GATTA ACTIVE CUP 2017

  • 30.06.2017, 08:22
  • Mariusz Strzępek
GATTA ACTIVE CUP 2017
W sobotę 24 czerwca na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli odbył się Międzynarodowy Turniej Piłkarski dla rocznika 2008 - GATTA ACTIVE CUP 2017.

W turnieju uczestniczyło 16 zespołów, w tym jeden zespół z Czech - TJ Sokół Bedrichov. W pierwszej fazie turnieju drużyny zostały podzielone na 4 grupy po 4 zespoły. W drugiej fazie turnieju drużyny zostały podzielone na 2 grupy po 8 zespołów: Ligę Mistrzów i Ligę Europy.

 

Drużyna Akademii Piłkarskiej Las Vegas KP Lechia została przydzielona do grupy B z drużynami: Diament Zduńska Wola, Boruta Zgierz i Calisia Kalisz. Zawodnicy Lechii turniej zaczęli bardzo źle, bo od przegranej z drużyną Diamentu 2x0, co od razu postawiło drużynę „pod ścianą”, gdyż porażka lub remis w kolejnym meczu mogła wykluczyć drużynę Lechii z walki o miejsca 1-8. W kolejnym meczu Lechia po zaciętym pojedynku pokonuje Calisię Kalisz 2x1. W ostatnim meczu w grupie B drużyna Lechii pokonuję Borutę Zgierz 4x1 i zapewnia sobie awans do Ligi Mistrzów i walkę o najwyższe miejsca.

 

Zmagania w Lidze Mistrzów drużyna rozpoczyna od meczu z Wartą Sieradz, którą pokonuje 2x0. W kolejnym meczu młodym zawodnikom Lechii przyszło się zmierzyć z drużyną z Kalisza, z którą w pierwszej fazie po zaciętym meczu Lechia wygrała 2x1. Tym razem zawodnicy Lechii nie pozostawili złudzeń, kto jest lepszą drużyną tego dnia i pewnie pokonują swoich przeciwników 3x0. Widać, iż drużyna Lechii z meczu na mecz gra coraz lepiej i staje się jednym z kandydatów do podium.

 

W kolejnym meczu zawodnicy Akademii Piłkarskiej Las Vegas KP Lechia musieli się zmierzyć z faworytem turnieju, a mianowicie z drużyną gospodarzy (Pogoń Zduńska Wola). Z drużyną Pogoni zawodnicy Lechii mieli tzw. „rachunki do wyrównania” gdyż kilka ostatnich meczy tych drużyn zakończyło się remisem lub przegraną Lechii. Tym razem role się odwróciły i po ciekawym meczu Lechia wygrywa 2x0. Jeszcze nie opadły emocje po zwycięstwie nad Pogonią, a już drużyna Lechii musiała się zmierzyć z Jedenastką Wrocław – drużyną, która w fazie finałowej nie doznała jeszcze żadnej porażki i wyrosła na faworyta całego turnieju. Zawodnicy Lechii znakomicie jednak zaczynają ten mecz i szybko obejmują prowadzenie. Później podwyższają wynik na 2x0 i kiedy wydaje się, że zwycięstwo jest już na wyciągnięcie ręki drużyna Jedenastki strzela kontaktowego gola i końcówka meczu staje się dość nerwowa. Zawodnicy Jedenastki Wrocław stwarzają kilka groźnych sytuacji, z których mógł paść gol dający przeciwnikom remis w meczu. Drużyna Lechii broni się jednak skutecznie i kończy mecz wynikiem 2x1.

 

W kolejnym meczu Lechia efektownie pokonuje Jutrzenkę Bychlew 5x0, co bardzo przybliża drużynę Lechii do końcowego sukcesu w całym turnieju. Drużyna Lechii ma do rozegrania dwa mecze i zdobycie chociażby jednego punktu w tych meczach daje jej końcowy sukces bez względu na wyniki przeciwników. Wizja zwycięstwa dekoncentruje jednak zawodników i rozgrywają oni najsłabszy mecz w Lidze Mistrzów przegrywając z drużyną Marcinki Kępno 2x1.

 

W ostatnim meczu turnieju zawodnicy Lechii musieli się zmierzyć z silną drużyną Parasola Wrocław. Przegrana w tym meczu mogła pozbawić zawodników Lechii zwycięstwa w całym turnieju. Zawodnicy Lechii stają jednak na wysokości zadania i efektownie pokonują przeciwników 4x1, nie oglądając się na wyniki pozostałych drużyn. Wygrana w tym meczu daje drużynie Lechii pewne zwycięstwo w całym turnieju.

 

WYNIKI MECZÓW GRUPOWYCH - GRUPA "B"

Diament Zduńska Wola - Lechia Tomaszów Maz. 2:0
Calisia 14 Kalisz - MKP Boruta Zgierz 2:1
Diament Zduńska Wola - MKP Boruta Zgierz 0:0
Calisia 14 Kalisz - Lechia Tomaszów Maz. 1:2
Diament Zduńska Wola - Calisia 14 Kalisz 0:2
MKP Boruta Zgierz - Lechia Tomaszów Maz. 1:4

 

 

KOŃCOWA TABELA GRUPY "B"
1. Lechia Tomaszów Maz. 6 pkt. bramki 6:4

2. Calisia 14 Kalisz 6 pkt. bramki 5:3
3. Diament Zduńska Wola 4 pkt. bramki 2:2
4. MKP Boruta Zgierz 1 pkt. bramki 2:6

 

"LIGA MISTRZÓW" - WYNIKI MECZÓW

Marcinki Kępno - Parasol Wrocław 0:0
Pogoń Zduńska Wola - Jedenastka Wrocław 0:3
Lechia Tomaszów Maz. - Warta Sieradz Jr 2:0
Calisia 14 Kalisz - Jutrzenka Bychlew 1:0
Marcinki Kępno - Jedenastka Wrocław 0:0
Parasol Wrocław - Warta Sieradz Jr 2:1
Pogoń Zduńska Wola - Jutrzenka Bychlew 3:0
Lechia Tomaszów Maz. - Calisia 14 Kalisz 3:0
Marcinki Kępno - Warta Sieradz Jr 1:1
Jedenastka Wrocław - Jutrzenka Bychlew 2:0
Parasol Wrocław - Calisia 14 Kalisz 1:3
Lechia Tomaszów Maz. - Pogoń Zduńska Wola 2:0
Marcinki Kępno - Jutrzenka Bychlew 5:0
Warta Sieradz Jr - Calisia 14 Kalisz 2:0
Jedenastka Wrocław - Lechia Tomaszów Maz. 1:2
Parasol Wrocław - Pogoń Zduńska Wola 1:0
Marcinki Kepno - Calisia 14 Kalisz 3:0
Jutrzenka Bychlew - Lechia Tomaszów Maz. 0:5
Warta Sieradz Jr - Pogoń Zduńska Wola 2:3
Jedenastka Wrocław - Parasol Wrocław 2:0
Marcinki Kępno - Lechia Tomaszów Maz. 2:1
Calisia 14 Kalisz - Pogoń Zduńska Wola 0:2
Jutrzenka Bychlew - Parasol Wrocław 0:5
Warta Sieradz Jr. - Jedenastka Wrocław 0:1
Marcinki Kępno - Pogoń Zduńska Wola 0:3
Lechia Tomaszów Maz.- Parasol Wrocław 4:1
Calisia 14 Kalisz - Jedenastka Wrocław 1:1
Jutrzenka Bychlew - Warta Sieradz Jr 0:1

 

KOŃCOWA TABELA "LIGI MISTRZÓW"
1. Lechia Tomaszów Maz. 18 pkt. bramki 19:4

2. Jedenastka Wrocław 14 pkt. bramki 8:3
3. Pogoń Zduńska Wola 12 pkt. bramki 11:8
4. Marcinki Kępno 12 pkt. bramki 11:5
5. Parasol Wrocław 10 pkt. bramki 10:10
6. Warta Sieradz Jr 7 pkt. bramki 7:9
7. Calisia 14 Kalisz 7 pkt. bramki 5:12
8. Jutrzenka Bychlew 0 pkt. bramki 0:22

 

Turniej Gatta Active Cup 2017 był okazją dla zawodników Lechii do sprawdzenia się z czołówką drużyn z rocznika 2008 w województwie łódzkim oraz z silnymi drużynami z Wrocławia i Kalisza. Konfrontacja z tymi drużynami pokazała, iż „młoda Lechia” może z powodzeniem rywalizować z najlepszymi drużynami nie tylko w województwie łódzkim.

 

Poza zwycięstwem w turnieju, indywidualną nagrodę otrzymał również zawodnik Lechii – Igor Czapla, który został Królem Strzelców zdobywając aż 13 goli.

           

Zespół Lechii trenowany przez Radosława Wilczyńskiego wystąpił w następującym składzie: Wiktor Pasierb, Leon Krakowiak, Maciej Bielejewski, Karol Świątek (4 gole w turnieju), Bartłomiej Krawczyk, Michał Pustelnik (1 gol), Igor Czapla (13 goli), Oliwier Sobczyk (1 gol), Adam Piekarski (1 gol), Jakub Mączyński (3 gole), Patryk Kałwa, Jakub Rzymkowski (1 gol).  

Brawa dla zawodników oraz trenera. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać nowego sezonu i dalszych sukcesów drużyny.

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Brawo
Brawo 30.06.2017, 09:19
Dziękujemy dzieciakom i Trenerowi
Do boju Rks

Pozostałe