Finał OrtoMedSport CUP „KMP 2017”

  • 12.06.2017, 18:24
  • Mariusz Strzępek
Finał OrtoMedSport CUP „KMP 2017”
Zawodnicy Lechii jeszcze nie ochłonęli po sukcesie w Wojewódzkim Finale Minimistrzostw Deichmanna, a już następnego dnia przyszło się im zmierzyć z najlepszymi drużynami z Polski. W dniu 11 czerwca 2017 roku na głównej płycie stadionu Legii Warszawa odbył się Wielki Finał OrtoMedSport CUP „KMP 2017”, czyli finał Klubowych Mistrzostw Polski Rocznika 2007/2008/2009/2010.

W tej finałowej imprezie uczestniczyli również zawodnicy Akademii Piłkarskiej Las Vegas KP Lechia Tomaszów Mazowiecki z rocznika 2008.

 

Łącznie w Wielkim Finale uczestniczyło 128 najlepszych drużyn z Polski w czterech kategoriach wiekowych.  Ten rozgrywany był systemem pucharowym, czyli drużyna przegrywająca żegnała się z turniejem.

 

W wyniku wcześniejszego losowania drużyna Akademii Piłkarskiej Las Vegas KP Lechia Tomaszów Mazowiecki w swoim pierwszym meczu musiała się spotkać z przeciwnikiem z najwyższej „półki”, czyli polską szkółką słynnej Barcelony - FCB Escola Varsovia.  Lepszego przeciwnika nie można sobie było wymarzyć.

 

Chłopcy na mecz wyszli bardzo zmotywowani i zdeterminowani. Dodatkową motywacją był występ na głównej płycie Legii Warszawa i setki zgromadzonych kibiców. Atmosfera i miejsce jak na prawdziwym meczu Legii Warszawa.

 

Początek meczu to lekka przewaga przeciwników, którzy zaprezentowali nieprzeciętne umiejętności techniczne. Jednak bardzo szybko przewagę uzyskali piłkarze Akademii Piłkarskiej Las Vegas KP Lechia. Zespół stworzył sobie kilka dobrych sytuacji bramkowych, aż w końcu drużyna Lechii uzyskała prowadzenie po bramce Igora Czapli.

 

Nasi zawodnicy idą za ciosem i mają jeszcze kilka znakomitych sytuacji, których niestety nie udaje się wykorzystać. Kiedy do końca meczu zostało około 4 minut drużyna Barcelony zdobywa gola wyrównującego stan rywalizacji.

 

 Do końca meczu trwa wymiana ciosów i każda z drużyn stwarza sobie sytuacje do zdobycia bramki. Kiedy wydawało się, iż o awansie zadecydują rzuty karne, w ostatniej akcji meczu zawodnicy Barcelony przejmują „przypadkową piłkę” i strzelają zwycięskiego gola. Bardzo szkoda, gdyż drużyna Lechii w dość przypadkowych sytuacjach traci w końcówce kolejne dwie bramki i niestety odpada z dalszej rywalizacji.

 

Gra zawodników Akademii Piłkarskiej Las Vegas KP Lechia Tomaszów napawa jednak dużym optymizmem, gdyż z przebiegu meczu widać było, iż to drużyna Lechii przeważała i miała realną szansę pokonać swoich rówieśników ze słynnej szkółki Barcelony.

 

Drużyna pod wodzą Trenera Radosława Wilczyńskiego zagrała w następującym składzie: Wiktor Pasierb, Leon Krakowiak, Bartosz Krawczyk, Michał Pustelnik, Karol Świątek, Maciej Bielejewski, Patryk Kałwa, Adam Piekarski, Jakub Mączyński, Oliwier Sobczyk, Igor Czapla (1 gol).

 

Źródło Lechia1923.pl

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe