Awans Widzewa w nogach Lechistów?

  • 25.05.2017, 13:15
  • Mariusz Strzępek
Przed nami 31 kolejka piłkarskiej trzeciej ligi. Finał rozgrywek jest niezwykle ciekawy. Po znakomitej wiośnie do gry włączył się Widzew. Jednak sytuacja łódzkiej ekipy nie zależy już tylko od samej drużyny, a także od gry innych zespołów.

Widzew ma trzy punkty straty do Finishparkiet, oraz dwa do ŁKS Łódź. Przed każdą z drużyn pozostały cztery spotkania, czyli 12 punktów do zdobycia.  Aby Widzew świętował awans może nie wystarczyć  wygrana z liderem, oraz  pozostałych trzech grach.

 

 Licząc że Widzew wygra swoje cztery pojedynki i zdobędzie 12 pkt. , Finishparkiet zdobędzie 9 pkt, a ŁKS zdobędzie 10 pkt.  - to  z awansu będzie się cieszyć ŁKS Łódź, gdyż wszystkie trzy kluby po 34 kolejkach będą miały 74 pkt.

 

Widzew musi liczyć na wygraną Lechii, bądź Legii z Łódzkim Klubem Sportowym bądź ewentualnie dwa remisy w tych pojedynkach, gdyż jeden może nie wystarczyć. W grze wciąż pozostaje. Finishparkiet. Porażka z Widzewem w przypadku klubu z Nowego Miasta Lubawskiego może zmienić niewiele, jeżeli Widzew pogubi punkty w Ostródzie.  Majak z pewnością widząc szansę ma sukces -  żadnego meczu nie odpuści.

 

Przyjmijmy że między 31, a 33 kolejką Widzew notuje trzy zwycięstwa (9 pkt), ŁKS notuje remis z Lechią (porażki raczej się nie spodziewamy) i dwa zwycięstwa z Legią i Łomżą (7 pkt). Natomiast Finishparkiet  wygrywa z Lubawą i Concordią (6 pkt),  a przegrywa jedynie z Widzewem. Wówczas tabela wyglądała by tak:

 

Finishparkiet -  71 pkt.

Widzew -  71 pkt.

ŁKS Łódź - 71 pkt.

 

W tym momencie przed ostatnią kolejką liderem będzie ŁKS, gdyż w małej tabelce pomiędzy zainteresowanymi zgromadził  8 punktów (dwa zwycięstwa z FP, oraz 2 remisy z RTS)

 

W 34 rundzie gier Finishparkiet zmierzy się z Lechią, ŁKS pojedzie do Warszawy na mecz z Ursusem, a Widzew zmierzy się w Aleksandrowie z Sokołem.  W przypadku wygranych wszystkich faworytów - do II ligi awansuje ŁKS

 

W przypadku wygranych łódzkich drużyn i wpadki Finishparkiet z Lechią (wystarczy remis RKS ), wówczas do II ligi awansuje Widzew Łódź, gdyż w bezpośrednich starciach z ŁKS strzelił dwa gola na wyjeździe.

 

Lechia marzenia od 2 lidze możę odłożyć, ale to od naszej gry zależy awans jednego z trzech powyższych klubów. Pierwsze rozdanie już w sobotę. 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe