Rekordowo w Łodzi

  • 14.06.2017, 00:14
  • Mariusz Strzępek
Rekordowo w Łodzi
W Łodzi na obiekcie AZS odbyły się Mistrzostwa województwa łódzkiego U16, oraz mityng Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki. Tomaszów tradycyjnie wystawił swoich reprezentantów w postaci zawodniczek, oraz zawodników MKS Tomaszów.

W biegu na dystansie 1000 metrów obejrzeliśmy Piotra Zielińskiego. Wynik 3 minuty 7 sekund i 56 setnych pozwolił zawodnikowi na zajęcie piątego miejsca w sześcioosobowej stawce.

 

W finale pchnięcia kulą (5 kg) Tomaszów reprezentowali Jakub Sobolewski, oraz Filip Małocha.  Kuba z nowym rekordem życiowym 10.48 metra zajął ostatecznie siódmą pozycję. Jakub Sobolewski z wynikiem 8.54 był czternasty.

 

Małocha znakomicie spisał się w konkurencji rzutu dyskiem. Zawodnik z rekordem życiowym 37.55 m. zakończył zawody na czwartym miejscu (do trzeciego brakło 5 cm).  Jakub Sobolewski z rekordem życiowym 28.67 był jedenasty.

W konkursie skoku o tyczce ponownie wystąpiło dwóch reprezentantów MKS Tomaszów. Patryk Muchlada w pierwszym podejściu zaliczył wysokości: 320 cm; 340 cm; 350 cm; oraz spalił trzy podejścia na 370cm. Maksymilian Wróblewski w trzecie próbie zaliczył wysokość 310 cm; by następnie trzy kolejne na 320 cm. spalić. Muchlada ostatecznie był trzeci, Maks zawody zakończył na piątej pozycji.

 

W trzecim biegu eliminacyjnym na 100 metrów młodziczek obejrzeliśmy Julię Bieganowską. Zawodniczka spisał się solidnie zajmując trzecią lokatę, oraz bijąc rekord życiowy, który od 10 czerwca wynosi 14 sekund 55 setnych. Rezultat ten nie pozwolił Julii awansować do ścisłego finału.

 

W biegu numer pięć wystartowała Natalia Borkowska. Lekkoatletka przybiegła na metę jako trzecia z wynikiem 14 sekund 45 setnych.

 

W biegu siódmym, a jednocześnie ostatnim rywalizowała Emila Brola. Sprinterka MKS Tomaszów wywalczyła piątą lokatę z czasem 14 sekund 78 setnych.

 

W biegu na dystansie 300 metrów rywalizowały Oliwia Bobrzyk, oraz Natalia Borkowska. Bobrzyk zajęła trzecią lokatę w serii pierwsze. Czas zawodniczki – 46 sekund 13 setnych (rekord życiowy). Borkowska w biegu czwartym zajęła ostatnie, czwarte miejsce z czasem 50 sekund 98 setnych.

 

W serii pierwszej biegu na 600 metrów Amelia Piwowarska wywalczyła szóstą lokatę (1.49.01 – rekord życiowy).

 

Julia Bieganowska na dystansie 100 metrów przez płotki z rezultatem 17 sekund 12 setnych uplasowała się na czwartej pozycji, tym samym odpadając z rywalizacji.

 

Znakomicie potoczyła się dla nas rywalizacja biegu przez płotki na 80 metrów. Maja Pierzchała w finałowym biegu, z rekordem życiowym 11.90 zajęła pierwszą lokatę. Oliwia Bobrzyk z wynikiem 12.78 (rekord życiowy), była trzecia. Stawkę zamknęła Angelika Danielk (8 miejsce – 15.20).

 

W konkurencji pchnięcia kulą (3 kg.) miasto reprezentowały: Maja Pierzchała, Natalia Karpińska, Wiktoria Wajszczyk. Pierzchała z rezultatem 9.92 metra zajęła bardzo dobre piąte miejsce. Karpińska z wynikiem 9 metrów 8 centymetrów wywalczyła siódme miejsce. Wajszczyk osiągnęła odległość 7.21. Wynik pozwolił Wiktorii na zajęcie 12 lokaty.

 

 

Wajszczyk i Karpińską obejrzeliśmy także w konkurencji rzutu dyskiem (0,75 kg). Ola z rekordem życiowym 37.52 wygrała rywalizację. Wajszczyk z rekordem życiowym 30.59 wywalczyła czwartą lokatę. Startowało 15 zawodniczek.

 

W konkurencji skoku wzwyż dziewcząt Milena Chałupka z wysokością 1.45 metra (I próba) wygrała rywalizację. Reprezentantka MKS Tomaszów rozpoczęła konkurs od wysokości 1.40 (I próba), a zakończyła na trzech strąceniach poprzeczki na wysokości 1.50 metra.

 

W konkurencji skoku w dal wynik 3.93 metra i szesnastą lokatę uzyskała Julia Bieganowska. Drugi z naszych reprezentantek Karolina Bieganowska zajęła osiemnaste miejsce (3.68 metra).

 

W skoku w dal młodziczek Adrianna Zakrzewska z wynikiem 4.38 metra zajęła 11 miejsce.

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe