Historyczny sukces młodych piłkarzy Lechii

  • 14.06.2022, 21:08
  • redakcja
Historyczny sukces młodych piłkarzy Lechii
Młodzi zawodnicy Lechii z rocznika 2008 trenera Wiesława Żmudy sprawili wielką niespodziankę i awansowali do baraży o udział w Centralnej Lidze Juniorów, czyli w najwyższym, ogólnopolskim poziomie rozgrywkowym w tej kategorii wiekowej. Zawodnicy Lechii w boju o baraże pozostawili z tyłu takie drużyny jak Rap Radomsko, Pogoń Zduńska Wola, PSV Łódź, Pelikan Łowicz, ŁKS Łódź i UKS SMS Łódź. Nasza młodzież walczyła z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem.

Mecze barażowe zostaną rozegrane 18 czerwca w Tomaszowie Maz. o godzinie 12.00 (boisko sztuczne przy ul. Nowowiejskiej 5/7 ) i 25 czerwca w Białymstoku. Na zwycięzcę w CLJ czekają już między innymi takie drużyny jak Legia Warszawa, Polonia Warszawa czy Jagiellonia Białystok. Lechia o możliwość gry w barażach „biła” się do ostatniego spotkania, gdyż cały czas tomaszowian „gonił” UKS SMS Łódź.  Lechia, aby marzyć o grze w barażach musiała w swoim ostatnim meczu rozgrywanym w sobotę 11 czerwca w Łodzi przynajmniej zremisować z drużyną ŁKS-u. Podopieczni Wiesława Żmudy w tym meczu dwukrotnie obejmowali prowadzenie, jednak za każdym razem ŁKS potrafił wyrównać. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2 i to drużyna Lechii mogła cieszyć się z awansu.

Niestety w tym meczu kontuzji nabawił się kapitan drużyny – Oliwier Sobczyk. Po meczu okazało się, że utalentowany młody piłkarz ma złamaną rękę i czeka go dłuższa przerwa w grze. Niestety uraz spowodował, iż nie będzie mógł wystąpić w meczach barażowych. Utrata kapitana to znaczne osłabienie drużyny przed tak ważnymi meczami, jednak z pewnością zawodnicy Lechii zrobią wszystko, aby spełnić swoje marzenia i awansować do rozgrywek CLJ. Niezależnie jednak od tego jak potoczą się losy meczów barażowych to i tak należy docenić sukces młodych zawodników Lechii, którzy znakomicie spisali się w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej. W rozgrywkach  C2 Trampkarz drużyna zdobyła 28 punktów, wygrała 9 spotkań, zremisowała 1 mecz i przegrała 4 pojedynki.

W meczach barażowych o CLJ drużyna zmierzy się ze zwycięzcą I ligi w województwie podlaskim. Tam w rozgrywkach znakomicie spisał się MOSP Białystok, który wyprzedził w tabeli między innymi takie drużyny jak Talent Białystok i Jagiellonia Białystok.

Obecny sukces zawodników z rocznika 2008 jest wyjątkowy, gdyż w dotychczasowej historii Centralnej Ligi Juniorów nigdy drużyna z Tomaszowa w jakiejkolwiek kategorii wiekowej nie uczestniczyła w barażach o udział w CLJ. Wierzymy, że młodzi zawodnicy Wiesława Żmudy będą nie tylko pierwszą drużyną grającą w takich barażach, ale również pierwszą drużyną Lechii grającą w CLJ. Z tego też tytułu należą się wielkie gratulacje dla całej drużyny oraz Trenera za ogromną pracę, jaką wykonał z młodymi zawodnikami Lechii.

W przeciwieństwie do innych czołowych drużyn z Łodzi, które nieustannie wzmacniają się najlepszymi zawodnikami w województwie, w przypadku Lechii podstawą sukcesu jest ciężka praca Trenera z wychowankami Klubu. Wielkie podziękowania należą się również rodzicom za ich trud włożony w spełnianie sportowych pasji swoich dzieci, kibicom oraz sponsorom, którzy wiernie wspierali zespół przez cały sezon.

Drużyna Wiesława Żmudy awans do baraży wywalczyła w następującym składzie: Mikołaj Mieszczankowski, Piotr Podlecki, Wiktor Pasierb, Jakub Szulowski, Michał Pustelnik, Bartłomiej Krawczyk, Leon Krakowiak, Maciej Bielejewski, Karol Świątek, Patryk Kałwa, Jakub Rzymkowski, Mateusz Sarlej, Kacper Król, Maciej Biegun, Dawid Słoń, Mikołaj Kania, Jakub Zając, Jakub Szewczyk, Jakub Mączyński, Kamil Konewka, Stefan Adamus, Oliwier Sobczyk. Kierownik drużyny – Mariusz Sobczyk.

Życzymy drużynie sukcesu w barażach i awansu do CLJ. Niezależnie jednak o wyników meczy barażowych jesteśmy z Was dumni i doceniamy Wasz wkład w promowanie Lechii oraz naszego miasta - Tomaszowa Mazowieckiego.  Powodzenia!

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Stal
Stal 17.06.2022, 20:08
Niewiadów będzie wam kibicował!powodzenia
Kibic
Kibic 15.06.2022, 09:39
Tak w gwoli ścisłości to wypadałoby napisać że zespół zajął drugie miejsce, które nie daje prawa do gry w barażach o CLJ. Tylko jakiś kuriozalny regulamin sprawił, że mistrz nie może grać w barażach. A wcześniej drużyny z Tomaszowa zajmowały już drugie miejsca, które nie dawały promocji do gry w barażach. Bo był normalny regulamin spadków i awansów. A poza tym powodzenia
xyz
xyz 20.06.2022, 17:36
Mógłbyś napisać dlaczego Widzew (zajął 1 miejsce) nie gra w barażach?
Wykorzystali
Wykorzystali 15.06.2022, 15:15
szansę.
Brawo
Brawo 14.06.2022, 22:15
chłopaki. Wiesiu też w formie:)
Kibice 2008
Kibice 2008 14.06.2022, 21:29
Mecz zaczyna się o 11.00. Taka zmiana

Pozostałe