Rusza modernizacja stadionu Lechii

  • 8.08.2018, 19:57
Rusza modernizacja stadionu Lechii
Do końca roku na stadionie im. Braci Gadajów powstanie zadaszona trybuna dla 300 widzów. W kolejnych etapach rozbudowy obiektu miasto zmodernizuje część lekkoatletyczną oraz wybuduje nowoczesną trybunę z zapleczem technicznym i administracyjnym.

 

- Od ulicy Nowowiejskiej do ulicy Legionów mamy miejsce szczególne. Powiedziałbym, że są to takie płuca miasta. Bardzo zaawansowane są prace w parku Bulwary. Kolejnym elementem rewitalizacji tych płuc miasta będzie odnowienie Parku Miejskiego im. Solidarności, a co za tym idzie również odbudowa muszli koncertowej. Ostatnie miejsce tej rekreacji, wypoczynku i uprawiania sportu adresowanego dla mieszkańców miasta to właśnie obiekty sportowe przy ul. Nowowiejskiej. Kolejne prace w tym miejscu rusza już w najbliższym czasie - mówił Marcin Witko  w czasie dzisiejszej konferencji prasowej

 

Modernizacja obiektu przy ul. Nowowiejskiej rozpoczęła się dwa lata temu. We wrześniu 2016 roku miasto oddało do użytku nową trybunę, która powstała wzdłuż ul. Nowowiejskiej. W ramach prac wykonano dwa sektory A i B dla 1 tys. widzów. Inwestycja kosztowała ponad 0,5 mln zł.

 

Już we wrześniu rozpoczną się kolejne prace modernizacyjne. Wykonane zostaną niezbędne ciągi komunikacyjne, a także powstanie nowe ogrodzenie. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę miasto zleci wykonanie zadaszonej trybuny dla około 300 widzów. Powstanie ona w miejscu obecnej strefy VIP. Prace zostały uzgodnione z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i nie będą kolidowały z rozgrywaniem meczów pierwszej grupy 3. ligi. Nowa trybuna zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku.

 

- Dążymy do tego, by stworzyć młodym tomaszowianom odpowiednie warunki do uprawiania sportów, by oderwać ich od ekranów komputerów, tabletów i telewizorów – przyznał prezydent Tomaszowa Mazowieckiego, podczas konferencji prasowej na temat modernizacji stadionu Lechii. FOTO

 

- Etap pierwszy będzie obejmował na początek wykonanie nawierzchni, ogrodzeń. Następnie przystąpimy do renowacji najstarszej trybuny. Zagospodarowanie jej w taki sposób, aby po pierwsze było estetycznie, po drugie bezpiecznie. Nastąpi oczywiście wymiana krzesełek. Na koniec pojawi się zadaszenie naa konstrukcji lekkiej w postaci membrany. Przykryte zostanie co najmniej trzysta miejsc. Będziemy aplikować o środki z Ministerstwa Sportu na wykonanie części lekkoatletycznej stadionu. W tym roku mamy do wydania kilkaset tysięcy złotych z środków własnych miasta - mówi Adam Koziełek, dyrektor Wydziału Inwestycji tomaszowskiego magistratu. 

 

W przyszłym roku rozpoczną się prace projektowe związane z kompleksową modernizacją budynku klubowego przy ul. Ligi Morskiej i Rzecznej. W kolejnym etapie zaplanowano modernizację części lekkoatletycznej stadionu (m.in. bieżnia, rzutnia, miejsca do skoków w dal). Miasto stara się o środki na ten cel z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Docelowo, do trybuny zachodniej (zadaszonej) dołączone zostaną dwa sektory (A i B) z części wschodniej obiektu, a wzdłuż ulicy Nowowiejskiej powstanie nowoczesna trybuna wraz z zapleczem technicznym i administracyjnym.

 

Po wykonaniu wszystkich prac modernizacyjnych stadion im. Braci Gadajów ma spełniać wymogi licencyjne związane z grą w Fortuna 1. lidze. Z nowoczesnego obiektu będą mogli korzystać nie tylko piłkarze RKS Lechii Tomaszów Mazowiecki, ale także młodzi adepci futbolu, lekkoatleci MKS-u Tomaszów Mazowiecki czy grupa biegowa mistrzyni świata z Tokio Wandy Panfil.

 

Modernizacja infrastruktury sportowej to nie jedyne działania władz miasta w celu rozwoju RKS  Lechii 1923 Tomaszów Mazowiecki. W ciągu ostatnich pięciu lat miasto zwiększyło finansowe wsparcie klubu o ponad 160%. W 2014 roku Lechia otrzymała z budżetu miasta 190 tys. zł, a w tym roku, biorąc również pod uwagę środki z miejskich spółek, do budżetu „Zielono-czerwonych” wpłynie w sumie 0,5 mln zł.

 

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

edek
edek 12.08.2018, 20:15
zakłady pracy (sensownej) budujcie a nie stadioniki.
Kibic
Kibic 12.08.2018, 08:17
Powinnismy P. W wszyscy podziękować za wszystkie lata z Lechia w które włożył tyle pracy a ludzie już go hejtuja a pan prezydent obiecuje bajki ze wszystko będzie
Wojtek
Wojtek 11.08.2018, 19:09
Szkoda że sponsor się wycofuje!!!ruszył lechie z okręgowej do 3 ligi!!!Jest za co mu podziękować.Szkoda że tak się potoczyło ,jakaś przyczyna w tym była!!!!
Mieszkaniec TM
Mieszkaniec TM 11.08.2018, 09:50
W końcu coś się dzieje na Nowowiejskiej a Panu W. bardzo dziękujemy za zniszczenie Lechii niech już Pan da nam spokój i sobie pójdzie do tej Warszawy i tego pseudo prezesa niech pan nie zapomni zabrać ze sobą
KNALBLIME
KNALBLIME 10.08.2018, 21:48
wyborinki som jorz blizko ą s obiednidz j tag njc nje bencie
ja
ja 10.08.2018, 07:51
Niech Kibice sobie dobrze zapamiętają komentarz Pana Gajewskiego wyżej. Możecie się spodziewać co się stanie jak wygra Klatka. Klub przestanie być wspierany.
@Arkadiusz Paweł Gajewski,
@Arkadiusz Paweł Gajewski, 10.08.2018, 00:45
gdybyś ty wygrał wybory, to byś nie wspierał. To wiemy :)
^^
^^ 9.08.2018, 18:28
Tereny boisk Lechii to są tereny zalewowe (mieszkańcy jeszcze pamiętają jak kaczki pływały po boisku). Na terenach zalewowych nie można nic budowa czy na takiej podstawowej zasadzie nic nie wie
dyrektor Wydziału Inwestycji tomaszowskiego magistratu Adam Koziełek, którego pracodawcą jest Marcin Witko.
Budowlaniec
Budowlaniec 9.08.2018, 23:24
Nigdzie nie jest napisane że zalewowe. Powódź była dawno temu, od tego czasu usypano wysoki wał, którego woda nigdy już nie przekroczyła a Wolbórka stała się prawie zarośniętym ściekiem.
CCC
CCC 10.08.2018, 04:30
to jest raz, a dwa to to, że jakoś deweloperom nie przeszkadza i osiedle przy Nowowiejskiej przy szkole specjalnej nad Wolbórką jakoś stoi.
Także wielkie zalewowe. Platforma nic by najchetniej nie budowała, przeżerać tylko pieniądze n wasze etaty i ciągłe analizy.
leonl
leonl 9.08.2018, 11:25
WYBORY,WYBORY,WYBORY.trzeba coś na obiecać, już za chwilę już za moment i tak co cztery lata.
ja
ja 9.08.2018, 12:20
We wrześniu ruszają prace, a trybuna ma być do końca roku gotowa, więc chyba troszkę komentarz nieaktualny:)
Nie wstydzę się, że jestem z Tomaszowa
Nie wstydzę się, że jestem z Tomaszowa 8.08.2018, 20:47
Świetnie! Wreszcie!
szkoda że co 4 lata
szkoda że co 4 lata 9.08.2018, 00:19
to kiedyś się wstydziłeś ? sami reprezentujemy to miasto! a co tu takiego wspaniałego, kolejne obietnice i kasa z naszych kieszeni. Na temat Lechii już wiele obiecał i co? Generuje koszty!!! mając możliwości co zrobił żeby mieć kasę z zewnątrz? jedna lodówka i teraz utwardzanie ulic na swoim Ludwikowie? proszę cię ... ave Lechia!
ja
ja 9.08.2018, 08:44
Jaka kasa z zewnątrz! Przecież nie ma żadnych, ŻADNYCH, środków zewnętrznych na budowę nowych stadionóW! Super, że zracjonalizowali pomysł!
szkoda że co 4 lata
szkoda że co 4 lata 9.08.2018, 11:17
trzeba poszukać zawsze są, na obiekty sportowe przykład lodówki już masz, hala Skry w B. Atlas areny itp. więc poszukaj ... a tu masz na zachętę http://mapa.rpo.lubelskie.pl/p...rzyszacymi
ja
ja 9.08.2018, 12:19
O czym ty człowieku piszesz:D Na stadiony kasy NIE MA! Jezu, ale masz wyprany mózg:) Totalnie:)

Pozostałe