Spalski Jarmark Antyków i Rękodzieła Ludowego

  • 9.07.2017, 17:59
Spalski Jarmark Antyków i Rękodzieła Ludowego
W niedziele, 9 lipca 2017 roku w Spale zorganizowany był Jarmark Antyków i Rękodzieła Ludowego. Jest to cykliczna impreza lokalna promująca Spałę i nasz powiat. Jarmarki odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca, od maja do października.

W początkowym okresie działalności, dwanaście lat temu, niewielu wystawców przyjeżdżało do Spały sprzedawać swoje towary. Obecnie plac jest wykorzystywany w stu procentach. Przyjeżdżają wystawcy z całej Polski. Na jarmarku można kupić w zasadzie wszystko. Można powiedzieć, że jest tu mydło i powidło. Wiele stanowisk ze zdrową żywnością: pieczywo, kiełbasy, sery, miody, zioła… Była nawet ręcznie wyrabiana chałwa.  Starocie, zabytkowe zastawy stołowe, lampy, metalowe okucia, monety, numizmaty… Współczesna biżuteria, odzież, meble, przedmioty z wikliny. Książki i płyty winylowe. Wystawiali swoje prace artyści malarze i rzeźbiarze.

 

 

Niedzielny jarmark, jak zawsze, przyciągnął prawdziwe tłumy kupujących i oglądających.

 

 

W 2007 roku Lokalna Organizacja Turystyczna w Spale zwróciła się do Polskiej Organizacji Turystycznej z wnioskiem o przyznanie spalskiemu jarmarkowi nagrody Najlepszy Produkt Turystyczny Roku. I w 2007 roku impreza, razem z Kopalnią Soli w Wieliczce, otrzymała to zaszczytne wyróżnienie. W 2005 roku taki certyfikat otrzymał Skansen Rzeki Pilicy założony przez Andrzeja Kobalczyka , a w 2006 roku Bunkry w Konewce. Kolejne terminy jarmarków w tym roku: 13 sierpnia, 10 września i 1 października. 

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ewka
ewka 12.07.2017, 08:27
Chodzi o to, że jak organizuję imprezę to nie wysyłam gości żeby "sikali" u sąsiada za 2 zeta, albo po krzakach. Oszczędzanie na toaletach i zrzucanie sprzątania na gminę jest zwyczajnie nie w porządku - nie powinno się finansować sprzątania Spały po Jamarku podatków mieszkańców bo jest to impreza organizowana przez osobę prywatną która czerpie z tego zyski. Większość mieszkańców Spały z tej imprezy zysków nie ma żadnych oprócz tłoku, śmieci i wrzeszczących na siebie od rana 'kupców" pod oknami okolicznych kamiennic. Przez organizatora powinny być zapewnione kontenery na śmieci i ich wywóz dlaczego tym zajmuje się gmina?
Firma "Papis"
Firma "Papis" 14.07.2017, 15:08
Będąca organizatorem Spalskiego Jarmarku Antyków i Rękodzieła Ludowego, powinna zakupić toalety przenośne typu TOI TOI. Koszt takiej toalety używanej to kwota około 200 zł. Podejrzewam, że koszt zakupu tych "kibelków" zwróciły by się w ciągu roku, bo nie każdy klient jarmarku jest dusigroszem i za 1,- zł chce wystawiać gołe doopsko gdzieś w krzakach i narażać się na możliwość ukąszenia przez kleszcza.
Andrzej
Andrzej 10.07.2017, 13:31
Coś się Pani po- pietrzyło-- w każdym lokalu jest toaleta -- tyle hoteli nawet Savoy - tylko no za siku szkoda 2 zeta a że szkoda no sama sobie Ppani zauważyła chcąc zaoszczędzić
Andrzejku
Andrzejku 14.07.2017, 15:18
Kiedyś zachciało mi się siku, nadmieniam, że nie było jeszcze bezpłatnej toalety na Pl.Kościuszki i wszedłem do jednego z lokali i spytałem się, czy można skorzystać z toalety. Osoba mająca we władaniu ów przybytek "zaśpiewała mi tylko" 5 zł za taką przyjemność. Uznając, że to za wysoka cena zrezygnowałem tej usługi i wysiusiałem się za darmo w jednej instytucji znajdującej się w sąsiedztwie tego lokalu.
xmen
xmen 10.07.2017, 11:23
Ze Spały zrobili kram i bazar.
Gdzie ten wypoczynek, miejscowość uzdrowiskowa ?
ewka
ewka 10.07.2017, 08:49
Dlaczego organizator jarmarku nie zapewnia odpowiedniej liczby toalet. Po jarmarku leśne obrzeża Spały są po prostu obs....ne to jest skandal, żeby na takiej imprezie nie było przepraszam za wyrażenie "kibli". Kontenerów na śmieci też brak. W poniedziałek rano pracownicy gminy zbierają i wywożą śmieci, ale czy to gmina jest organizatorem Jarmarku? Kontenery na śmieci i ubikacje powinien zapewnić organizator dlaczego do tej pory nikt nie zwrócił na to uwagi ? Może sanepid zainteresował by się brakiem toalet przy takiej ilości turystów.

Pozostałe