M. Witko: Tomaszów, wyjątkowe miejsce na ziemi

  • 29.06.2017, 09:29
  • Mariusz Strzępek
M. Witko: Tomaszów, wyjątkowe miejsce na ziemi
Od lat obserwuję to, co się dzieje w Tomaszowie, jak się traktujemy, jak się do siebie zwracamy i jak mówimy o naszym mieście. Bardzo przykro czyta się wpisy osób związanych z naszym miastem, które pogardliwie się o nim wypowiadają i wzmacniają jeszcze bardziej negatywny wizerunek Tomaszowa. Przecież swoje zdanie można wyrażać bez niepotrzebnych epitetów.
A to jak postrzegamy się sami, My Tomaszowianie, wpływa też na to, jak postrzegają nas na zewnątrz. Kiedy zostałem wybrany na Prezydenta Miasta, postanowiłem sobie, że z całych sił będę próbował to nasze postrzeganie zmienić. Moim marzeniem jest, by tomaszowianie byli dumni z tego, że są mieszkańcami naszego miasta, bo jest to wyjątkowe miejsce na ziemi. I mimo tego, że jest jeszcze wiele do zrobienia, to mamy czym się chwalić. A na pewno warto u nas zamieszkać.
 
Jednym z wielu środków w drodze do osiągnięcia założonego celu, jest wprowadzenie Karty Tomaszowianina i Karty Młodego Tomaszowianina. Będą mogli otrzymać ją mieszkańcy, którzy rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Tomaszowie Mazowieckim i deklarują w swoim zeznaniu podatkowym, że miejscem ich zamieszkania jest miasto Tomaszów Mazowiecki (bez względu na to czy osiągają dochód), a także niepełnoletni członkowie jego rodziny w wieku powyżej 7 roku życia. Dzieci w wieku do lat 7 będą korzystać ze zwolnień i ulg na podstawie kart wydanych rodzicom lub opiekunom prawnym.
 
W ten sposób chcemy sprawić, żeby osoby mieszkające w naszym mieście (nie w ościennych gminach), które przecież swoimi ciężko zarobionymi pieniędzmi, dokładają się do budżetu miasta, poczuły się z tego tytułu wyjątkowe i miały również dodatkowe, realne korzyści. Mamy też nadzieję, że zachęci to osoby, które od lat u nas mieszkają, ale ze względu na miejsce zameldowania rozliczają się w innych miastach, do zmiany i rozliczania się u nas. Wystarczy w Urzędzie Skarbowym złożyć druk ZAP3.
 
Karta Tomaszowianina i Karta Młodego Tomaszowianina to rodzaj karty lojalnościowej, która powinna znaleźć się w kieszeni każdego mieszkańca naszego miasta. Będzie uprawniała do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską, zniżek na paliwo w budowanej stacji paliw przy MZK, zniżek na zabiegi w ORDN, na basenie, w Arenie Lodowej, przy zakupie biletów na wydarzenia kulturalne, ulg w Strefie Płatnego Parkowania, w Muzeum, Skansenie Rzeki Pilicy, w Grotach Nagórzyckich. Będzie również miała funkcję karty bibliotecznej.
 
Zapraszam również wszystkie zainteresowane firmy, które chcą przystąpić do naszego programu. Mam nadzieję, że Karta Tomaszowianina stanie się dla Państwa nie tylko „biletem”, „kartą parkingową” czy „rabatową”, ale przede wszystkim symbolem naszej tomaszowskiej wspólnoty. Niemniej, widać już i to bardzo cieszy, że nastawienie tomaszowian się zmienia, nasze społeczeństwo dojrzewa, wybijamy się na tle innych miast.
 
Widać to chociażby podczas wydarzeń kulturalnych, które przecież są niczym innym jak imprezami integracyjnymi, tylko w dużej skali, podczas akcji charytatywnych, widać to w zaangażowaniu mieszkańców w Tomaszowski Budżet Obywatelski oraz inne projekty prowadzone przez Urząd Miasta oraz liczny i aktywny udział we wszystkich spotkaniach z mieszkańcami.
 
Cieszę się, że coraz więcej osób widzi, że to jak Tomaszów się zmienia i jak jest postrzegany, jest naszą wspólną zasługą i razem na to pracujemy. Przed nami jeszcze długa droga, ale jestem pewien, że wspólnie osiągniemy cel. A ze swojej strony obiecuję, że dopóki starczy mi sił, będą robił wszystko co w mojej mocy, żeby każdy z Was, z dumą mógł mówić „jestem Tomaszowianinem”.
 
 
 
Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zagranica
Zagranica 26.09.2017, 21:10
Z tak wspanialymi warunkami: rzeki, zalew, wspaniale lasy, groty, Spala, kolej, trasa ect powinien Tomaszow byc perelka. Niestety nie jest. Jeszcze nie jest ale.... Swiatelko w tunelu swieci. Tomaszowiacy, nie narzekajcie, robocie swoje! Zycze, zeby ludzie chcieli wpasc do Tomaszowa nie tylko na jeden dzien. Zycze pozytywnego nastawienia, energii, usmiechu i zyczliwosci dla mieszkancow i miasta. A wlodarze miasta? Duze pole do popisu, mozliwosci nieskonczone- a wiec alleluja i do przodu!
Nilu
Nilu 29.06.2017, 22:01
Podoba mi się to
Jasiu....
Jasiu.... 29.06.2017, 13:16
Pewnie, że wyjątkowe......nie ma obwodnicy....
ja
ja 29.06.2017, 14:30
Podziękuj poprzednikom
tomaszowianka
tomaszowianka 29.06.2017, 18:45
a czy to nie PIS rządził w tamtych latach w mieście ?sprawdzamy?
ja
ja 30.06.2017, 13:15
Sprawdzamy:) Zobacz kto rządził przez ostatnie 8 lat:)
kiki
kiki 29.06.2017, 12:27
Wyjątkowe miasto, wyjątkowy prezydent i wyjątkowa ja : - kiki
peleton
peleton 29.06.2017, 11:10
Wszystko dobrze, fajne miasto otoczone lasami tylko dlaczego tak brudne i zaniedbane, brudne płyty chodnikowe na pl. Kościuszki i właściwie na każdej innej ulicy, zaśmiecona św. Antoniego, lepiąca się do brudu Polna, zachwaszczone, zasypane piachem chodniki ulic remontowanych zaledwie rok, dwa lata temu. No i ta rzeź drzew np. na Mościckiego czy Słowackiego i innych
multi99
multi99 29.06.2017, 21:35
A gdzie na placu Kościuszki masz płyty chodnikowe ??? i do tego brudne ????

Pozostałe