Piłkarskie święto Kawalerii

• 28.05.2017, 23:11
  • Mariusz Strzępek
W dnia 27-28 maja odbyła się 24 kolejka piotrkowskiej klasy „A”. W sobotę na obiekcie przy ulicy Nowowiejskiej Kawaleria zmierzyła się z Pionierem Baby.

Drużyna naszego rywala, jest jednym z najsłabszych ekip w lidze. Przedostatni klub w tabeli, a ostatni z grających jeszcze w rozgrywkach (WOY wycofał się) nie postawił zbyt wygórowanych warunków.

Po dwóch bramkach: Majewskiego, oraz Gonicarza i jednej: Wojtka Bogusza, Lewandowskiego, oraz Gonciarza „wojskowi” prowadzili po 45 minutach 7:0!

Druga połowa gry już się nie odbyła, gdyż rywale zgłosili kontuzje w swoich szeregach i druga część została odwołana z powodu zdekompletowania drużyny gości. To nie pierwszy taki przypadek w tym sezonie, kiedy Pionier kończy spotkanie ligowe przed czasem.

Problemy zespołu z Bab nas jednak nie interesują, ważne było zwycięstwo lidera z Tomaszowa  i trzy kolejne „oczka” do tabeli.

Kawalerzyści po spokojnej wygranej, czekali na niedzielne informacje z Czerniewic, gdzie wicelider LKS Radzice zmierzył się z miejscowym Relaxem. Drużyna z powiatu tomaszowskiego zagrała ambitnie i wygrała pojedynek 3:2 co oznacza dzisiaj powrót wojskowych do ligi okręgowej.

Ciekawostką jest także fakt, iż w sobotę minął rok odkąd Kawaleria nie straciła gola na własnym obiekcie. Oby tak dalej. Gratulujemy sukcesów Pawłowi Idzikowskiemu, Piotrowi Mostowskiemu, oraz całemu sztabowi i wszystkim piłkarzom. Budujcie zespół i walczcie o IV ligę z takim samym skutkiem.

[

WKS Kawaleria – Pionier Baby 7:0 (mecz po 45 minutach przerwany z powodu zdekompletowania składu drużyny gości)

Skład: Dominiczak, Dudziński, Wojewódzki, B. Kawecki, Duła, Nowak, J. Bogusz, Majewski,  Lewandowski, W. Bogusz, Gonciarz.