Minister Czarnek na zjeździe Klubów Gazety Polskiej w Spale: kryzys rodziny to kryzys wartości

  • 18.06.2022, 20:22 (aktualizacja 22.06.2022, 19:29)
  • Hubert Bekrycht
Minister Czarnek na zjeździe Klubów Gazety Polskiej w Spale: kryzys rodziny…
Kiedy myślimy o rodzinie i o tym, z czego wynika jej kryzys, nie mam najmniejszych wątpliwości, że to kryzys wartości - powiedział w sobotę minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek na zjeździe Klubów Gazety Polskiej w Spale

Minister Czarnek wziął udział w debacie o rodzinie zorganizowanej w sobotę na XVII Zjeździe Klubów Gazety Polskiej, który odbywa się w Spale (Łódzkie).

Szef resortu edukacji i nauki zaznaczył, że debata o rodzinie jest ściśle powiązana z oświatą. "Kiedy myślimy o rodzinie i o tym, z czego wynika jej kryzys, nie mam najmniejszych wątpliwości, że to kryzys wartości" - powiedział Czarnek. "Przecież gdyby chodziło tylko o pieniądze, tylko zasobność polskich rodzin, to nie byłoby nas na świecie" - podkreślił.

"Najgorszy w tych nurtach lewicowych, lewackich, liberalnych jest atak na wartości. To jest nihilizm i to taki +do spodu+" - mówił minister. "Kryzys wartości polega na tym, że mówi się tylko prawach, prawach i prawach, a nie o obowiązkach" - zwrócił uwagę.

W debacie o rodzinie wziął również udział m.in. Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, który mówił o tym, że podczas akcji przyjmowania uchodźców po rosyjskiej inwazji na Ukrainę wzorowo egzamin społeczny zdali polscy uczniowie. "Dzieci zdały egzamin, bo podzieliły się z koleżankami i kolegami z Ukrainy swoim pokojem, swoim biurkiem w klasie, podzieliły się książkami i swoim czasem. Nawet my dorośli nie zrobiliśmy tego tak szybko jak nasze dzieci" - przekonywał Pawlak.

"Czy mogłyby nasze dzieci to zrobić, gdyby były wychowywane tak jak na Zachodzie, gdzie są obozy dla uchodźców z Ukrainy, gdzie się nie przyjmuje obcych ludzi do domu?" - pytał Rzecznik Praw Dziecka.(PAP)

 

Hubert Bekrycht

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

bejc
bejc 19.06.2022, 08:23
Jarek mieszka sam z kotem .Może podzielić się swoimi m2
Tm
Tm 21.06.2022, 07:42
Lambertowa też może przyjąć pod swój dach tylko musi być tęczowym murzynem i mieć 30 cm.
Z innego pieca
Z innego pieca 19.06.2022, 08:12
Proszę o artykuł o wojewódzkiej (łódzkiej) uchwale antysmogowej. Czy ona obowiązuje, czy nie? W jakich piecach tomaszowianie będą mogli palić od 2023 r? Czy będą kontrole i kary. czy nie? Dlaczego jest cisza na ten temat?
Polak
Polak 18.06.2022, 23:44
Brawo Polska tak trzymać !.
W.I. Lenin
W.I. Lenin 18.06.2022, 23:05
Ma gościu wiedzę... szacun. Ale - kwintesencja aproksymacji imponderabiliów jest dominantą inwariantów koherentnych.
Obywatel
Obywatel 18.06.2022, 21:38
Kryzys oświaty to kryzys wartości.
tom
tom 18.06.2022, 21:34
To jakiś chory bełkot, czort wie jak komentować...

Pozostałe