×

Marcin Witko z absolutorium

  • 2.07.2017, 16:18
  • Mariusz Strzępek
Marcin Witko z absolutorium
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni przegłosowali jednogłośnie uchwałę o udzieleniu absolutorium prezydentowi Marcinowi Witko, oceniając w ten sposób pozytywnie jego działalność w ubiegłym roku. Głosowanie poprzedziła prezentacja multimedialna przygotowana przez służby finansowe Urzędu Miasta. Dyskusji w tym temacie właściwie nie było.

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (65)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wyborca
wyborca 17.07.2017, 15:31
Powiem tylko :-( hahahahahahahahahahaha
Polak
Polak 12.07.2017, 09:39
Nareszcie pożądany prezydent
matka Polka
matka Polka 14.07.2017, 08:12
Racja równy Prezydent i tyle w temacie, a do tego wierzący!
D.
D. 10.07.2017, 13:01
Ha, ha. Co za dyletanci. Goście myślą, że dług zaciągnięty przez miasto na inwestycje to tak samo jak pożyczka 5000pln, które wzięli na rozklekotane BMW albo zakup nowej kuchni i ze spłatą której mają teraz problemy. Nie będę się powtarzał, więc może prościej: kupuję coś za 10zł, dostaję dofinansowanie 8,5zł, zaciągam kredyt na wkład własny 1,5zł. Całkowity koszt kredytu to załóżmy 1zł. Tak więc - wartość mego majątku wzrosła o: 10 zł-1,5zł-1zł=7,5zł. Weźmy przykład MZK - wartość nowego taboru to np. 30 mln pln. Wkład własny, w całości kredytowany to 4,5mln (15%) + powiedzmy 0,5mln kosztów. Majatek miasta rośnie zatem o 30 mln- 5mln= 25 mln. Poniali czy też za trudne? Jak za trudne to teraz najprościej: proponuję zapoznać się z listą najbardziej zadłużonych państw. Oj zdziwicie się ekonomy od siedmiu boleści. Podpowiem, że w zdecydowanej większości najbardziej rozwinięte kraje świata - na miejscu 1. Japonia. Tak działa mechanizm kredytowania inwestycji.
A Wam radziłbym abyście nie brali już kolejnych kredytów na bzdety, które skonsumujecie bo później muszę czytać takie herezje i głowa mnie boli.
D.
D. 5.07.2017, 16:00
Panie Klug, nie kompromituj się Pan.
Po pierwsze suweren, na którego się tak chętnie Pan powołujesz w ostatnich wyborach prezydenckich i parlamentarnych pokazał co sądzi o jakości rządów PO.
Po drugie - nie wierzę własnym oczom - więc twierdzisz Pan, że źle przygotowane wnioski Zagozdona to pech???!!! Nie. To nie pech. To NIEKOMPETENCJA. I twierdzisz Pan, że jak ludzie Zagozdona je skopali to pech, a jak ludzie Witko przygotowali takie, które przeszły to nieudacznicy?! Zaiste - dawno nie czytałem czegoś głupszego!
No tak - PO zawsze ma pecha a PiS szczęście - i w trakcie poprzednich rządów PiS wszystkie wskaźniki ekonomiczne rosły i teraz rosną. Może raz byś ludziom taką ciemnotę wcisnął. Ale dwa razy to już dziwny zbieg okoliczności.
slawek
slawek 5.07.2017, 18:03
Panie D jak D, Zagozdon nigdy nie był w p.o. i platforma nigdy nie rzą dzila w tym mieście. Zastępcą Pana Prezydenta Zagozdona był przez dwie kadencje Pan Wędrowski z PiS obecnie fachowiec na stanowisku szefa COS w Spale. Zaprzestań Pan pisać głupoty. Wiemy, że z założenia Pan takiego wychodzisz, że ciemni lud to kupi, no i przy wyborach samorządowych i parlamentarnych oraz prezydenckich ten ciemny lud to kupił. Ale jak Pan dobrze wiesz "Cygan raz przejdzie przez wieś" .
D.
D. 6.07.2017, 01:44
Nikt nie twierdzi, że rządziła. Napisałem wyraźnie, że PO przegrała wybory prezydenckie i parlamentarne. Czytaj pan uważnie i ze zrozumieniem. Chodź każdy wie, że Zagozdonowi bliżej było do PO niż PiS. A to, że nie rządziła to dzięki Bogu - o tym co wyprawiała w stolicy to możesz pan się dowiedzieć oglądając relacje z posiedzeń komisji reprywatyzacyjnej. Pewnie zaraz mi napiszesz, że te 40 tysięcy ludzi, których wyrzucono z domów to taki wypadek przy pracy.
Tak się składa, że w kraju Cygan już drugi raz przechodzi przez wieś. I w TM też będzie przechodził - i drugi, i trzeci. Dlatego właśnie krew pana zalewa bo wiesz pan, że żadne Zagozdony długo jeszcze nie zasiądą w gabinecie prezydenta miasta.
Tak a propos - Zagozdon to ten, który przez całą kadencję męczył się z wykończeniem jedynej sporej inwestycji w mieście - Placu Kościuszki? Strach pomyśleć ile budowałby halę lodową...
I jeszcze skoro pan pytasz co obiecał i zrobił Witko to:
Strefę parkowania zmniejszył i ma ją zlikwidować co trwa bo poprzednik podpisał umowę, której nie da się rozwiązać bez strat dla miasta (brawo!)
Autobusy miał kupić i kupił. Bezpłatna komunikacja dzieła w niedziele a od 11 listopada rusza we wszystkie dni tygodnia.
Autobusy nowe kupił? Kupił.
Arenę lodową zbudował? Zbudował.
Dał zielone światło dla budowy Galerii? Dał i powstała.
Remonty dróg ruszyły? Ruszyły
To o czym pan piszesz?
japa
japa 7.07.2017, 10:59
Ha,ha,ha autobusy,galeria,arena, drogi,strefa parkowania zmniejszyli właściciele bo była nie rentowna.
slawek
slawek 6.07.2017, 10:27
czyli nic nie zbudował. Wszystko kupił na kredyt lub w części z dofinansowania z tej znienawidzonej przez pis unii europejskiej. A kredyt trzeba będzie spłacić przecież i to już pewne, ze pokoleniami. Fajne rządzenie - NA KREDYT (to chyba nie jest takie trudne?)
D.
D. 6.07.2017, 11:30
Jak dostaje 85% darmowej kasy na np. autobusy to o jakim kredycie mówisz? Jakby ktoś dał Ci 85% na nowe auto, to nie dołożyłbyś 15%? O czym ty gadasz. Wszystkie samorządy o to walczą a boom inwestycyjny w całym kraju trwa w najlepsze. Każdy kto ma pojęcie o zarządzaniu wie, że bez kredytów nie ma inwestycji. Ba! Duże korporacje często posiadają własne środki ale ich nie uruchamiają, kredytując nowe inwestycje. W makroekonomii to jest element prorozwojowy. Jak masz wiedzę na poziomie zwykłego obywatela, który zaciąga zawsze nieopłacalne kredyty konsumpcyjne, to nie wypowiadaj się w kwestiach zarządzania inwestycjami.
slawek
slawek 6.07.2017, 16:19
nie ma się co dziwić, że jak naród/suweren ma takich doradców finansowych to umoczył w SKOKACH już 5 mld. złociszy i w AmberGold 800 mln
KS
KS 6.07.2017, 13:08
No i mamy wybitnych ekonomistów po filii UŁ w Tomaszowie Mazowieckim. Przepraszam, ale rozbawił mnie ten wpis.
D.
D. 5.07.2017, 13:59
Bardzo proszę, możesz oceniać ludzi z Tomaszowa. Tak na szybko osiągnięcia Spółek za poprzedniej kadencji:
WOD-KAN: problemy z rozliczeniem projektu budowy nowej sieci
ZGC: zero działań w sprawie ograniczenia emisji szkodliwych substancji
MZK: to nie autobusy. To jeżdżące zombie
TTBS: zero remontów i horrendalnie wysokie koszty.
Jak świat światem i poważne firmy poważnymi firmami, zarządzających transferuje się nie tylko z kraju ale nawet ze świata. Idź i powiedz Radzie Nadzorczej jakiejś poważnej firmy, że mają rozważać tylko kandydatów z danego miasta to Cię wyśmieją. Brak mobliności pracowników to cecha krajów biednych i rozwijających się. Vide: mobilność w USA czy Europie Zachodniej. Rozumiem też, że na zasadzie równowagi chcesz zabronić Tomaszowianom pracy np. w Warszawie czy Łodzi?
Zwykła, bezmyślna propaganda i powtarzanie "misiewicze, misiewicze". Tak zawsze mówią nieudacznicy, którzy mają do wszystkich (tylko nie do siebie) pretensje o swój nędzny status. Bo przecież oni tacy fajni i tak się na wszystkim znają a nikt ich nie chce docenić. Tacy frustraci co to sami nic nie mogą osiągnąć, więc wyładowują swoją złość na innych, nazywając ich "misiewiczami".
A co do pytania - widać nie ogarniasz więc powtórzę: skoro było tak super, to dlaczego PiS wziął prezydenturę i przygniatającą większość w RM?
No panie Sławku?
klug
klug 5.07.2017, 15:17
Ale dałaś D.
Prawda ogólna jest taka, że PO miało cholernego pecha, bo ich rządy przypadły na ogólnoświatowy kryzys. Robili wszystko, by RP jak najmniej ucierpiała. To im się udało!
Dzięki temu pis może rozdawać nieudacznikom pieniądze (bez pracy są kołacze!).
Prawda tomaszowska jest taka, że Zagozdon miał cholernego pecha (żle przygotowane wnioski), lecz wyciągnął z tych porażek wnioski. Efekt - Adrian cominutę świeci łysiną na pl. Zagozdona.
Jeśli chodzi o jakość kadry kierowniczej spółek miejskich (misiewiczów) to jest tragedia.
Lecz nim się nie obali ten uklad,(lecz niestety Suweren ma pamięć Obali)! to guzik będzie.
zosia
zosia 5.07.2017, 14:25
A kto w kampanii wyborczej mówił o łączeniu spółek?
slawek
slawek 5.07.2017, 15:28
ten gostek tego nie złapie. ON jest z tych, którym nawet jak pokażeszfilm, ze jakiś np. Jarosław K. gwałci we wtorki dziewczynki 12-letnie w parku to ON ci odpisze, ze przecież nic sie nie stało, to sie przecież nie wymydli , a w ogóle i w szczegóe prawy i sprawiedliwy człowiek jest.
D.
D. 5.07.2017, 15:51
I co? Jak masz sie do czegoś odnieść merytorycznie to udajesz, że pytania nie było tylko znów obrażasz kolejnych ludzi. Jesteś tylko prostackim propagandzistą...
slawek
slawek 5.07.2017, 18:06
Jeszcze cię ani razu nie nazwałem ani burakiem ani propagandystą ale widzę, że nawet nie muszę.
D.
D. 6.07.2017, 01:27
Zacząłeś swoje wywody od obrażania ludzi, których nawet jak sam przyznajesz nie znasz. Jak to mówią kto mieczem wojuje od miecza ginie.
on
on 5.07.2017, 14:09
Bo obiecali gruszki na wierzbie.Przeczytaj sobie ulotkę wyborczą p prezydenta to zmienisz zdanie.
D.
D. 5.07.2017, 15:22
A konkretnie? Czego z obietnic nie realizuje?
slawek
slawek 5.07.2017, 16:41
a jakie zrealizował??
realista
realista 5.07.2017, 10:10
Facet na pokolenia zostanie symbolem, zadłużenia mieszkańców i naszych własnych dzieci na jakieś 30 lat na 150 mln zł. Gratulacje negatywne...
D.
D. 4.07.2017, 12:57
A skąd slawek wie, że ludzie w spółkach to "misiewicze"? Znasz ich osobiście? Papiery widziałeś? A może siebie uważasz za takiego fachurę, co to ma prawo oceniać innych? Twoje komentarze prostackiego propagandzisty tego nie potwierdzają. Rozumiem, że twierdzisz, że przed Witko TM był miastem mlekiem i miodem płynącym? Dobrze płatna praca dla młodych była, inwestycje były, super kompetentni ludzie w UM i spółkach, tak? To chcesz powiedzieć? To dlaczego było tak słabo i ludziska chcieli zmian? Jak to wytłumaczysz?
slawek
slawek 4.07.2017, 15:48
musiałem celnie trafić bo chyba dlatego te nerwy. Jak chcesz to zamiast "misiewiczów" mogą być "pisiewicze" i jedni i drudzy to pewnie rodowici tomaszowianie z dziada pradziada (ich babiczka pewnie pochodzi np. z Kępy), którzy nie zajmują miejsc młodym wykształconym tomaszowiakom?? Słabo zrozumiałeś to co napisałem.
D.
D. 4.07.2017, 20:23
To nie nerwy tylko obrzydzenie do buractwa i zadufania, które każą ci oceniać ludzi, których nie znasz. I nie odpowiedziałeś na niewygodne dla ciebie pytanie.
slawek
slawek 5.07.2017, 05:09
Właśnie chciałbym oceniać ludzi których znam czyli z Tomaszowa, a nie partyjnych spadochroniarzy przywiezionych w teczkach. Takie praktyki czyli "przywożenie w teczkach" było ogólnie szeroko stosowane za PRL. Jak widać najbardziej socjalnej z prawicowych partii w obecnym czasie bardzo blisko do głębokiego PRL-u. W moich wpisach jest też odpowiedź na nurtujące cię pytanie. Obiecanki, obiecanki, a później wprowadzamy swoich spadochroniarzy-misiewiczów-p isiewiczów.
slawek
slawek 3.07.2017, 16:08
Szanowny Pan Prezydent idąc do wyborów obiecywał np. likwidację płatnej strefy - no na kilku ulicach zlikwidował to fakt np. na Słowackiego gdzie jest Kościół (złotówka nie do parkomatu a na tacę), miał dla młodych tomaszowiaków tworzyć miejsca pracy - a pierwsze co zrobił to do spółek miejskich (ttbs, mzk, ciepłownia) pospadali spadochroniarze/misiewicze z innych miast, nawet Komendant Straży Miejskiej jest napływowy. To nasze miasto nie ma już wykształconych młodych ludzi??? trzeba ich zwozić z zewnątrz?? I za te swoje osiągnięcia zawarte w moich dwóch wpisach Pan Prezydent otrzymał od kolegi Krzyż Kawalerski??!! No i teraz absolutorium?? a dlaczego?? a za co?? Przecież Prezydent to ma też dbać o nasze fundusze i je pomnażać (bo najpierw to pieniądze trzeba zarobić a dopiero później je wydawać).
klug
klug 4.07.2017, 09:39
A co z najbardziej palącym problemem chorobo-, a wręcz śmierciotwórczym tzn. trującym powietrzem. TM jest na topie najbardziej zatrutym miastem w UE!
Witko o tym świetnie wie, tylko że dla tego osobnika, ważniejszy jest PR, od długości życia tomaszowian. Świetnym tego przykładem było utworzenie lodowiska na pl. Kościuszki, by dzieciaki mogły się bawić i truć do woli. Nie opłaca mu się (politycznie) zakup choć jednego, nowoczesnego urządzenia, monitorującego jakość powietrza. Taki to cwaniaczek. Sezon grzewczy się zbliża, lecz ciemny lud woli się bawić, niż martwić i o tym nasz Adrian doskonale wie!
slawek
slawek 4.07.2017, 11:10
to fakt. Zimą tego roku smog był bardzo gęsty i intensywny szczególnie w centrum miasta. Przy niskiej zabudowie w naszym centrum był tak intensywny i gęsty, że ograniczał widoczność. Mimo to dzieciaczki były przyprowadzane od rana na zajęcia i zabawę na lodowisku. Ale ważniejszy był PR naszego Szanownego Pana Prezydenta niż zdrowie. W innych miastach propagowano noszenie maseczek, a u nas dzieciaczki na lodowisku oddychały pełną piersią. Dobry OPIEKUN i dobry GOSPODARZ.
Nie siej
Nie siej 4.07.2017, 10:32
defetyzmu. Najbardziej zanieczyszczonymi miastami w UE są: Pernik-Bułgaria, Płowdiw-Bułgaria, Kraków, Plewen-Bułgaria, Dobrich-Bułgaria, Nowy Sącz, Gliwice, Zabrze, Sosnowiec, Katowice. http://www.gazetaprawna.pl/gal…
klug
klug 4.07.2017, 12:13
W tych miastach jest onlinowy system pomiarów. W TM jest 1. punkt, którego dane są weryfikowane po wielu miesiącach. To co podaje gazeta prawna to tylko publicystyka.
TM zajmuje zaszczytne miejsce w pierwszej 10. miast UE!
Dlaczego Adrian Witko nie kupi (przecież nie za swoje, tylko miastowe) choć jednego,nowoczesnego urządzenia?! Odp. Bo, by żle wpłynęło na jego wizerunek, gdybyśmy wiedzieli jaka jest prawda!!!
Swego czasu liczyłem w tej sprawie na Batorskiego, ale łepek sflautował. Może się sprzedał, a może przed wyborami zrobi jakiś popis?
Tak sobie myśl
Tak sobie myśl 4.07.2017, 13:26
że to propaganda, bo cóż innego ci pozostało.
Czy uważasz, że Prezydent Tomaszowa Maz. ma się osobiście zajmować takimi pierdołami?
Masz adresy WIOŚ najbliższe w okręgu naszego miasta i jako praworządny obywatel możesz zgłosić swoje żądanie.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi
ul. Lipowa 16, 90-743 Łódź
tel.: 42 633-33-43
fax: 42 633-33-33
e-mail: [email protected]
Ewentualnie w siedzibie Delegatury WIOŚ w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Bawełnianej 18 tel.tel. 44 - 648 67 77
Przyjmowanie wnoszących skargi lub wnioski przez pracowników Wydziału i Działów Inspekcji odbywa się codziennie w godzinach 7:30 – 15:30
Tam należy zgłosić brak dodatkowego urządzenia.
klug
klug 4.07.2017, 15:46
"Tak sobie myśl: że to propaganda, bo cóż innego ci pozostało.
Czy uważasz, że Prezydent Tomaszowa Maz. ma się osobiście zajmować takimi pierdołami?"
Jaka propaganda, o co ci chodzi? To są fakty. Jeśli uważasz, że monitoring jakości powietrza i walka o jego poprawę (gdy wiadomo, że tomaszowskie powietrze to trucizna) to pierdoły,a witkowa aktywność ma się się ograniczyć, li tylko do kierowania ruchem na pl. Kościuszki, niech ci będzie.
W innych (normalnych) miastach, lokalna władza kupuje, nawet mobilne czujniki (u nas nie ma, praktycznie, żadnego).
W innych (normalnych) miastach, lokalna władza dopłaca do wymiany starych kotłów (u nas Witko nie daje nic).
Mało tego. Witko w jednym z wywiadów stwierdził, że SM nie będzie kontrolowała, czym kto pali. Przekaz jest prosty: Palta czym chceta (opony, śmieci, sklejkę,dechy z farbami, lub lakierami itd.) i Ja Dobry Wujek Wituś, wam krzywdy nie zrobię!
japa
japa 4.07.2017, 15:18
Ochrona środowiska w naszym mieście to fikcja,proszę sprawdzić jak odbywa się recykling starych samochodów,otóż odzyskuje się metal,a tapicerki na stos i systematycznie się pali,żeby odzyskać miedz to opala się izolację z kabli w beczkach.Cała tę pracę wykonuje się albo wczas rano lub nocą,wtedy nikt nie przeszkadza.Straż miejska kiedy jest informowana to przyjeżdża już po fakcie i jest wszystko O.K,podejrzewam że ten co zatruwa jest wcześniej ostrzeżony o kontroli. Taka to jest rzeczywistość.Pozdrawiam.
on
on 3.07.2017, 18:49
To tylko niektóre zasługi,a ile posadek dla swojaków co nosili jabłka na rynku ?
slawek
slawek 3.07.2017, 15:11
kolejny raz to napiszę: Bardzo serdecznie dziękujemy obecnemu Panu Prezydentowi za: wyremontowanie Placu Kościuszki, wybudowanie nowego stadionu przy Lechii , za remont ulic (między innymi) Św. Antoniego, Polnej, Jana Pawła II, Piłsudskiego, Orzeszkowej (do trasy) Warszawskiej itd.itd., za zbudowanie nowego Domu Dziecka (nie dziękujemy za sprzedanie za "piątala" Kurii Łódzkiej starego "Domu Dziecka" bez zgody suwerena), za pięknie wykonane Groty Nagórzyckie, za wyremontowanie szkół , przedszkoli i wykonanie wielu "Orlików". I teraz prosimy o informację z jakim długiem przejął Szanowny Pan Prezydent nasze miasto, a jaki ten dług jest teraz po tych "wszystkich" inwestycjach których Szanowny Pan Prezydent dokonał za swojej obecnej kadencji ( nie licząc projektów tych podłych i wstrętnych poprzedników)???? Oczywiście dziękujemy również za zlikwidowanie sowieckiej gwiazdy, która stała na Placu Kościuszki.
on
on 3.07.2017, 18:46
Zgadzam się w 100 %, oczywiście że dużo potrafi bo co urządza igrzyska.
Tomaszowianin
Tomaszowianin 3.07.2017, 09:10
Najlepszy prezydent jakiego mieliśmy !!! cieżka praca , poświęcenie doceniła rownież opozycja na sesji brawo panie prezydencie a np Biedron nadal bez absolutorium
dozza
dozza 3.07.2017, 08:57
Panie "Wróż Maciej" - naucz się lepiej włoskich liczebników porządkowych, a nie zwracaj uwagę innym, że źle piszą.
Co do samej wiadomości - niestety NaszTomaszów nie zadał sobie trudu zaznajomienia nas co było na prezentacji multimedialnej. A szkoda! Może wtedy byśmy naprawdę ocenili "wielkie" dokonania naszego prezydenta.
<>
<> 4.07.2017, 10:00
Zakonotuj sobie warunki pisania komentarzy, a w szczególności jedno zdanie "Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni."
W słowniku języka polskiego nie ma słowa "se". Chyba, że użyte jako SE - symbol pierwiastka chemicznego selenu.
Lingwinisto
Lingwinisto 3.07.2017, 09:44
To nie liczebniki włoskie tyko łacińskie. Warto byłoby się w tym kierunku trochę podszkolić i nie robić z siebie ... domyśl się co.
Przez 4 lata uczyłem się łaciny, więc nie pouczaj mnie jak mam pisać liczebniki w tym języku. Homo intellegis, lub bы понимаете, человек
3.07.2017, 09:12
Przyznaję /bez bicia/. że ostatnio coraz częściej brakuje mi czasu na szersze analizy. Czuję się też odrobinę "wypalony". Może, gdyby na sesji rozwinęła się jakakolwiek dyskusja, zachęciłoby mnie to do pogłębienia tematu uchwały absolutoryjnej. Ponieważ jednak dyskusji nie było, to w sumie nie ma o czym pisać, bo nie ma żadnego kontrapunku, jakiegoś innego sposobu patrzenia na miasto, który można by zderzyć z przedstawioną prezentacją. Szukam też kogoś, kto chciałby zamiast mnie komentować bieżące miejskie sprawy.
tom
tom 2.07.2017, 22:36
Przy takiej radzie to żaden sukces. Na razie jakiegoś szału dokonań p. Witko i obecnej Rady nie widać...A cha! ogromny dług miasta
Trudno było...
Trudno było... 2.07.2017, 22:22
i jest się czym chwalić??? przecież ten gość ma absolutną większość w radzie !!! Więc co to za sukces to absolutorium ???
^
^ 2.07.2017, 18:40
Mieszkańcy miasta zbierajcie już po 2.000,00 zł, żeby można było spłacić dług miasta. Zadłużenie w 50 % powstało za obecnego - najlepszego prezydent Tomaszowa Mazowieckiego po 1989 roku.
PO-Hance
PO-Hance 2.07.2017, 21:13
No to wylicz jeszcze, po ile mają zebrać łodzianie, żeby spłacili dług miasta, w jaki wpędziła Łodź obecna prezydent Hanna Zdanowska.
Ja
Ja 2.07.2017, 19:02
Hmmm a mógłbyś pokazać jak tompoliczyles? Hehe, matmy chyba na maturze nie zdawałes
^
^ 2.07.2017, 22:59
Hehe to se policz.
Zadłużenie miasta na koniec roku ma wynieść 100 milionów zł. 100.000.000,00 zł zadłużenia dzielone przez 50.000 mieszkańców (reszta do statystycznych mieszkańców już z tego miasta wyjechała) to daje średnią 2.000,00 zł na mieszkańca (razem z urzędnikami).
Informację o zadłużeniu naszego miasta podana została w TiT z dnia 30 czerwca 2017r. str. 7.
Tobie matura przyszła chyba za osełkę masła, skobek mleka i worek kartofli.
Naucz się czytać informacje w prasie (jeżeli potrafisz).
ja
ja 3.07.2017, 10:45
Napisałeś, że ponad 50% zadłużenia to sprawa Witko, więc udowodnij to. A Titem, to bym się raczej nie kierował, biorąc pod uwagę ich poziom i rzetelność. To są polityczni przeciwnicy, nie rzetelni dziennikarze.
*
* 3.07.2017, 12:08
Skoro jesteś tak bardzo dobrze poinformowany to podaj jakie jest obecne zadłużenie miasta i jakie jest przewidywane na koniec 2017r.
on
on 3.07.2017, 11:04
To dlaczego druga strona milczy,jak TIT pisze nie prawdę to prezydent powinien interweniować i podać swoją wersję przedstawiając prawdy, chyba że ma coś do ukrycia.
Wróż Maciej ?
Wróż Maciej ? 3.07.2017, 07:50
Primo. Nie pisze się "se" tylko "sobie". Naleciałość po przodkach.
Secundo. Jeśli TIT jest dla ciebie wiarygodnym pisemkiem, to się grubo mylisz. W jakimś art. napisano, że dwie ulice Niska i Mireckiego się krzyżują, a w rzeczywistości są one równoległe. Kompletny brak znajomości topografii miasta.
Tertio. Wiadomości o długu na koniec roku zasięgnięto chyba u wróża Macieja. Jak można przewidzieć co będzie za pół roku, bo ja nie wiem co będzie za tydzień.
Qarto. Co do twojej edukacji, to podejrzewam, że ukończyłeś 7 klas + korytarz i na tym ukończyłeś edukację. Może jeszcze jakąś wieczorówkę dla pracujących.
^
^ 3.07.2017, 12:04
Jak sam piszesz "Wróż Maciej", wróżysz chyba z fusów (po lurowatej kawie), albo z własnej wyobraźni (jeżeli masz).
radek
radek 3.07.2017, 09:29
W samorządzie trzeba przewidywać nie tylko co będzie za pół roku ale nawet za kilka lat a kwotę długu można znależć w prognozie finansowej
radziu
radziu 3.07.2017, 10:03
Nie rozśmieszaj mnie tylko poczytaj sobie http://pl.blastingnews.com/fel… Na podstawie tego artykułu trudno coś przewidywać na kilka lat. Może być tak, że Borki zostaną zasiedlone, a nasz obecny świat się zmieni. Czy na lepsze?
Kto się rozwija ten bierze kredyty
Kto się rozwija ten bierze kredyty 3.07.2017, 01:37
TiT to jest wiarygodne źródło? :)) Pewnie w tym wypadku jest tak jak napisali, ale by powoływać się na TiT z poczuciem, że to jest jakiś autorytet, jest zabawne. Popytaj kogoś., kto w tym czasie pracował biurach Wistomu, na jakiej zasadzie było to sprywatyzowane. Każdy skądś jest, a z reguły ludzie dziś artykułu ją jlracje, do jakich byli przyzwyczajeni w domu.

Każde inwestycjące w przyszłość miasto jest zadłużone, bo zwyczajnie z podatków nie starcza. To nie jest nic złego. S8 zyskuje na atrakcyjności, każdy większy zakład w Tomaszowie przy trasie rozbudowuje hale, bardzo podobne, że przyjdą kolejni inwestorzy, a zadaniem władz jest dbanie o atrakcyjność miasta również z tego punktu widzenia. To też się dzieje.
^
^ 3.07.2017, 12:00
Skoro TiT to tylko kłamstwa to dlaczego jeszcze jest wydawany i kupowany przez mieszkańców.
?????????????
????????????? 3.07.2017, 07:56
Gdzie ty widzisz te inwestycje?
ja
ja 3.07.2017, 10:54
NA strzeleckiej (tor), przy warszawskiej (mzk + nowe autobusy), piaskowa, nowa droga przy s8, już nie mówiąc o takich projektach miękkich jak Karta Tomaszowianina, ulgi dla przedsiębiorców dających miejsca pracy, robiących elewacje, możliwość odpracowania długo w TTBS... wymieniać można jeszcze długo. Ale rozumiem, że politycznym przeciwnikom, którzy marzą o stołku prezydenta, trudno przechodzi to przez gardło:)
*
* 3.07.2017, 12:09
To co wymieniasz to jeszcze przyszłość.
&lt;&gt;
<> 3.07.2017, 08:31
Radzę ci z dobroci. Zmień okulistę, bo obecny cię oszukuje i tylko wyciąga kasę.
Bravissimo !
Bravissimo ! 2.07.2017, 17:57
Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu.
Witko the best!
Witko the best! 2.07.2017, 17:44
Przyjrzyjcie się temu gościowi na zdjęciu powyżej, drogie lemingi. Tak wyglada najlepszy prezydent Tomaszowa po 1989 roku. Wbijcie sobie to do swych pustawych łepetyn! I tylko żeby mi to obrażania nie było!
YEST: GRATULACJE!!!
YEST: GRATULACJE!!! 2.07.2017, 17:26
BRAWO!

Pozostałe