Stoję, stoję... czuję się świetnie

  • 05.06.2022, 11:03
  • redakcja
Stoję, stoję... czuję się świetnie
Podobne obrazki spotykamy w wielu miejscach w Tomaszowie. Parkowanie na trawnikach, w miejscach niedozwolonych, utrudnianie życie innym użytkownikom dróg, samochody ustawiane na ciągach pieszo rowerowych. I oczywiście agresja przy próbie zwrócenie uwagi. Co robi policja? Wydaje się, że jedynie bezradnie rozkłada ręce. Zarządcy dróg podobne problemy na wąskich i słabo przejezdnych uliczkach osiedlowych mogliby rozwiązać w bardzo prosy sposób, wprowadzając odpowiednie oznakowanie. Skąd niechęć do stosowania "Strefy zamieszkania", gdzie parkować można tylko w miejscach dozwolonych? Trudno znaleźć odpowiedź na to trudne pytanie. Jak dojechać ma tutaj pogotowie, czy straż pożarna? Zastanawiać będziemy się, gdy ktoś straci życie.

Ulica Łukasza (Ludwików) i odwieczny problem z przejazdem. Jestem częstym gościem na tej uliczce i stety-niestety niedługo mieszkańcem. Nigdy normalnie nie przejechałam. Częste problemy z blokadą widoczną na zdjęciu. Masa samochodów przy podwórkach, pomimo progu zwalniającego raz zostałam prawie potrącona. Rozmawiałam z grupką ludzi którzy mieszkają przy tej ulicy. Z tego co wiem takie zachowania kierowców są nagminne. Busy, auta osobowe parkowane naprzeciw bram wjazdowych. Samochód osobowy da radę wyjechać choć z trudem, ale niedawno byłam świadkiem jak do posesji nie mogło wjechać auto z węglem, bo nie miało miejsca na manewr. Ostatnio jedna z mieszkanek tejże uliczki miała do mnie pretensje, kiedy poprosiłam aby przestawiła auto spod mojej bramy. Po kilku minutach to zrobiła, ale co usłyszałam to moje.
Wiem z rozmów z sąsiadami, że wielokrotnie przyjeżdżała policja i straż miejska. Nic to nie dało.
Czy tylko na tej uliczce jest taki problem?
Może to nie jest ważna sprawa, ale nie wyobrażam sobie jak można być takim nieuprzejmym człowiekiem i specjalnie robić ludziom na złość. Zapraszam na ulice Łukasza. Tutaj cyrk trwa codziennie.

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

AW
AW 08.06.2022, 12:30
Normalny obrazek na Legionów ( między Zieloną a Dąbrowską) Jedzie zestaw ciągnik z naczepą (najczęściej tzw patelnią do przewozu piasku), a zanim lub przed nim radiowóz.. Nie ma znaczenia, że na tym odcinku dla samochodów ciężarowych jest zakaz wjazdu... Kilkakrotnie zgłaszałem na policję, jak i do SM ....Żadnej reakcji...
łopocznianin
łopocznianin 07.06.2022, 14:48
Torbanów to przypadkiem nie jest już Opoczno???
S
S 08.06.2022, 19:13
Ludwikow to Tomaszów.
A Torbanów gdzie się znajduje?
kolo
kolo 06.06.2022, 14:32
to na ludwikowie czy torbanowie??
alicja
alicja 06.06.2022, 12:53
Na ulicy na wprost łukasza jest ul Lucyny tam jest zaklad Wulkanizacyjny ,ktory nie powinien byc i istniec poniewaz nie ma z niego wyjazdu tylko jest wjazd . Mieszkancy z tej ulicy nie mogo wiezdzac na swoje posesje ponieważ czasami jest tak zadtawione ze mala glowa . Sa ludzie ktodzy dostaja paczki lub inne zeczy nie moga wjezdzac lub wyjezdzac. Mam pytanie Gdzie w tym czasie jest Policja lub inne sluzby . Nic policja z tym nie robi lub urzad miasta
Adam N.
Adam N. 05.06.2022, 23:00
Policja w tym przypadku nic nie może zrobić gdyż jest to droga wewnętrzna jest wiele takich przypadków i tylko radni miejscy mogą to zmienić zmieniając status drogi i oczywiście odpowiednio je oznakowując już kiedyś pisałem na temat tego osiedla

https://www.nasztomaszow.pl/wi…

W całym mieście jest duży bałagan w oznakowaniu a osoba która piastuje odpowiednie stanowisko w powiecie po prostu się na tym nie zna i robi jeszcze większe głupoty jak powinno być.
Tłuk Pancerny
Tłuk Pancerny 05.06.2022, 17:36
Pierwszy kierowca zaparkował. Ok, gdzieś trzeba. Ale tego, który później zaparkował obok, to trzeba zapytać, dlaczego nie potrafi logicznie myśleć, a później pokazać mu rozwiązanie tego rebusu na kilka sposobów.
Ludwikiwianin
Ludwikiwianin 05.06.2022, 15:20
Po co na posesję w jechać sloro można na ulicy, trawniku....bo keszcze trawka albo kostka na podwórku się zniszczy. I tak na np. Ludwikowskiej lepiej na trawniku przy ulicy zniszczyć a i przyczepkę można ns chodniku zostawić.
Adam N.
Adam N. 05.06.2022, 12:18
Po 1 ul. Łukasza jest drogą wewnętrzną.
Po 2 takie sceny rozgrywają się na każdej takiej uliczce na tym osiedlu domków drogi są bardzo wąskie żadne ustawianie znaków strefa zamieszkania nic nie da o większość tych dróg to drogi wewnętrzne.
Trzeba by było zrobić porządek z nimi uchwały miejskie organizacje ruchu bo tam istnieje wieki bałagan.

https://www.nasztomaszow.pl/wi…

Prawo o ruchu drogowym jasno określa zasady ruchu na drogach publicznych, w strefach zamieszkania oraz w strefach
ruchu niestety nie ma tutaj nic o drogach wewnętrznych.

Przepisy kodeksu drogowego stosuje się również na drogach wewnętrznych, ale jedynie w zakresie:
-koniecznym dla uniknięcia zagrożenia bezpieczeństwa osób;
-wynikającym ze znaków i sygnałów drogowych.

# dla każdego!
# dla każdego! 05.06.2022, 11:40
Policja autorce jeszcze męża powinna znaleźć, a oprócz tego śledzić każdego kto opróżnia zawartość zatok na chodnik codziennie rano wlekąc się do roboty. W Tomaszowie to jest ok 5-6. Odgłos charakterystyczny dla miasteczka. Wysmarkam sięw publicznym miejscu, wprost na chodnik. Bo właściwie dlaczego nie, chusteczki to opresja.

Kulturowy problem to nie sprawa dla Policji. To samo tutaj, chamski nawyk wynikający z chłopskiego pochodzenia. Zresztą czy problem? Świat wygrywów.
nic
nic 07.06.2022, 00:23
Boże jak dobrze że już tam nie mieszkam...

Pozostałe