Kręglarze Pilicy po raz kolejny mistrzami Polski

• 20.06.2022, 15:52 (aktualizacja 23.06.2022, 12:07)
  • redakcja
W dniach 18-19.06.22r. na kręgielni BOSiR Brzesko rozegrano Mistrzostwa Polski Seniorów w kręglarstwie w konkurencji tandemów mieszanych oraz sprintów. Naszymi reprezentantami byli juniorzy Julia Sidło i Mateusz Goździk, którzy wygrali mistrzostwa w tandemie mieszanym pokonując w finale parę z KS Polonia 1912 Leszno. Niestety w sprincie nie było już tak różowo. Julia odpadła w ćwierćfinale, a Mateusz w 1/8.

Sezon kręglarski kończy się w czerwcu, na podsumowanie trzeba powiedzieć, że był bardzo udany dla zawodników Pilicy, którzy łącznie w różnych kategoriach wiekowych i różnych konkurencjach zdobyli aż 8 tytułów mistrzowskich i wiele srebrnych i brązowych medali mistrzostw Polski, a także wiele medali Grand Prix seniorów, który to cykl Goździk ukończył na 2 miejscu oraz młodzieżowego Grand Prix. Pamiętamy też o srebrnym medalu Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów (Goździk, Kosz).

Na podsumowanie sezonu pragniemy również podziękować naszym sponsorom: Mesgo Poland, Zakład Optyczny B.W. Olejniczak, Artom Budownictwo Spółka z o.o., Zakład Budowlany J.Lasota oraz Urząd Miasta w Tomaszowie Maz.