Nowe Volvo V60 – co zmieniło się po liftingu?

  • 02.06.2022, 19:25 (aktualizacja 03.06.2022, 13:09)
  • redakcja
Nowe Volvo V60 – co zmieniło się po liftingu?
Obecna, druga generacja Volvo V60 oraz S60 na rynku znajduje się od 2018 roku. Teraz jednak Szwedzi przeprowadzili pierwszy lifting swojego podstawowego kombi. Samochód zyskał między innymi nowe silniki, a także funkcje, które sprawiają, że auto to jest bardziej nowoczesne i dostosowane do rynkowych standardów.

Najważniejsze zmiany w nowym Volvo V60

Samochody o nadwoziu typu kombi nie są już tak istotne dla Volvo jak miało to miejsce w przeszłości i powoli ustępują one pola SUVom, które aktualnie stanowią bardzo ważny motor napędowy dla sprzedaży producentów z segmentu premium. Mimo tego Szwedzi nie zapominają o takich autach jak kombi i efektem tego jest nowe Volvo V60.

Volvo V60 jest obecnie dostępne w swojej drugiej generacji, która zadebiutowała w 2018 roku. 4 lata to jednak bardzo dużo czasu i z tego powodu Szwedzi przeprowadzili pierwszy facelifting obecnej generacji swojego mniejszego kombi. Zmian jest całkiem sporo i mają one przede wszystkim dostosować ten samochód do panujących obecnie standardów.

Pod względem wizualnym w nowym Volvo V60 nie doszło do zbyt wielu zmian. Wynika to z prostego faktu. Zmienianie czegoś co działa dobrze po prostu nie ma sensu. Główne zmiany to nieco przemodelowane zderzaki, a także nowy grill. Delikatne zmiany dotknęły również świateł.

Nowości są dostępne wśród jednostek napędowych. Podstawowy silnik to benzynowa, zelektryfikowana jednostka B3. Jest nią silnik 2.0 o mocy 163 koni mechanicznych. Kolejna opcja oznaczana jako B4 daje kierowcy do dyspozycji 197 koni mechanicznych, B5 zapewnia 250 KM, a topowe B6 daje moc rzędu aż 300 koni mechanicznych. Ciekawą rzeczą jest także to, że Volvo nie zrezygnowało z silników wysokoprężnych. Jest to jednostka 2.0 o mocy 197 koni mechanicznych, gdyż ten typ silnika jest wciąż popularny w Europie.

Co zmieniło się we wnętrzu nowego Volvo V60?

Bardzo ważne zmiany zaszły we wnętrzu nowego Volvo V60, a dokładniej w kwestii jego systemu multimedialnego. Pojawił się tam bowiem system Android Automotive. Jest on sercem auta i pozwala na sterowanie wszystkimi funkcjami auta, a także jest on stale połączony z siecią. Za jego pomocą można w prosty sposób połączyć się ze Spotify czy z Google za pomocą swojego konta.

Nowe są też wersje wyposażenia. Znajdziemy wersję Core, Plus, a także Ultimate. To, co one zawierają jest sztywno określone i nie ma możliwości dobierania opcjonalnych pakietów, co jest raczej rzadko spotykane. Wśród nowych systemów znajdziemy zaktualizowane wersje systemów bezpieczeństwa odpowiadających za jazdę autostradową.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe