Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 03:56
Reklama
Reklama

Jeżeli dojdzie do kolizji czy tragedii kto za to odpowie ?

10 czerwca nastąpiło otwarcie skrzyżowania o ruchu okrężnym im Romana Dmowskiego oraz ul. Mireckiego do użytkowania. Właściwie słowo "otwarcie" jest tu nieco na wyrost, ponieważ nie było przecięcia wstęg i wszechobecnego księdza z kropidłem. Co ważniejsze jednak nie było odbiorów technicznych. To, że udrożniono tę część miasta to dobrze, bo wszyscy wiemy, jak wygląda poruszanie się samochodem po Tomaszowie Mazowieckim w ostatnim czasie. Równocześnie jednak bardzo się dziwię, że nasi włodarze pozwolili na jazdę a tym odcinku. I nie chodzi wcale o to, że jest on nadal placem budowy, ale o fakt, że nie ma odpowiedniego oznakowania, które o tym informuje.  .

Akurat skrzyżowanie z rondem Dmowskiego można było otworzyć, chociaż tam znaki pionowe były i są oczywiście źle ustawione, no ale jakieś są. Poziomych oznakowań nadal brak i myślę, że do października ich nie zobaczymy, no ale wciąż jest to, jak wspomniałem, plac budowy.  Za to ulica Mireckiego nie posiada żadnego oznakowania, dlatego dziwię się, że osoba, która piastuje najważniejsze stanowisko w naszym mieście i  powiecie, związane z bezpieczeństwem drogowym  pozwoliła, aby wszyscy uczestnicy tej drogi znaleźli się w niebezpieczeństwie.

Pytanie: jak można było dopuścić ruch drogowy, jeżeli nie ma znaków pionowych i poziomych (w tym autobusów MZK) skoro nie ma wyznaczonych przystanków. Jak zauważyłem  są tu 3 zatoki (o tym napiszę w innym felietonie) ale bez oznakowania. Na ulicy są jedynie znaki informujące nas o tym, że ta droga jest ślepa i nie przejezdna .

 Warto więc może zapytać, w którym na przykład miejscu mają przechodzić bezpiecznie piesi? Br oznakowania i stosunkowo długi odcinek sugerują, że mogą chodzić de facto wszędzie. 

 

IMG_20220617_141337.jpg

 

Co najważniejsze jest nowo wybudowane skrzyżowanie u zbiegu ulic Mireckiego i Szczęśliwa, ale również nie ma znaków. Fakt jest wyspa na środku skrzyżowania, ale brak oznakowania ustającego pierwszeństwo. W takim przypadku pojazd nadjeżdżający z prawej strony ma pierwszeństwo. Sam kiedyś jadąc swoim prywatnym pojazdem zatrzymałem się na środku wyspy i przepuszczałem pojazdy z prawej strony i zostałem zwymyślany przez innych kierowców.  Co ciekawe, kiedy jechałem z kursantem pojazdem z L nikt nie pytał, tylko jechał jak powinien. 

Przez most również nikt nie powinien przejeżdżać, gdyż nadal stoi znak zakazu. Za to  od strony ul. PCK nadal są znaki, informujące o tym, że  skrzyżowaniu są  światła regulujące pierwszeństwo wjazdu.

Pytałem, do kiedy taki chaos będzie nam wykonawca przebudowy ulicy "fundował". W odpowiedzi dostałem ustną informacje (10 czerwca), że zostaną ustawione tymczasowe znaki ale jak widać mają nas mieszkańców w głębokim poważaniu. Kiedy wykonawcy wezmą  się naprawdę za dokończenie tego, co teraz widzimy? Czy trzeba, jakiego wypadku, aby wykonawcę pociągnąć do odpowiedzialności? 

Za każdym razem, kiedy obserwuje remonty dróg na terenie naszego miasta i powiatu nie mogę uwierzyć w to, jak są one organizowane. Chyba najgorzej jest w przypadku dróg, których zarządcą jest samorząd województwa. Trudno się oprzeć wrażeniu, że po przekazaniu placu budowy wykonawcy, urzędnicy umywają ręce. I dalej firma robi, co chce, a wszyscy interesują się tylko tym, by prace zakończyć w wyznaczonym terminie i cieszą się, że w ogóle wykonawcę udało się znaleźć. 

Władze miasta i powiatu właściwie wpływu na tę sytuację nie mają. Co prawda zarządca remontowanej drogi musi z nimi plan remontu uzgadniać, ponieważ droga remontowana krzyżuje się z ulicami innych kategorii ale na tym ich rola się kończy. A moim zdaniem nie powinna. Dlaczego? Przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Jednak nie tylko. Źle zorganizowane objazdy i trasy alternatywne powodują, że kierowcy ciężarówek niszczą ulice poboczne, które po takim użytkowaniu same zaczynają wymagać remontu. 

W mojej ocenie ważną rolę powinna odgrywać tu Policja. Umożliwienie ruchu powinno być warunkowe a WRD zobowiązany jest dopilnować, aby odbyło się ono równocześnie z ustawieniem odpowiedniego oznakowania tymczasowego. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
...) 19.06.2022 06:53
do autora ..proszę o przeczytanie ustawę "Prawo o Ruchu Drogowym" tam jest wszystko napisane jak się zachować na drodze w takim przypadku.... i nie marudzić

a ja zadowolony z TM 18.06.2022 16:19
typowy i topowy tomaszowski maruder wszystko żle i złe ! je je..... co by w tym mieście nie zrobić to źle. narzekaczy masa!!!

Ola 18.06.2022 14:23
Robić żle nie robić nic też żle, ciężko dogodzić.

Kierowca 18.06.2022 14:08
A dlaczego muszą być znaki ? nie na znaków to chyba zasada jest prosta, pierwszeństwo ma kierujący z prawej strony i nie ma co na siłę szukać ronda, bo np. przy ulicy Seweryna, 14 brygady kiedyś nie bylo... inny przykład to ruch na Kauflandzie gdzie zwyczajowo wszyscy jeżdżą jakby jedna z dróg na wprost wjazdu była z pierwszeństwem a inne podporzadkowane a tak oczywiście nie jest..i wypadków jakoś nie ma. . Więc skoro nie ma znaków to chyba praw jazdy wszyscy mają i powinni wiedzieć jakie zasady obowiązują

Kto odpowie? 18.06.2022 13:43
Ksiądz, że taka była wola boska.

Reklama
Polecane
Ćwiczenia gimnastyczne w tomaszowskich fabrykachNowy partner Lechii TomaszówIV Festiwal Jazzowy „Barwy Muzyki Improwizowanej - Opoczno 2024”„Tkalnia żartu” – odsłona trzeciaJutro noga z gazuKoszykarki z 14-tki na podiumTankuj taniej na Samoobsługowej Stacji Paliw MZKNowy portal turystyczny miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki już działaOdkryj wymarzony prezenty na chrzest dla chłopca! Znajdź idealny dar, który uwieczni ten niezapomniany dzień!Tomaszowskie dzieci miesiącami czekają na pomocGrand Prix Polski w kręglarstwie.Inteligentna sygnalizacja świetlna na ul. Wspólnej.
Reklama
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 4°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1004 hPa
Wiatr: 18 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama