×

Startuje nowa linia z Warszawy do Tomaszowa Mazowieckiego!

  • 16.08.2018, 10:53
  • Mariusz Strzępek
Startuje nowa linia z Warszawy do Tomaszowa Mazowieckiego!
Polonus – narodowy przewoźnik autokarowy, lider sieci ‘Polonus Partner’ – wraz z początkiem roku szkolnego otwiera kolejną trasę! Już 3 września zostanie uruchomiona nowa linia krajowa łącząca Bełchatów z Warszawą, przebiegająca przez Rawę Mazowiecką, Tomaszów Mazowiecki i Piotrków Trybunalski. Bilety w niezwykle atrakcyjnych cenach dostępne są już w sprzedaży

 Z ogromną radością ogłaszam wprowadzenie do siatki połączeń Polonus kolejnej linii! Jestem przekonany, że dogodne godziny podróży przypadną do gustu mieszkańcom wszystkich pięciu miast, przez które przebiega nasze nowe połączenie. Zapraszamy do rezerwowania biletów w atrakcyjnych, dynamicznych cenach na stronie www.pkspolonus.pl – podkreśla Maciej Acedański, Prezes Zarządu Polonus.

 

W ramach nowej linii autokary Polonus ze stolicy do Tomaszowa Mazowieckiego od 3 września będą odjeżdżać dwa razy dziennie. Startować będą z Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia o 9:45 oraz o 16:15. Przyjazd do Tomaszowa planowany jest na godzinę 11:30 kursem porannym oraz o 18:00 kursem popołudniowym. Kursy powrotne z Tomaszowa odjeżdżać będą w godz. 7:05 oraz 15:05, by dotrzeć do stolicy po około dwóch godzinach.

 

Polonus umożliwia bezpłatną usługę zmiany terminu podróży oraz możliwość rezerwacji konkretnego, wybranego przez pasażera miejsca na pokładzie autokaru z przystanku początkowego. Równolegle, tak na kursach Polonusa, jak i tych z oferty ‘Polonus Partner’ honorowane są stałe zniżki: 50% dla dzieci w wieku 0-13 lat, zniżka w wysokości 20% dla uczniów i studentów do 26 roku życia, seniorów oraz posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Dodatkowo dla stałych pasażerów dostępny jest nowy program lojalnościowy Partner Plus, dzięki któremu zakupione bilety premiowane są punktami lojalnościowymi, które można wymienić na bezpłatne podróże.

 

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rysiek
Rysiek 16.08.2018, 17:29
warsiawiakom na Arenę Lodową w Tomaszowie udogodnili dojazd
Bez kitu
Bez kitu 16.08.2018, 16:04
Nie chcę narzekać, ale to jest po prostu jakis matrix. Jak bardzo ktoś kto w takich sprawach decyduje oderwany jest od rzeczywistości.

"Startować będą z Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia o 9:45 oraz o 16:15"

Czyli załóżmy, że to jest dla studentów, to o której trzeba skończyć zajęcia, by móc się na to załapać. O 14? To jest środek dnia. Już zakłądajac, że na zajecia pójdzie się rano przygotowanym od razu gotowym do wyjazdu. Z tobołem.

Z Centrum, z przystanku vis a vis Hotelu Polonia autobusy Hanka poustawiała w taki sposób, że czeka się ...45 minut by dojechać na Zachodni... To jest cały czas ta sama ulica Al.Jerozolimskie. A jednak wyprawa. Większość autobusów jeździ na Ochotę. Trawmaju nie ma. No jest jeszcze pociąg w którym jeśli ma się miesieczny to można na nim jeździć. Zresztą Koljami Mazowieckimi i SKMką, można jeździć w obrębie Warszawy i bez bieltu. No ale jednak nie jeżdzę na Zachodni pociagiem, bo perony są oddalone od dworca PKS i z tobołami niewygodnie.

Oj Boże.
Bartek
Bartek 16.08.2018, 14:33
Więcej tomaszowian skorzysta z tego połączenia, pozostawiając swoje samochody w domu. Wiadomo że Warszawa jest coraz bardziej popularna dla tomaszowskiego konsumenta i turysty.
To prawda
To prawda 17.08.2018, 04:48
Zaraz po Centrum Ptak w Rzgowie. Dla takich na pewno.
Jest super w europejskim Kongu.
Jest super w europejskim Kongu. 16.08.2018, 15:52
1. No rzeczywiście. Wyjeżdzając w tych godzinach z Tomaszowa, będąc w Wawie de facto po 10tej to nie wiem gdzie trzeba pracować by zdążyć do pracy. W jakiejś bieda pracy. To co zarobisz, wszystko wydajesz na przeżycie, a często i pożyczasz.

No ale jakoś to sobie wykalkulowali, że jakieś obłożenie przewidują. Zobaczymy, bo takie kursy już wielokrotnie Polonus zamykał. Najstabiliniejszym przewożnikiem do Warszawy jest paradoksalnie mały tomaszowski PKS. Rozkład ten sam od 15 lat. Autobusy w większości niegorsze niż te warszawskie. Poza tymi ich jeżdżacymi daleko do Kudowy itd.

a) Z punktu widzenia osoby pracującej w Warszawie nic sie nie zmienia. Często to jes łączone z dowożeniem jakichś pracowników najniższego szczebla do Warszwawy. Za kurs do Wawy płaci ryczałtem ten pracodawca, potem autobus wraca pusty i zbiera tylko pojedyńczych pasażerów.

Kilka lat tak jeździłem wcześnie rano i często byłem w autobusie sam z kierowcą. Wracał potem już pełen, bo odbierał pracowników z ...warszawskiego Makro. Pracowników werbowanych do pracy w ...Rawie. (co też jest paradoksem, bo przecież mówi się, że Rawa tak super się rozwija i roboty tam jest mnóstwo... no właśnie widać po tych zaciągach do warszaawskich marketów - 1700 zł na rękę. A Rawa to co to jest Dolina Krzemowa? Że co, że jakieś musisz mieć kwaligikacje by pracować w mordowni mięsnej? Czy przy rozpakowywaniu TiRów? Nie. Też teoretycznie potrzebują głównie robotników w rawskich zakładach. A jednak ktoś zrywa się w środku nocy by jechać pracować w Carrefourze czy Tesco w Warszawie. Tam żadnych kwalifikacji nie potrzeba. Jeśli się nadajesz to po trzech miesiacach rzucaja Cię na kasę użerać się z frustratami z ubożejącej klasy średniej, którzy wyrzucają na Ciebie całą żółć, a jeśli nie nadajesz no to jesteś pomiotłem na hali. Wykładasz, sprzątasz itd. Jak sie czegoś nie ukradnie, przełożonemu gąga nie strzeli między oczy to nie wyrzucają )

Powiedzmy sobie wprost, to są pół niewolnicze warunki pracy na tym naszym "rynku pracownika" W Careeforze w Arkadii, gdzie często robię zakupy przed samym zamknieciem przed 23, widzę, że cała ochrona, wielu pracowników z hali to są miasteczka i wsie od wschodniej strony Wawy. Dwa busy ich odwożą, wypchane po brzegi. Ale nie 20 km ale 40-60. Wołomin i okoliczne wioski.

Spóźnisz się na busa o 23:20 (a to nie od Ciebie zależy, bo tam masz restrykcyjne zasady rozliczania się, przeszukiwania kieszeni przez marketowych kapo itd Wystarczy, że Ci się zrobi ponadprzecietna kolejka), spóźnisz się to śpisz na przystanku. Francuz ma to w dupie. Jest przecież w niezamorskiej kolonii.

Myjesz się rano w kiblu w galerii i znowu do roboty :)

To jest wschodioeuropejskie Kongo. Liberał powe: twoja wina. Nie uczyłeś się. Leniwy jesteś, jak nie leniwy to na pewno głupi :) Tylko najczęściej to są ludzie o takiej samej umysłowości jak liberał. Tyle tylko że urodzeni w miejscach przez liberałów skazanych na wymarcie. I bez alternatywy dla urodzonych tam.

Do jakichś marketów, magazynów dowożą te PKSy.

2. Do zawalaczenia jest przekonanie Flixa czyli dawnego Polskiego Busa by zrobił przystanek w Tomaszowie. To było by coś! W Piotrkowie jest. Miasto by musiało rzucić parę groszy przewożnikowi, ale połączenia u nich są atrakcyjne i cenowo i jeśli chodzi o trasy. Praga, Wiedeń. Za 60-100 zł.

Takie proste drobne, łatwe do załatwienia sprawy. Bez strzelistych manifestów w sprawie strategii dla miasta i innych bzdur które zwykle kończą tylko na papirze.

Pozostałe