Rusza Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego

  • 10.06.2017, 18:00
Rusza Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego
Samorząd Województwa Łódzkiego, którego jestem radnym z Powiatu Tomaszowskiego, uruchomił Budżet Obywatelski. Mamy do wydania 1 mln zł. Dlatego proszę i zachęcam do zainteresowania się tą ofertą. Czas na zgłaszanie propozycji zadań mamy do 30 czerwca bieżącego roku. Realizacja nastąpi w 2018 roku. 12 czerwca odbędzie się spotkanie informacyjne w tej sprawie w siedzibie Starostwa w Tomaszowie. Więcej informacji na http://bo.lodzkie.pl/ lub poniżej. Zapraszam do udziału :)

Zarząd Województwa Łódzkiego uruchomił po raz pierwszy Budżet Obywatelski na terenie naszego województwa. Celem Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego jest większe zaangażowanie mieszkańców w proces kształtowania ich najbliższego otoczenia. Mieszkańcy naszego województwa będą mogli zgłaszać propozycje zadań, udzielać poparcia dla pomysłów innych autorów, a finalnie głosować na najciekawsze inicjatywy. Obszar województwa został podzielony na pięć subregionów:
1.północny obejmujący powiaty: kutnowski, łowicki, zgierski, łęczycki;
2.wschodni obejmujący powiat/ miasto Skierniewice oraz powiaty: skierniewicki, rawski, brzeziński, tomaszowski, opoczyński;
3.południowy obejmujący powiat/ miasto Piotrków Trybunalski oraz powiaty: piotrkowski, radomszczański, bełchatowski, łódzki wschodni;
4.zachodni obejmujący powiaty: poddębicki, zduńskowolski, pabianicki, łaski, sieradzki, wieruszowski, wieluński, pajęczański;
5.subregion obejmujący powiat/miasto Łódź.

Mieszkańcy każdego z subregionów dysponują kwotą 1 mln zł. Propozycje zadań będą mogli zgłaszać mieszkańcy województwa zamieszkali na terenie subregionu, którego dotyczyć będzie zadanie.

 

Termin zgłaszania propozycji do dnia 30 czerwca 2017 roku. Realizacja w 2018 roku.

 

Propozycją może być każda inicjatywa obywatelska o charakterze ponadlokalnym, która mieści się w granicach zadań i kompetencji samorządu województwa. Oczekiwane są w szczególności projekty społeczne, prozdrowotne, kulturalne, edukacyjne, sportowe, turystyczne lub ekologiczne. Do propozycji zadania zgłaszający zobowiązany jest dołączyć listę poparcia, podpisaną przez co najmniej 50 mieszkańców danego subregionu. Szacunkowa wartość zgłaszanego przez mieszkańców zadania nie będzie mogła być niższa niż 10 tys. zł, ani wyższa niż 300 tys. zł smiley.

 

Jak zgłosić zadanie? Zgłoszenie propozycji zadania będzie można przesłać drogą elektroniczną lub pocztową, albo osobiście złożyć w Urzędzie Marszałkowskim.Wykaz zgłoszonych propozycji zadań będzie udostępniony na stronie internetowej Województwa www.lodzkie.pl i www.bo.lodzkie.pl oraz wywieszony w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Propozycje zadań zostaną poddane weryfikacji formalnej i merytorycznej. Następnie Kapituła ds. oceny propozycji zadań zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego składająca się z radnych Sejmiku Województwa Łódzkiego wyda opinię do rekomendacji sporządzonych przez urzędników. Zarząd Województwa Łódzkiego przyjmuje ostateczną listę dopuszczonych do głosowania zadań oraz listę zadań odrzuconych (wraz z uzasadnieniem) z uwzględnieniem podziału na subregiony. Wyboru zadań do realizacji dokonają mieszkańcy Województwa w drodze głosowania

Spotkanie informacyjne dla zainteresowanych Budżetem Obywatelskim Województwa Łódzkiego odbędzie się 12.06.2017r  w Starostwo Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Św. Antoniego 41 Sala konferencyjna nr.129w godzinach 13:30-15:30.

Więcej informacji zainteresowane osoby znajdą na http://bo.lodzkie.pl/kontakt/ lub proszę o kontakt osobisty na email: [email protected] yes .

Zapraszam serdecznie na spotkanie informacyjne oraz do do składania propozycji zadań do realizacji ze środków Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego.

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tymoteuszka
Tymoteuszka 12.06.2017, 16:07
Budżet Obywatelski województwa łódzkiego to ciekawy temat i przedsięwzięcie.
Bodajze w tym roku wprowadziło taki budżet także województwo opolskie?
Przeglądając na stronie budżetu przykładowe zadania...możnaby zaproponować np.:
1. przebudowę przystanku kolejowego: Tomaszów Maz.
2. budowę ścieżki rowerowej wzdłuż DW713 od Jelenia do Opoczna (identycznej jak ta już istniejąca wzdłuż DW726 Inowłódz - Dęborzeczka). Może w ten sposób doczekalibyśmy się rowerowej pętli: Tomaszów Maz. - Inowłódz - Opoczno - Tomaszów Maz.
3. budowę ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż DW 715, na odcinku: Zaosie - Budziszewice - Regny - Koluszki. Powyższy ciąg byłby przedłużeniem tego od Tomaszów - Ujazd - Zaosie.
4. Publiczny Rower Miejski - miasto Tomaszów Maz.

Pozostałe