Proszą o przystanek w starym miejscu

  • 18.06.2022, 14:32
  • redakcja
Proszą o przystanek w starym miejscu
Chodzi o mieszkańców ulicy Majowej, którzy do czasu przebudowy ulicy Mireckiego mogli korzystać z przystanku komunikacji miejskiej tuż przy skrzyżowaniu z ulicą Zacisze. Wiata funkcjonowała tutaj od kilkudziesięciu lat. Teraz aby wsiąść do autobusu trzeba będzie przejść w okolice Urzędu Skarbowego. Niby nie jest to daleko, ale droga pod górkę może stanowić problem starszym mieszkańcom dzielnicy, których przecież nie brakuje. Na potrzebę zmian wskazuje między innymi radny Kazimierz Baran.

- Przystanek funkcjonował ponad 40 lat w tej lokalizacji. Korzystali z niego mieszkańcy ulic Mireckiego i Majowej. Są to w większości ludzie w podeszłym wieku, schorowani, mający trudności z poruszaniem, często dojeżdżający w poradni lub szpitala. Pozbawienie ich przystanku przy ulicy Mireckiego i Zacisze skutkuje dla nich utrudnieniem dostępu do usług medycznych i socjalny - pisze tomaszowski radny. 

Na problematycznym przystanku zatrzymywały się autobusy linii 1,3 oraz 9. Teraz zaproponowano, by korzystać z możliwości jakie dają przystanki przy ulicy Topolowej (dosyć daleko) oraz przy wspomnianym na wstępie Urzędzie Skarbowym. Kazimierz Baran proponuje, by w przypadku braku możliwości technicznych utworzyć w starym miejscu przystanek "na żądanie"

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

af
af 19.06.2022, 21:57
Może by pomyśleć o uczniach,którzy korzystają z MZK.
Uczniowie z 3LO i Wrzosowej często korzystali z tego przystanku a także mieszkańcy ul. Szczęśliwej. Nie każdego stać na taxi lub ma auto.
Lolo
Lolo 19.06.2022, 10:18
Ludzie są tak wygodni że nawet odwiedzając groby to by chcieli dojechać samochodem do grobu ul.Dąbrowska nawet znak ich nie interesuje
Aomp
Aomp 19.06.2022, 09:54
Dlaczego brak autobusów jeżdżących prosto Mireckiego na plac Kościuszki w okolicach godziny 7
Bzyk
Bzyk 18.06.2022, 21:35
Jak zwykle wszystko trzeba znowu spieprzyć. Ciągle coś zmieniają i nieważne czy to jest na lepsze .Biurokraci ogarnijcie się i słuchajcie mieszkańców ,bo to oni was wybrali na te wysokie stołki!
JPDL
JPDL 19.06.2022, 00:43
Zdrowo odjechałeś. Róbmy przystanki co 50 metrów bo kolejnym mieszkańcom kolejnych bloków lub domków za daleko. W sumie to może zróbmy MZK na telefon. Dzwonisz i podstawiają autobus w ramach darmowej komunikacji i karty mieszkańca. No a teraz serio człowieku kilkanaście lat temu płaciłeś za bilet i grzaleś na przystanek kilkaset metrów na i do łba Ci nie przyszło że za darmo będziesz jeździć. MZK to nie taksówka i nie każdego spod domu odbierze i pod dom odwiezie. Co do biurokratów jak ich zwiesz to zapewne są grupą która płaci podatki, bo nie ma wyjścia, więc utrzymuje darmowe przejazdy takich jak Ty malkontentów. Co więcej zapewne nie chodzisz na wybory więc wybierać możesz ewentualnie ziemniaki na straganie. Zatem doceń to co masz, przejdź te 200 m do przystanku i pojedź za free. Nie marudź, nie jęczy, nie zrzędź. Po prostu. Daj spokój.
Nie bądź taki mundry,
Nie bądź taki mundry, 19.06.2022, 14:25
bo cie pajunki za obraz wciongnom.
Wyobraź sobie siebie zakuty łbie jako 70+ w dodatku z I gr. inwalidzką, który w PRL grzał na przystanek 6 dni/tydz., kilkadziesiąt lat, aby zarobić na przysłowiową miskę ryżu, no i oczywiście też płacił podatki, abyś ty mógł za free studiować 10 lat jeden kierunek. My emeryci z Tomaszowa nie mamy po 4000 zł emerytury i każda złotówka w budżecie domowym się liczy, a taxi to wydatek już 20 zł za kurs z Pl.Kościuszki do domu. Mnie nie zależy na przejeździe za free, bo i tak z racji wieku należą mi się darmowe przejazdy MZK w każdym mieście na terenie Polski, więc nikt mi żadnej łaski nie robi. Rozkład jazdy MZK powinien być ustawiony z głową, a nie wg. widzimisię, aby ludziom ułatwić życie, a nie utrudniać. Cóż z tego, że darmowa MZK, jak nieraz na połączenie trzeba na przystanku czekać ponad godzinę, a bywa, że i więcej. Nie marudzę, nie jęczę, nie zrzędzę, więc trochę więcej empatii dla ludzi starszych od ciebie o 40-50 lat.
No nic, niedługo wybory, a jakie będą ich wyniki to się okaże. Jeżeli takie jak przypuszczam, to biedny twój los, bo każda zmiana rządu to również zmiana tych biurokratów, więc i ty możesz grzać na przystanek i czekać na przesiadkę nawet i 2 godz.
ff
ff 19.06.2022, 15:24
Nie co 50 metrów, nie na telefon. A po prostu przywróćcie ludziom przystanki w tych miejscach jak stały w latach 80. Miasto to nie jest hipodrom dla oszalałych samochodziarzy, a przestrzeń również dla pieszych (w każdym wieku), rowerzystów, zwierząt. I stopień rozwoju zbiorowej komunikacji miejskiej wyznacza postęp cywilizacyjny, a nie posiadanie auta. Dobrowolnie wyniosłeś się z miasta i już wtedy musiałeś się liczyć i z dodatkowymi kosztami i ze wszelkimi utrudnieniami jakie posiadanie dużej maszyny ze sobą wiąże. A będzie coraz gorzej dla Was, miasto nie jest z gumy, silnik spalinowy szkodzi otoczeniu więc ograniczenia w jego używaniu są cywilizacyjnym przymusem.
MZK.
MZK. 19.06.2022, 15:19
ty pajunk, MZK nie są wyłącznie dla kilku "staruszków" i to tylko z jednej ulicy. Są dla wszystkich mieszkańców Tomaszowa i okolic, więc nie uogolniaj. Kiedyś ludzie starsi też korzystali z MZK i problemu nie było. Teraz się jakoś pojawił, teraz są tylko chorzy na nogi, wcześniej nie było?
Jak zwykle szukanie słomki do oka i wydziwianie na poczekaniu, takiego społeczeństwa się doczekaliśmy - nic nie pasuje.
SA.
SA. 19.06.2022, 12:33
... oooo i mądrego to też czasami warto posłuchać.
200, czy 300 metrów to faktycznie nie jakiś wyczyn dla chcących faktycznie korzystać z MZK. Jeżeli to za daleko, trzeba całą trasę śmiało bryknąc na nóżkach dla zdrowotności albo wezwać sobie pod samą furtkę TAXI. Ono chętnie przyjedzie na czas i policzy odpowiednio koszt. Brać, wybierać... nie marudzić marudy.
Dla zdrowotności
Dla zdrowotności 19.06.2022, 18:44
to możesz sobie klejnoty rodzinne obciąć.
Będziesz miał pewność że nie złapiesz jakiejś wstydliwej choroby typu HIV.
SA.
SA. 19.06.2022, 22:22
Widać, że doświadczyłeś tego na sobie, no cóż trzeba było uważać, a nie później wypłakiwać się publicznie niezdaro, buahhaahha.
tom
tom 18.06.2022, 21:32
uwazam ze chyba wiecej niz 40 lat
Wniosek
Wniosek 18.06.2022, 15:17
Jasne, postawmy jeszcze 5 takich przystanków.
Po co w takim razie budowane były zatoczki, które miały powodować nie blokowanie się ulic?
Szkoda, że radny obudził się tak późno, a nie na etapie projektowania.
rwd
rwd 19.06.2022, 08:13
Nie obudził się, tylko plany (projekty) trzeba umieć czytać. Bez tego dopiero jak się zobaczy. Wada radnych nie tylko z Tomaszowa, ale i okolicznych gmin.

Pozostałe