj możemy dzięki niemu tworzyć maile, korzystać z aplikacji bankowej, robić zakupy, łączyć się na wideokonferencjach, zdalnie sterować urządzeniami z technologią Smart… To tylko niewielka część możliwości, jakie zapewniają nam obecnie telefony.

Niestety proporcjonalnie wzrosła także liczba potencjalnych zagrożeń, na które każdego dnia narażeni są użytkownicy telefonów. Problem ten dotyczy szczególnie korzystających z najpopularniejszego systemu Android.

Kompleksowa ochrona przed niebezpieczeństwem

Dane, które gromadzimy w naszych telefonach, niejednokrotnie stają się celem ataków hakerów. Nie ustają oni w swoich działaniach i wciąż poszukują nowych możliwości wyłudzenia danych, które mogą doprowadzić do poważnych skutków, np. utraty gotówki z konta.

Zastanów się, ile informacji w Twoim telefonie nie powinno dostać się w ręce osoby niepowołanej? Z pewnością jest ich wiele, dlatego warto zagwarantować im dodatkowe zabezpieczenie!

Skuteczny antywirus na Androida

Z telefonu korzystamy zazwyczaj w biegu. Otrzymałeś telefon, że kontrahent w zniecierpliwieniu oczekuje na zatwierdzenie płatności? Szybkie logowanie do banku, jedno dotknięcie palca i przelew został wykonany. Cóż za wygoda!

Co jednak gdy w chwili nieuwagi pobierzesz plik, który wywoła szkody na urządzeniu? Wejdziesz w groźny link? A może zezwolisz aplikacji na dostęp do poufnych danych?

Właśnie na wypadek takich zagrożeń został stworzony antywirus Android od G DATA. Zapewnia on niezbędną ochronę przed dostępem do urządzenia dla cyberprzestępców. Czuwa także nad uprawnieniami, które nadajesz np. pobieranym aplikacjom, abyś nie udzielił zgody na dostęp do wrażliwych danych.

Dodatkowe funkcje, które oferują antywirusy najlepszej jakości

Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem i kontrola aplikacji to nie wszystkie możliwości, jakie oferuje nam G DATA antywirus. Funkcją, która z pewnością zyska uznanie wyjątkowo zabieganych, jest pomoc w sprawnym odnalezieniu zagubionego urządzenia. Jak to działa?

Wystarczy dostęp do platformy online G DATA, dzięki której, jako użytkownik, uzyskujesz informację o lokalizacji swojej zguby.

Bądź świadomy zagrożeń

Najważniejsze, abyś miał świadomość, do jakich skutków może doprowadzić roztargnienie, szybkie przełączanie się pomiędzy kartami przeglądarki na małym ekranie telefonu, czy nieuważne zatwierdzanie „wyrażam zgodę”. Wciąż niewielu użytkowników telefonów decyduje się na instalację antywirusa dla systemu Android. Często jesteśmy złudnie przekonani o własnym bezpieczeństwie, nie mając świadomości, że ofiarami cyberataków każdego dnia stają się zwykli ludzie.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe