Apel Bogny Hes o rondo Orzeszkowa z Zawadzką

  • 28.07.2017, 00:05
Apel Bogny Hes o rondo Orzeszkowa z Zawadzką
Tym razem wyjątkowo nie mój felieton tylko NAGŁOŚNIENIE inicjatywy - radnej powiatowej Platformy Obywatelskiej z Niebrowa Bogny Hes - dotyczącej budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Zawadzka i Orzeszkowa.

 

Bogna Hes: O skrzyżowaniu Orzeszkowa- Zawadzka widać można pisać, mówić bez końca... Pisałam, tłumaczyłam, prosiłam. Widoczność ZEROWA - jak jedzie się od strony Zawadzkiej z osiedla! Doczekaliśmy się nieszczęścia!!! Przykre, że niektórzy nie widzą potrzeby wybudowania w tym miejscu RONDA. To samo tyczy się skrzyżowania Nowowiejska i Konstytucji 3 Maja. Dostałam odpowiedź: "my za naszej kadencji i tak tego nie zrobimy". Dobre. To my was nie wybierzemy na następną!

 

Obie drogi są powiatowe, a więc podstawowym adresatem jest Zarząd Powiatu Tomaszowskiego, na czele ze Starostą Tomaszowskim oraz wszyscy 23 radni Rady Powiatu Tomaszowskiego. Chcę się dołączyć tym samym do Bogny Hes z apelem o budowę ronda na tym nieszczęsnym skrzyżowaniu, które jest wyjątkowo niebezpieczne. Na zdjęciu obok widzimy wypadek. Będzie ich więcej. Chyba wszyscy widzimy jadąc tamtędy, że widoczność jadąc z miasta Orzeszkową w kierunku trasy S8, jest fatalna i każdy się boi. Kwestią czasu są kolene wypadki.

 

Są rzeczy ważne i ważniejsze. Ta należy do tych najważniejszych. Stąd ten  wyjątkowy felieton.

 

Być może to wszystko dotąd nie wystarczy i trzeba sięgnąć po zbieranie podpisów lub nawet w ostateczności po protest publiczny...  

 

 

 

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

janek
janek 11.08.2017, 14:14
Dla nie znających historii Tomaszowa to miastem rządził w latach 2006 do 2014 Forum Samorządowo-Ludowe z PSL i dawnym UW (blisko Nowoczesnej). O udziale koalicyjnym we władzach lokalnych z Forum/PSL z PO można mówić tylko w latach 2006-2010.
W 2010-2014 w Radzie Miasta byłą koalicja PIS (10) z Forum (3) i SLD (5). Podobnie w powiecie PIS z SLD tworzył koalicję. PO była w opozycji zarówno w mieście jak i powiecie w latach 2010-2014. Teraz hegemonia PIS władzy w kraju, powiecie i mieście jest poza dyskusją chyba wszelką...
głos a miasta
głos a miasta 31.07.2017, 14:17
Szacun dla Pani radnej. Dobrze że jest ktoś kto przewiduje i myśli. Wszyscy widzimy że to skrzyżowanie aż woła o przebudowę. I od tego mamy radną aby w naszym imieniu walczyła o to rondo (czy w tym kraju/mieście o wszystko trzeba walczyć?). Sukcesu życzę radnej a tym samym nam mieszkańcom.
Tomaszowianin
Tomaszowianin 31.07.2017, 11:23
Zakłady pogrzebowe chyba mają z tego największy zysk.
kiki
kiki 29.07.2017, 12:38
Ale o co ta taka draka ?....
Wiadomo, że takie punkty specjalnego niebezpieczeństwa muszą istnieć.
W każdym mieście w Polsce jest ich utrzymywana określona ilość, bo są to gwarantowane punkty poboru organów tak potrzebnych dla ratowania życia innych jednostek społeczeństwa.
Chodzi tu głównie o tych co mają kasę na takie zabiegi albo o osoby szczególnie obarczone przywilejami.
Taa...
Taa... 29.07.2017, 12:07
oni chętnie widzieli by jak tam ginie nawet z 10 tysięcy Tomaszowiaków...oczywiście tych gorszego sortu... Może jak zginie tam taki przyjeżdżający czasem do Tomaszowa Macierewicz zareagują...
Kaźmirz Pawlak
Kaźmirz Pawlak 29.07.2017, 15:46
Polacy dzielą się na mądrych i głupich...
pln
pln 28.07.2017, 16:50
Wystarczy zmienić żeby Ci z Zawadzkiej mieli pierwszeństwo i problem zniknie. Z ul. Orzeszkowej jest lepsza widoczność.
?
? 28.07.2017, 16:33
Dziwna historia. Czemu ktoś to jest w koalicji rządzącej żali się publicznie, że czegoś nie da się zrobić. Z koalicji stołki się ma i pieniążki się pobiera razem z koleżeństwem z aktywu, a jak coś zrobić to napisać, że są be chociaż samemu głosuje się "jak Gowin".
Purysta
Purysta 28.07.2017, 15:54
To nie jest ul. Orzeszkowa tylko ul. Elizy Orzeszkowej. Ktoś kto pracuje w samorządzie powinien znać ulice w nazym mieście.
Dziekuje
Dziekuje 28.07.2017, 12:22
Dziękuję Panu Robertowi Fryczowi za wypowiedź. Reprezentuje również i mnie.
c
c 28.07.2017, 11:13
jestem w100%zaa ale gdyby ci z orzeszkowej jechali z dozwolona predkoscia to jednak by wszystko wygladalo inaczej....ale fakt ja tez sie boje ze nagle60na godzine mi ktos wyskoczy....
Kanzas
Kanzas 28.07.2017, 10:45
Jak ze 2 osoby zginą (niestety), to wtedy wezmą sie pewnie za robote...
Kronos
Kronos 29.07.2017, 20:15
Czy ten problem pojawił się w ostatnim roku ? Nie. Ten temat wałkowano jeszcze za rządów PO. Gdzie była Pani Bogusia wtedy? Dlaczego jako radna nie monitowała tej sprawy, aby PO, której jest członkiem, zlikwidowało ten problem?
slawek
slawek 31.07.2017, 16:14
PO nie rządziła w TM
Radni
Radni 11.08.2017, 16:22
wtedy byli ślepi i głusi, ale nie do wypłaty.
Silv
Silv 30.07.2017, 21:26
Wtedy rządzili wtedy to nie było to takie istotne...

Pozostałe