Mściwość, granicząca z podłością?

  • 6.06.2017, 20:50
Mściwość, granicząca z podłością?
NEPOTYZM I KOLESIOSTWO! MŚCIWOŚĆ, GRANICZĄCA Z PODŁOŚCIĄ. Hmmm… Brzmi groźnie, prawda? Słyszałem w życiu łagodniejsze opinie o kolegach ze swojego obozu. Jak bardzo musi być źle w Tomaszowie, ale tak naprawdę? Skoro tak podsumowuje obecne władze radny PiS? Trudno nie skomentować takich wypowiedzi i się do nich jakoś nie odnieść. A słowa, czy raczej zarzuty padają bardzo poważne :(

Ostatnio obejrzałem wywiad Przewodniczącego Rady Miasta Krzysztofa Kuchty z PIS. Pan Kuchta jest zdaje się bliską i zaufaną osobą Prezydenta Witko też z PIS. Pan Przewodniczący wypowiada się o radnych. Gdyby chwalił radnych Klubu PiS, to nikogo by nie dziwiło. Tymczasem oberwało się radnym Misiakowi, Szmidtowi i Krukowi, jak również wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej, których nazwiska nie padają (Krzysztof Pierściński, Kazimierz Pietrzyk i Wiesław Pawłowski – wszyscy oczywiście z PIS). Dowiadujemy się z wywiadu, że nie są oni zaangażowani w pracę na rzecz miasta czy że„ moi zastępcy rzadko mi pomagają w reprezentowaniu rady na różnego rodzaju spotkaniach dotyczących spraw ważnych w mieście”. Krzysztof narzeka, że nie ma narzędzi do dyscyplinowania.  Dowiadujemy się poza tym, że radny Szmidt nie czyta materiałów sesyjnych, bo „ 2 miesiące nie otwierał laptopa”. Zakładam, że Panu Przewodniczącemu chodziło o służbowe tablety, które radni otrzymali.  Z kolei Pan Kruk zdaniem przewodniczącego powiedział, że nie czyta materiałów, bo „nie musi czytać, z góry wie o co tam chodzi”. Znam Krzysztofa i może nie jest mistrzem świata w mowach publicznych, może trochę przesadził, ale zapewne mówił i szczerze i poirytowny, a na pewno przekonany do tego co mówi po 2,5 roku jako Przewodniczący Rady Miasta. Delikatnie mówiąc to bardzo odważne opinie.


To nie słowa opozycji. To mówi Przewodniczący Rady Miejskiej z PiS, o radnych z Klubu PiS! Fascynujące i mrozi krew w żyłąch niczym filmy „OBCY” - jak PIS potrafi sam o sobie mówić. Tym bardziej mrozi, że riposta jednego z radnych PIS jest więcej niż dosadna i konkretna. O tym niżej…


Radosław Szmidt, radny z klubu PiS mówi w odrębnym wywiadzie na NaszTomaszów wprost: „Razi mnie nepotyzm i kolesiostwo, a także jakaś taka mściwość, granicząca czasem z podłością. Z tym mieliśmy walczyć, a to dalej funkcjonuje”. To mówi otwarcie radny PiS o kolegach z PIS, zapewne o Prezydencie Witko lub szerzej o nim i jego współpracownikach oraz innych radnych. Wow??? 


NEPOTYZM I KOLESIOSTWO!  MŚCIWOŚĆ, GRANICZĄCA Z PODŁOŚCIĄ. Słyszałem w życiu łagodniejsze opinie o kolegach ze swojego obozu. Radny nie używa swojego konta email w Urzędzie Miasta, bo obawia się możliwości inwigilacji. Hmmm.  Jak bardzo musi być źle w Tomaszowie, ale tak  naprawdę - skoro tak podsumowuje obecne władze radny PiS. Nie da się wobec takich opinii przejść obojętnie i nie sposób też, tego nie skomentować.

 

Tym stało się nasze miasto? Miasto, gdzie strach przed mściwością, graniczącą z podłością, hamuje dyskusję i dialog czy wszelkie pomysły??? Niech każdy sobie sam odpowiada na to pytanie.


Dla przykładu w dyskusji o wyjątkowo obciążonym budżecie 2017, który zadłuża Tomaszowian na wiele pokoleń uczestniczył tylko Radny Batorski i Krawczyk, z czego Batorski jako jedyny zagłosował przeciw. Być może radny Kruk, jeśli wierzyć Przewodniczącemu Rady Kuchcie, gdyby czytał materiały, to miałby okazji sprawdzić czy jego przeczucia zgadzają się z liczbam. Głosując ZA budżetem z takim długiem zapewnił swoim i naszym dzieciom do spłaty przez całe pokolenia włąśnie 120 mln zł. Fascynujące to, niestety w negatywnym sensie. Chyba, że w co wątpię, Przewodniczący Rady wporowadził mnie i wszystkich czytających w błąd. To wtedy chętnie przepraszę radnego.

W nawiązaniu do tego co mówi Radny Szmidt, powinniśmy się poważnie bać o Tomaszów .Staram się nie przesadzać tylko czytać ze zrozumieniem wywiady osób publicznych. A te dwa ostatnie wywiady zrobiły na mnie mocne wrażenie. Stąd ten tekst 

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

13.06.2017, 14:24
Przerażające jest podejście do polityki i zwykłego życia ludzi PO. Oni dziwią się normalności! Dziwią się, że można sprawować swe funkcje nie zgadzając się z kolegą z partii. Ostatnio w TVNie była wielka sensacja, że trybunał konstytucyjny zablokował uchwałę radnych z PiSu - jak to, przecież trybunał miał być polityczny?;-) To jest POrażające.
Gość
Gość 12.06.2017, 10:29
To samo dzieje się w Starostwie, posadki dla żonek i znajomych zarządu powiatu!
leon
leon 8.06.2017, 19:28
Hasło wyborcze (słuchać ludzi,bliżej ludzi) dotyczyło tylko przed wyborami.Pewien radny bardzo bliski prezia z okręgu wyborczego w dzielnicy B-GI przed wyborami odwiedzał wszystkich w swoim okręgu i obiecał że jak tylko zostanie wybrany to wiele spraw ruszy,bo tamta władza wszystko blokuje.Wybory wygrał jest drugą osobą władzy w mieście i zapomniał o swoich wyborcach.Wcale się nie dziwię że tak traktuje wyborców skoro nie szanuje swoich kolegów z partii.
slawek
slawek 8.06.2017, 16:20
ciekawe? 120 mln długu ? a z jakim długiem przejął obecny Pan Prezydent nasze miasto?? chyba w ciągu niecałej kadencji ten dług podwoił?? No super gospodarz.
13.06.2017, 14:26
Pewnie z długiem niskim, a co za tym idzie zerowymi inwestycjami, zerową wizją rozwoju i zacofaniem... Przecież to było tak niedawno wszyscy pamiętamy.
Mati
Mati 8.06.2017, 05:05
Świetny artykuł,odzwierciedlający rzeczywistość
brawo
brawo 7.06.2017, 10:39
Brawo za odważny tekst :) i brawo dla radnego Kruka, że umie odważnie mówić o Prezydencie i innych swoich kolegach z PIS :)
Irena
Irena 6.06.2017, 21:19
Wy także wywaliście najaktywniejszego radnego.
Wyborca
Wyborca 6.06.2017, 21:13
Jak tak dalej będzie to w mieście PiS przegra wybory
rita
rita 7.06.2017, 07:41
Miejmy nadzieję, że przegra w całym kraju... Tylko do czego musi dojść, żeby ludzie się ocknęli?
do rita
do rita 7.06.2017, 09:02
miejmy nadzieje, że nie
Ja
Ja 6.06.2017, 21:00
Panie Gajewski, tak trudno zrozumiec ze oni potrafia o sobie szczerze mowic zamiast wciskac kit jak PO? I gdzie ta wielka msciwosc? Bo ktos kogoś obrazil w wywiadzie? No to faktycznie msciciele hehe :) Jaja po prostu.
13.06.2017, 14:28
Potrzebny był alternatywny tekst dla nagrań z Sowa i przyjaciele;-) Rynsztok i sposób sprawowania władzy PO trzeba przecież wybielić;-)

Pozostałe