Jedzenie w szpitalu ma być lepsze

  • 12.08.2017, 16:21
  • Mariusz Strzępek
Jedzenie w szpitalu ma być lepsze
W Tomaszowskim Centrum Zdrowia zakończono procedurę przetargową na świadczenie usług cateringowych. Kompleksowym żywieniem pacjentów dotąd zajmowała się firma ze Zgierza. Ona też wygrała ostatni przetarg. Usługę świadczyć będzie dla naszych pacjentów przez kolejne trzy lata. Jedzenie ma być lepsze ale zapłacimy za nie pół miliona złotych rocznie więcej.

Tym razem jednak Tomaszowskie Centrum Zdrowia podeszło nieco inaczej do zorganizowanego przez siebie przetargu. W zamówieniu określono dokładne menu na każdy dzień miesiąca.

 

Na wyżywienie w tomaszowskim szpitalu narzekano od lat. Pacjenci skarżyli się, że otrzymują posiłki zimne i niskiej jakości. Teoretycznie ich jakość powinna być każdorazowo weryfikowane. Jednak z tą weryfikacją bywa różnie.

 

Prezes Krzysztof Zarychta zapewnia, że to się zmieni. Szpital zatrudni dietetyka, który sprawdzać będzie nie tylko jakość ale i gramaturę dostarczanych posiłków.

 

Firma ze Zgierza dostarczać będzie około 280 śniadań, obiadów i kolacji każdego dnia, czyli prawie 8,5 tysiąca miesięcznie. Dodatkowo będą też podawane potrawy przygotowane dla  pacjentów  z cukrzycą i dzieci, które poza trzema głównymi posiłkami obejmą także drugie śniadanie i podwieczorek.

 

Przetarg organizowano drugi raz. Do ogłoszonego w kwietniu przetargu przystąpiło trzech oferentów. Najtańsza oferta pochodziła od obecnego dostawcy  Firmy Grek RTC SA ze Zgierza, która zaproponowała cenę 4.064.256 zł (za trzy lata). Pozostałe oferty był sporo droższe. Opiewały na kwoty 4.823.280 zł i 5.787.936 zł. Przetarg unieważniono, ponieważ TCZ na sfinansowanie usługi zarezerwował 3.693.294 zł.  

 

Ogłoszono kolejne postępowanie. Pod koniec lipca otwarto nowe oferty. Tym razem chętnych do karmienia tomaszowskich chorych było więcej. Przystąpiło do przetargu pięć firm. Jedna z nich   starała się tylko o pakiet dodatkowy dotyczący żywienia niemowląt i małych dzieci. Usługi te będzie świadczyć konsorcjum firm PGF Urtica z Wrocławia i PGF

 

Pozostałe cztery firmy starały się o realizację głównego zamówienia. Raz jeszcze najtańszą okazała się Grek RTC z ofertą   4.058.208 zł. Najdroższa oferta, jaka wpłynęła na przetarg opiewała na 5.007.744 zł.

 

 

  

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

olga w.
olga w. 16.08.2017, 15:44
Miejmy nadzieję, że to będzie dietetyk z prawdziwego zdarzenia i wszystko ogarnie jak należy.Oby tylko nie godził się na to co ta firma ludziom daje do zjedzenia.A i często powinny być kontrole z sanepidu ale nie zapowiedziane.!!! Ostatnia wizyta na oddziale to masakra z posiłkami syf i jeszcze raz syf.Lepiej nic nie ruszać no chyba że suchy chleb to może brzuchy nas boleć nie będą.
logiczny
logiczny 14.08.2017, 10:51
Powinni umowę podpisać np z Siudakiem.
Tomaszowianin
Tomaszowianin 15.08.2017, 13:56
Z Siudakiem gdzie tam wszystko pływa w oleju a surówka często lubi być skisła? Podziękuje. Gdyby tam sanepid zajrzał... Byłoby do zburzenia.
Niepełnosprytny z magistratu
Niepełnosprytny z magistratu 12.08.2017, 23:32
Ogłoście przetarg na 50 lat, wygra ktoś z Ustrzyk Dolnych... na 500 mln.
Szczera
Szczera 12.08.2017, 22:19
Dostaja mało bo na każdy oddział 2bochenki chleba masełko itd. dla pielęgniarek musi być...... Siedzą jedzą i oglądają np. M jak miłość przy kawce ciasto a nie słyszą jak obok dziecko płacze gdzie mama je poinformowała że wychodzi do samochodu na parking szpitalny a dziecko 4 miesięczne tak płakało że było je słychać na parkingu a damy nie słyszały....
A
A 12.08.2017, 19:16
pewnie lepsze bo teraz do szpitali w całym kraju będzie trafiać "smaczne mięsko " w postaci przetworów że świnek zarażonych (afrykańskim pomorem świń) które TO ŚWINKI a było ich 100000 zamiast do utylizacji na rozkaz naszej BROSZKI zostaną przerobione w wyznaczonych zakładach i skonsumowane przez suwerena w instytucjach podległych rządowi - czyli wojsko , szpitale , szkoły , przedszkola itd.

Pozostałe