Marcin Witko zdradza tajemnicę: wiemy kto wystąpi na Dniach Tomaszowa

  • 26.05.2022, 21:02 (aktualizacja 26.05.2022, 22:06)
  • redakcja
Marcin Witko zdradza tajemnicę: wiemy kto wystąpi na Dniach Tomaszowa
To już naprawdę koniec pandemii. Po dwóch latach powracają Dni Tomaszowa. Projekt Święta Miasta, autorstwa tomaszowskiego Stowarzyszenia Pracodawców BCTM mają już 25 letnią tradycję. Mimo przerw w czasie prezydentury Rafała Zagozdona, poszukiwania nowej formuły, zastępczego "Lata z Radiem", wróciły z mocą, kiedy prezydentem został Marcin Witko. Wróciły też częściowo na Plac Kościuszki. Dwa lata pandemii to przerwa w koncertowaniu na Błoniach. Teraz nasza największa plenerowa impreza wraca. Wieczorem dowiedzieliśmy się kto wystąpi na scenie. Zobaczymy: Enej, Mezo, Natalię Sikorę, oraz Kombi.

- Tak staraliśmy się dobrać zespoły i artystów, aby każde pokolenie i każde gusta były bardziej lub mniej zaspokojone. Staraliśmy się nie pominąć nikogo w doborze repertuaru - mówił prezydent Marcin Witko w czasie wieczornego "live" na facebook'u. - Jedną z gwiazd będzie Enej, Zespół wszystkim znany. Wiele osób domyślało się, że kiedy nasza radość zakłóca to, co się dzieje za nasza wschodnią granicą, będziemy chcieli zaprosić właśnie tych muzyków. Na dzień do Tomaszowa wpadnie także Mezo. Fani muzyki Disco Polo ucieszą się zapewne z koncertu zespołu M-I-G. Będzie też nieco ostrzejsza muzyka i Natalia Sikora oraz łączące pokolenia Kombi. Nie zabraknie dyskoteki pod gwiazdami. 

 

W połowie lat 90-tych, kiedy powstała idea zorganizowania imprezy dla mieszkańców miasta, która miała też w sobie istotny walor PROMOCYJNY, była ona pomysłem dosyć nowatorskim. Tomaszowianie byli bardzo aktywnymi ludźmi. Zakładali firmy, które prężnie się rozwiały, prowadzili działalność społeczną na różnych polach. Mimo wszystko wiele się tu działo. Tę właśnie aktywność miały prezentować Dni Tomaszowa. Pierwotnie festiwal miał na celu pokazanie pozytywnego obrazu miasta na zewnątrz, budowę pozytywnego wizerunku Tomaszowa Mazowieckiego. Stąd organizowane parady uliczne i imprezy towarzyszącej. Warto sobie to przypomnieć. Zdarzało się, że nie dopisała pogoda ale zawsze można było liczyć na zaangażowanie ludzi oraz wsparcie sponsorów.

Stowarzyszenie BCTM było organizatorem dwóch pierwszych edycji festiwalu. Odbywały się one nie na piaszczystych Błoniach ale na w centrum miasta na Placu Kościuszki.  Dopiero przy trzeciej odsłonie dołączył, jako organizator Urząd Miasta.

Najważniejsze było to, że z założenia całość oparta była na energii ludzkiej.  Nikt nie wierzył, że się uda a jednak Stowarzyszenie zrobiło trzydniową imprezę nie angażując w nią żadnych publicznych pieniędzy, pochodzących z budżetu miasta. Żadna z osób pracujących przy imprezie nie wzięła ani jednej złotówki wynagrodzenia,

Organizatorem czwartych „Dni Tomaszowa” był już sam Urząd Miasta. W kolejnych latach festiwal ulegał stopniowej degradacji, przy czym nie chodzi tu o jakość wynajmowanych, często za kosmiczne pieniądze wykonawców ale o samą ideę, której w pewnym momencie zabrakło.  

Problem braku waloru promocyjnego, przy jednoczesnym dużym zaangażowaniu finansowym od lat dostrzegało wiele osób. Ogłoszono nawet ankietę skierowaną do mieszkańców miasta. Większość odpowiedzi jakie spłynęły dotyczyło konkretnych wykonawców, jakich wypełniający formularz chcieliby w Tomaszowie obejrzeć. Jedyny sensowny i kompletny merytorycznie projekt zaprezentowała… redakcja serwisu NaszTomaszów.pl

 Dni Tomaszowa odżyły dopiero po remoncie Placu Kościuszki i wygranych wyborach Marcina Witko. Najpopularniejsza w mieście impreza plenerowa została reaktywowana. 

 

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gminny
Gminny 30.05.2022, 07:56
Myślałem że prezydent jest lekko zdystansowany do pewnych spraw ale widE ,że poszedł droga takiego innego łysego wójta i coraz więcej zdjęć lansu.Kielbasa rozdawana już poszła w ruch:)zawiązuje się nowa sitwa:)
wacek
wacek 28.05.2022, 16:51
slaba impreza za kase podaatnikow, i co adrianie gdzie twoje pytanie o kase na dni , na podwyzki nie ma dla dla ludu
Wehrmacht
Wehrmacht 28.05.2022, 09:24
Kto to jest pani Sikora szkoda kasy
Diabeł
Diabeł 27.05.2022, 16:27
Wydawanie publicznych pieniędzy na disko-polo to defraudacja oraz promowanie bezguścia i upadku kultury. Publiczne inicjatywy powinny kształtować dobry gust obywateli, a nie taplać się w błocie z pospólstwem.
👎👎👎
👎👎👎 27.05.2022, 10:01
Znowu będzie wycie i dudnienie do późnych godzin nocnych i chmary pijanych dzieciaków błąkających się bez opieki dorosłych . Kto za to zapłaci ? Oczywiście biedni mieszkańcy , no ale przedwyborcze ruchy już się zacząć muszą , bo czas leci , a punkty lecą w dół na łeb na szyję . No to do boju !
buu
buu 27.05.2022, 08:40
same (roz)gwiazdy
.
. 27.05.2022, 07:38
Dajcie sobie luz z tym cyrkiem. Posprzątanie lepiej miasto. Zróbcie porządek z anebami u siebie na stołkach. A nie igrzyska....
bejc
bejc 27.05.2022, 07:31
Jako konferansjer wystąpi aktor z przypadku Jarosław J. Znany z napadów na sklepy w Niemczech , wielbiciel Jolanty Rutowicz , gnębiciel Miss Generation 2020 oraz podejrzany o handel dziećmi .Towarzyszyć mu bedzie Ogórek znana działaczka bezpartyjna .Bożyszcze Leszka Millera i Jacka Kurskiego . Wyznawczyni Putina oddająca hołd przed pomnikiem radzieckiej armii w Olsztynie w 2015 roku
robert_f
Romario 27.05.2022, 11:40
Jaka jest twoja ewentualna propozycja?
AK-47
AK-47 27.05.2022, 06:45
Natalia Sikora?... No to będzie się działo! :)))

Pozostałe