Wandy Panfil już na Google Maps

  • 2.07.2017, 21:34
Wandy Panfil już na Google Maps
Mimo wątpliwości co do trwałości zmiany, pojawiających się na tomaszowskich forach, Google już wymienił nazwę ulicy z Oskara Lange na Wandy Panfil. Co dziś powiedzą krytycy dekomunizacji, narzekający, że przeniesienie Langego do lamusa utrwalaczy władzy komunistycznej, będą się wiązać z karkołomnymi utrudnieniami dla mieszkańców? Ani nie trzeba wymieniać dokumentów, przy dawnej ulicy Lange nie ma nawet za dużo tabliczek lokalizacyjnych. Wszystko przebiegło jak po maśle.

 

 
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ooo ktoś nas
Ooo ktoś nas 10.07.2017, 20:32
wprowadza w błąd. Przyjrzyjcie się dobrze na mapie jest ul.Wandy Panfi, a nie Panfil.
Ktoś zjadł literę "l" na końcu nazwiska.
kolektor
kolektor 10.07.2017, 14:41
Szkoda, że wciąż nie ma ulicy Chopina w Google Maps.
Nieprawda.
Nieprawda. 10.07.2017, 20:27
Ul Chopina jest ma Mapach Google. W tej chwili "stoję " i podziwiam skrzyżowanie ulic Chopina, Sierakowskiego i Gdyńskiej, na którym jest "trawiaste rondo" oblane kałużami.
A na ul. Tuwima vis a vis posesji nr 78 przed stacją trafo siedzisz na trawie ty z kolegą.
kolektor
kolektor 11.07.2017, 13:22
Pewnie, że Chopina jest ale sprzed 2 lat, nim przedłużyli ją do Warszawskiej. Nie ma również w GMapach ronda Kaczyńskich. Proponuje zerknąć na openstreetmap - tam jest zaznaczone wszystko wzorcowo.
klug
klug 11.07.2017, 14:06
A czy ten syn uchodżcy ekonomicznego (dla kaczystów terrorysty roznoszącego obrzydliwe choroby) zasługuje na patronat nad tomaszowską i Katolicką ulicą?!
J.P.
J.P. 10.07.2017, 19:29
Prezydent Miasta powinien zamówić to koromysło samojezdne co fotografuje dla google map
@Tomek
@Tomek 4.07.2017, 18:01
Witam
Jeśli ktoś chce mieć w miarę aktualną mapę, może podejrzeć na https://www.openstreetmap.org/...80/20.0052 i samemu nanosić zmiany, które są potwierdzane i nanoszone dość szybko, co czyni mapę w miarę dokładną i aktualną.
Pozdrawiam
@Tomek
@Tomek 3.07.2017, 12:27
Jak się zgłasza do Google to są i zmiany
ja
ja 3.07.2017, 10:40
Hmmm kiepskich lotów sportsmenka? Ja pierdziele... Pan ma pewnie lepsze wyniki. I Wałęsa na lotnisku za życia jakoś nikomu nie przeszkadzał .
W porównaniu z tomaszowskimi olimpijczykam
W porównaniu z tomaszowskimi olimpijczykam 4.07.2017, 21:51
top ta opocznianka z Kraśnicy ma niewiellki medalowy dorobek...
Alvin
Alvin 2.07.2017, 22:52
Pani Panfil , gdyby miała odrobinę pokory i skromności to odmówiła by tej całej szopce , ale ostatnio ludzie nie maja żadnych hamulców ......
kiki
kiki 3.07.2017, 14:59
Wanda Panfil nie jest tomaszowianką....jest z urodzenia EOP.
klug
klug 4.07.2017, 09:15
A gdzie się urodził i czym dla TM się zasłużył, niejaki, Grad?
do kluga
do kluga 4.07.2017, 10:38
https://pl.wikipedia.org/wiki/...%82aw_Grad
klug
klug 4.07.2017, 11:52
Masz 100% racji. Facet się nie urodził w TM, a zasłużył się wyciągając miliony zł. od tomaszowian i wydając je na siebie, swych kumpli i bałwany (w sensie katolickim).
Zwalić go z patronowania tomaszowskiej ulicy w trybie natychmiastowym!!!
Popieram
Popieram 4.07.2017, 21:54
w całej rozciągłości... podobnie jest z Kawką który tez dostał swoją ulicę nie wiadomo za co...
Od prof. Kawki
Od prof. Kawki 4.07.2017, 23:20
ty ty się odwal . Znałeś go? Wiesz kim był? Bo ja znałem osobiście - był moim wykładowcą w I LO, a jego żona Janina uczyła mnie geografii. https://pl.wikipedia.org/wiki/...eusz_Kawka
Tadeusz Józef Kawka (ur. 12 marca 1929 w Rafałkach k. Łodzi, zm. 2012 Tomaszów Mazowiecki) – geograf, pedagog i nauczyciel, dyrektor szkół średnich, działacz społeczno-kulturalny, historyk szkolnictwa, biograf społeczności lokalnej Tomaszowa Mazowieckiego i okolic, współzałożyciel i długoletni prezes Towarzystwa Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego.
Praca zawodowa
1953-1957 – nauczyciel geografii w II Liceum Ogólnokształcącym w Tomaszowie Mazowieckim
1957-1989 – nauczyciel geografii, astronomii i propedeutyki w I Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim
1967-1989 – dyrektor Liceum dla Dorosłych w Tomaszowie Mazowieckim
1976-1989 – dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim
w 1989 – przeszedł na emeryturę

Działalność społeczno-kulturalna i literacka
1945-1949 – działacz harcerski w komendzie Hufca Łódź-Południe
1953-1967 – opiekun Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego
1956-1966 – członek Komisji Historycznej ZBoWiD
1960-1966 – członek Zarządu Ogólnopolskiego Oświaty dla Dorosłych ZNP
1968-2008 – współzałożyciel i długoletni prezes Towarzystwa Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego
członek licznych organizacji: PTTK (długoletni członek Zarządu Miejskiego PTTK), PZPR, ZNP, ZBoWiD, Stowarzyszenia Przyjaciół Pilicy i Nadpilicza
autor licznych publikacji w miesięczniku „Poznaj Swój Kraj” i w dwutygodniku „Za Wolność i Lud”. Publikował też eseje i artykuły w prasie lokalnej
wydał kilkanaście opracowań książkowych, dotyczących Tomaszowa Mazowieckiego, głównie odnoszących się do szkolnictwa, sportu szkolnego, dziejów edukacji regionalnej
był uczestnikiem licznych konkursów literackich i fotograficznych

A zresztą co się tak czepiliście, jak rzep psiego ogona osób zmarłych, którzy nie mogą się bronić. A paszli wy bidnemu na łopatę ...
Pozostał wam jeszcze J. Mątwił-Mirecki, L.W.May, B.Głowacki, O. i A.Małkowscy, R.Dmowski, J.Piłsudski, G.Narutowicz, N.Barlicki i wielu, wielu innych.
Boże ty widzisz inie grzmisz nad tymi nieukami, co nie znają historii polskiej.Aż dziwne, że maturę w 2017 r. zaliczyło "aż" 80% głąbów kapuścianych.
Mylisz się
Mylisz się 4.07.2017, 13:41
ty ormowcu. W Królowej Woli nie mógł się urodzić, bo tam nie było i nie ma szpitala. Urodził się w Tomaszowie Maz. W tamtych czasach w akcie urodzenia nie pisano miejsca urodzenia tylko miejsce zamieszkania. Obecnie natomiast wpisuje się miejscowość, w której ktoś się urodzi.
Ksiądz Stanisław Grad od nikogo nie wyciągał na siłę kasy. Ludziska sami z własnej woli dawali datki, a tobie goowno do tego kto komu daje swoje pieniądze.
Byś się wstydził kretynie oczerniać ludzi zasłużonych, którzy na dodatek nie żyją. A może tobie śni się patronowanie jakiejś ulicy w naszym mieście?
Niedoczekanie twoje, będziesz to widział jak jak świnia niebo.
Człowieku
Człowieku 4.07.2017, 21:56
wtedy kiedy rodził sie Grad kobiety rodziły w domciu a nie w szpitalu... ale żeby to wiedzieć trzeba albo mieć "trochę" lat albo umieć czytać historyczne książki...
Posól trochę
Posól trochę 4.07.2017, 22:54
a nie będziesz pieprzyć głupoty. Mnie matka urodziła rok wcześniej od ks. Grada. Poród odbył się w szpitalu w Tomaszowie. Owszem kobiety rodziły w domu, ale 100 lat wcześniej.
A co do czytania książek historycznych, to jesteś daaaleko w tyle za mną. Wszystkie książki J.I.Kraszewskiego zaliczyłem i wiele, wiele innych.
Tyle książek co ja przeczytałem, a nawet te co mam, to by ci się w domu nie pomieściło.
Do Kiki
Do Kiki 3.07.2017, 18:33
W Tomaszowie skończyła wszystkie szkoły. Tu "zaraziła się" sportem i nie ty będziesz decydował czy jest czy nie jest.

Czuje się tomaszowianką to jest tomaszowianką.
Taaa
Taaa 4.07.2017, 21:51
tomaszowianka wg ulicznej tabliczki...
do @ 13
do @ 13 4.07.2017, 13:56
"W Tomaszowie skończyła wszystkie szkoły" Hi, hi, hi ... Fakty mówią co innego.
Podstawówkę ukończyła w Kraśnicy, a w Tomaszowie kończyła Liceum Zawodowe przy ZSZ nr 1. I na tym zakończyła swoją edukację.
A ja się czuję warszawiakiem, bo w Warszawie się urodziłem, a faktycznie od najmłodszych lat mieszkam w Tomaszowie.
Nie chodzi wcale o jakieś utrudnienia
Nie chodzi wcale o jakieś utrudnienia 2.07.2017, 22:19
lecz o to że to miasto nie mówiąc już o kraju ma sporo ludzi bardziej zasługujących by poświęcić ich pamięci ulice. Już samo to że śmiesznym jest honorowanie w ten sposób ludzi żyjących / bo przecież każdy dopóki żyje ma "szanse" zeszmacić się i stracić tytuł do honoru w postaci nazwy ulicy swego imienia. To w tym przypadku aż takie uhonorowanie Wandy Panfil jak by nie patrzeć opoczniankę i wcale nie najwyższych lotów sportsmenkę jest po prostu żałosne. A jeśli wziąć pod uwagę że /podobno/ sama zainteresowana miała wpływ na wynik głosowania kwestując po tomaszowskich szkołach zakrawa na kpinę z nas wszystkich...
on
on 3.07.2017, 07:49
Opocznianka z Kraśnicy
Nie ma nic na Panfil
Nie ma nic na Panfil 3.07.2017, 00:02
Cóż robaczywe umysły wymyśla wszystko, czarne języki poniosą wszystko.

Choćby Walia kokaine obiema dziurami i puszczają się na każdym dworcu w Meksyku, to wyników sportowych nikt jej nie odbierze. Jak Mannowi pedofilowi Nobla, o Wałęsie nie wspominając.

Najważniejsze, że nie musimy się już wstydzić dużej, ruchliwej ulicy z patronem agentem służby, która w zbliżonym czasie mordowala elitę wschodniej Polski. Świadczył i o niemocy nieogarniet3j władzy, ale też o tymanach mieszkańcach, którym taki patron przez lata nie przeszkadzał.

Helmut Kohl też okazał się skorumpowanym politykiem, a jednak Niemcy to rozdziela i wczoraj był żegnamy z honorarmi i wojskowa asysta. Zreszta również z Polski.

Na Panfil nie ma nic, poza przypisywanie jej na siłę nieuczciwosci. Została poproszona o promocję miasta, zaangażowano ja do popularyzowania zdrowego stylu życia wśród dzieci, ni ale złośliwcy Z interpretuje to na jej niekorzyść. Bo tu nie o nią chodzi, a o uderzenie w popularny wśród Polaków rząd, którego Witko i tomaszowski PiS są symbolem.

Kiedy to się skończy? Kiedy Polska przestanie być pod każdym byle pretekstem dzielona, najczęściej przez potomków tych którzy na jej niewoleniu korzystali?
Kierowca ETM
Kierowca ETM 2.07.2017, 22:05
Ale Chopina to do dziś jak widać nie zmieniono na nowy przebieg drogi z Zawadzką... a i jeszcze Rondo Kaczyńskich brakuje.
Tymoteuszka
Tymoteuszka 3.07.2017, 10:02
Zgadzam się z Tobą. Jednak brakuje jeszcze ronda koło Dworca, a także ronda na Farbiarskiej/Legionów oraz tor lodowy powinien stać się chyba halą lodową, albo halą wielofunkcyjną?
Czy istnieje jakaś aktualna mapa naszego miasta do kupienia w sklepach, czy informacji turystycznej?
Bo ta, którą posiadam jest bardzo przestarzała.
Wydanie mapy chyba nie jest jakimś sporym wydatkiem, a tym bardziej, że mogłaby być do kupienia w sklepach.
Turystom przyjeżdżajacym do naszego miasta - turystycznego miasta przydałaby się na bank.
@Tomek
@Tomek 4.07.2017, 19:20
A może byś zgłosiła do Googla, a nie liczyła tylko, że ktoś coś zrobi za ciebie i będzie dobrze, jak jest źle, to potrafisz tylko wymienić co, a sama ile zrobiłaś, by to poprawić ? Myślenia, tego Ci potrzeba. Wiesz, że jest źle, to rób coś, by to poprawić, a nie narzekać.
Marek
Marek 3.07.2017, 13:51
popieram, nowa aktualna mapa miasta jest bardzo potrzebna, już można spotkać wycieczki autokarowe które zatrzymują się przy naszej Hali Lodowej i ciągle wypytują przechodniów jak dojechać
Tymoteuszka
Tymoteuszka 3.07.2017, 16:51
Więc potrzebne także nowe znaki/drogowskazy przy głównych drogach, podobne do tych co już stoją i wskazują drogę na Niebieskie Źródła, czy Zalew Sulejowski. Przydałby się także baner, szyld nad S8, koło niej, przed wjazdem do Tomaszowa Maz.
Rzucam pomysł.
Rzucam pomysł. 3.07.2017, 18:43
Zagrożone nastawial tego dziadostwa, teraz byle lumpik może to wygiać. Jest to z blachy niewiele trwalsze od tych z puszek po piwie z Biedronki.

Poza tym za małe są te drogowskazy, wiedza o nich tylko okoliczni mieszkancy. Duże, najlepiej mocowane na metrowym sześcian - klocku granitowy jak te odległości w Warszawie koło Rotundy na rondzie Dmowskiego. Jeden będzie kosztował z 15 tysięcy, ale już lepiej jeden na kadencję, niż takie atrapy jak teraz.

Klocki granitowe zostałyby zsocjalizowane i kojarzone przez ludzi przez pokolenia. "Spotkajmy się przy klocku przy takiej a takiej ulicy" Teraz są słupki które każdego miesiąca są dewastowane potem przez lata nie naprawianie, sprawiają wrażenie, cały Tomaszów jest taki dziadowski.
GP
GP 3.07.2017, 14:08
Miasto zaczęło za szybko się rozwijać i nie ma wielu obiektów na 3-letnich już mapach, Rondo Buka Biedronka na Farbiarskiej czy nowy parking, ulicy Grada też nie ma i nowej Galerii Tomaszów czy Galerii Bulwary. Może osoby odpowiedzialne za promocję miasta uwzględnią ten stan na mapach, również tych na googlach map

Pozostałe