Miasto nie opuści Lechii /konferencja Video/

  • 8.08.2018, 17:39
Miasto nie opuści Lechii /konferencja Video/
Prezydent Marcin Witko odniósł się dzisiaj do informacji medialnych dotyczących sytuacji w KP RKS Lechia 1923. Klub na przekór trudnościom uzyska wsparcie od miasta i weźmie udział w rozgrywkach w tym sezonie. Zdaniem Prezydenta jest istotne są jednak nie tylko występy seniorów na odpowiednim poziomie ale również 400 młodych adeptów trenujących obecnie na obiektach przy Nowowiejskiej.

- Chcę zapewnić, że miasto nie zostawi Lechii. To jest Klub, który ma prawie 100-letnią tradycję. Podkreślam z całą stanowczością, że w okresie minionych 25 lat nie wydatkowaliśmy tak dużych kwot pieniężnych na sport, jak ma to miejsce obecnie. Sport jest dla nas bardzo ważny. To samo dotyczy Lechii Tomaszów. W tym roku jest to pół miliona złotych. Takich pieniędzy jeszcze nigdy nie było. Co prawda, jak widać, znikają reklamy głównego sponsora, ale my nie mamy żadnej informacji oficjalnej o jego rezygnacji ze wspierania Lechii. Są tylko przekazy medialne. Pod względem formalnym trudno je traktować poważnie, ponieważ między klubem a sponsorem jest zawarta umowa, która kończy się dopiero z końcem roku - wyjaśniał Marcin Witko, przedstawiając nowego, tymczasowego Prezesa, którym został Ryszard Juda.

 

- Gdyby informacja o definitywnym odejściu sponsora pojawiła się w czerwcu, mielibyśmy sporo czasu, by poszukać kogoś innego. Mielibyśmy czas na negocjacje, a teraz znaleźliśmy się w sytuacji mało komfortowej. Jeżeli informacje otrzymujemy na tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek, to wydaje mi się, że chyba nie do końca tym osobom zależało na tym klubie. Łatwo jest coś zburzyć, trudniej coś zbudować. Dlaczego ta drużyna seniorska jest tak ważna? Przez ostatnie lata wykonano w Tomaszowie gigantyczną pracę nad szkoleniem dzieci i młodzieży. Akademia Piłkarska, to obecnie ponad 400 dzieciaków. To są dzieci, które lepiej, by grały w przyszłości w poważnej drużynie seniorskiej, na poziomie trzeciej lub drugiej ligi, niż nabawiały się kontuzji w klasie A lub B. Wyższe ligi, to zupełnie inny poziom gry - mówił Prezydent, chwaląc sztab trenerski oraz rodziców dzieci trenujących w Lechii. Dziękował też za deklaracje  pozostania w klubie.

 

 

- Dziękuję również sponsorowi, bo nawet jeśli się wycofał, to jednak bardzo dużo pracy włożył w ten klub. Łatwo zapominamy, a warto sobie przypomnieć, jak wyglądał klub grający w klasie A i klasie B. Dzisiaj ten klub wygląda inaczej i na pewno jest to zasługą tych, którzy na ten klub łożyli. Zarówno głównego sponsora, ale i małych sponsorów, bo  i o nich nie możemy zapominać. Tych, którzy wykładali swoje pieniądze, aby zawieźć swoim samochodem drużynę na mecz. Za każdy taki dar dobrego serca serdecznie dziękuję. Ale chcę Państwa prosić o to abyśmy jak najliczniej wsparli swoją obecnoścą drużynę w pierwszym meczu tego sezonu. 

 

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

maniek
maniek 10.08.2018, 17:15
Moim zdaniem kluby piłkarskie są za bardzo rozpieszczone finansowo w Polsce i dlatego prezentują poziom jaki prezentują. Nie trzeba się zbytnio wysilać, wystarczy grać i dotacje od miasta lecą - np. Korona Kielce - 4mln rocznie. Żeby w innych sportach sportowiec mógł liczyć na stypendium, które pewnie jest porównywalne kwotowo do zarobków 3 ligowych piłkarzy musi być w czołówce Mistrzostw Świata , Europy czy na Olimpiadzie. Dlatego na Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce każdy z naszych sportowców walczy jak lew bo zły występ może oznaczać całkowite odcięcie od funduszy, a piłkarze Legii mogą sobie pozwolić na przegraną z drużyną z Luksemburga bo to niewiele zmienia ich sytuację finansową. W latach 90 nasze kluby miały budżety wielokrotnie mniejsze, a w pucharach grały lepiej. Zaraz mi tu odpowiecie, że tak jest bo piłka to najpopularniejszy sport. No to dalej walmy im dotację i jarajmy się rywalicją na krajowym czy gminnym podwórku bo w Europie San Marino i Kosowo ma chyba ten poziom klubowy.
multi99
multi99 9.08.2018, 17:28
ale ja chcę aby moje podatki szły na łyżwiarki szybkie chociaż pokazuja sie na OLIMPIADZIE .... niż na tych kopaczy z 4 ligi którzy nic nie pokazuja poza żelem na włosach ala CR7
kibic
kibic 10.08.2018, 09:05
Panie Multi99 - Panie Jacku a może od razu na Prezydenta Polslki Pan wystartuje, bo ciągle Pan ma radykalne pomysły ;-)
przemo616
przemo616 9.08.2018, 22:51
Wiec przestan płacić tu podatki nie bedziesz miał problemu
Tytus
Tytus 9.08.2018, 13:20
Brawo Snarki, jeden z nielicznych którzy tu piszą ze zrozumieniem.
Do komentarza nr 8 i 9, takim prawem że ten KLUB jest w Tomaszowie od 95 lat i wiele pokoleń naszych mieszkańców tam się wychowało, trenowało, grało i kibicowało.
Jeśli nie chce się płacić podatków w Tomaszowie zawsze można je płacić gdzie indziej, np. w Toruniu ojciec przyjmie od bezdomnego ze zrozumieniem.
Do zobaczenia w środę nie zostawimy Lechii w potrzebie.
hmh
hmh 9.08.2018, 07:36
Najgorsze jest że w Tomaszowie nie ma prawdziwych kibiców ( po za kilkoma wyjątkami znam kilku osobiście) reszta to stare dziadki dla których mecz jest okazją do wypicia piwka gdy uciekną babce. Jest jeszcze loża szyderców ale na nich szkoda klawiatury ;-)
Co do wsparcia miasta ? Idealny moment w końcu za 2 miesiące wybory i zaraz ruszy kampania hehe.
10.08.2018, 12:34
Ale kibicowanie na tym poziomie wiążę się z piknikiem z kiełbaską i piwem. I tak jest wszędzie.
Lechu
Lechu 8.08.2018, 22:32
Trochę się gubię w tych obietnicach. Ostatnia była z marca : https://www.nasztomaszow.pl/sp...la-lechii/
10.08.2018, 12:33
To było z okazji Prima aprilis...
Mirek
Mirek 8.08.2018, 22:14
Brawo prezydent, inwestować w Lechię bez oporów, a kiedyś ten klub przyniesie chwałę naszemu miastu. Nie żałować, inne sprawy mogą poczekać.
Ha ha
Ha ha 8.08.2018, 21:36
Oj, zabolało już byłego sponsora i prezesa to co prezydent chce zrobić dla Lechii i już się uruchamiają opłaceni przydupasy do komentowania.
Tomaszowianin
Tomaszowianin 8.08.2018, 21:30
Jakim prawem Prezydent wydaje lekką ręką pół miliona, między innymi z moich podatków, na jakieś stowarzyszenie? Jeśli Zarząd stowarzyszenia, jakich w naszym mieście jest wiele, nie potrafi pozyskać środków na jego działalność statutową to niech "zwija interes" a nie wyciąga rękę po darowane (teraz to jest bardzo modne).
10.08.2018, 12:35
Takim prawem, że jest demokratycznie wybranym prezydentem;-) Jak Ci się nie podoba demokracja zwijaj się na Białoruś;-)
Snarki
Snarki 8.08.2018, 22:43
A takim, że lepiej te pieniądze wydać na klub z prawie 100 -letnią tradycją , niz dac Ojcu Tadeuszowi na geoniewiadome odwierty do nikąd Lechia to historia tego miasta.Nie możemy o tym zapomnieć i powinniśmy wspierać klub.
Stefan
Stefan 9.08.2018, 00:01
Nie przesadzaj z tą setką. Jak w nazwie klubu wpiszesz 1018 to nie znaczy że ma on 1000 lat.
snarki
snarki 9.08.2018, 09:45
Rok powstania klubu 1923-policz sobie i nie napisałem że klub na sto lat tylko prawie.Czytaj ze zrozumieniem
Do Snarki
Do Snarki 9.08.2018, 12:32
Wejdź na stronę Lechii - rok założenia 2004!!!!
Snarki
Snarki 9.08.2018, 16:17
Powtarzam, poczytaj historię. 2004 to datat założenia Stowarzyszenia KP Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki.
Klub powstał w 1923 roku.Czlowieku!!!!
Stefanku
Stefanku 9.08.2018, 07:59
Nie przesadzaj. Ważne że założycielami nie byli Żydzi jak to miało miejsce w Łodzi.
Zapomniałeś
Zapomniałeś 10.08.2018, 22:23
o Amsterdamie;)
Ps. i paru innych klubach z Europy.
Piłkarz
Piłkarz 8.08.2018, 21:08
Najlepszy jest kawałek o dzieciach grających w 1 lidze. Kosmos, ludkowie co minuty nie zagrali w B klasie opowiadają o ligowych realiach tej klasy :)
As
As 8.08.2018, 20:24
A wiecie czemu sponsorzy się wycofali i prezes? Bo prezydent nie chciał dac tego marnego pol miliona. Marnego bo za moment przekona się ze na potrzeby klubu potrzeba kilkukrotnie więcej. Brawa dla LV za to że tak długo dawali miliony bo na miasto nie można było liczyć
ja
ja 9.08.2018, 08:41
Dają pół miliona, a to rola prezesa klubu żeby szukał innych sponsorów, a nie żerował na podatnikach! Może w takim razie sponsor przedstawi rachynki, ile miał z akademii a ile dawał na klub. Jestem bardzo ciekawy.
BB
BB 8.08.2018, 21:31
Potwierdzam. Święta prawda...
Gali
Gali 8.08.2018, 21:00
Zgadza się wreszcie ktoś prawdę napisał!
NS
NS 8.08.2018, 20:49
głupoty gadasz
Nie wstydzę się, ze jestem z Tomaszowa
Nie wstydzę się, ze jestem z Tomaszowa 8.08.2018, 19:21
Brawo Prezydent! A od dziś nie kupuje produktów zarjestrowanej w Katowicach firmy LV ani firm powiązanych. Po fajki zamoast do Zagłoby na czynny przez całą dobę polski Orlen.
szkoda że co 4 lata
szkoda że co 4 lata 8.08.2018, 18:48
słowa słowa ... ktoś ma krótką pamięć ... stadion we mgle cholera ...
Ja
Ja 8.08.2018, 19:38
Prace zaczynaja we wrześniu, wiec chyba nie tylko słowa;)
szkoda że co 4 lata
szkoda że co 4 lata 8.08.2018, 23:56
miał 4 lata, tylko czekał że może dostanie zgodę na lepszy stołek a tu lipa ... więc w ostatnim roku zaciska gatki bo zostanie na lodzie ... tak jak se pensje obniżył, he he .... dostanie wszystko 100% dlaczego? procedury, zanim wojewoda bujnie zaklepie uprawomocni będą wybory a przecież nie zmuszą do zwrotu i git. Dziś jest w imadle bo nie może wziąć fuchy od funfla a jak umoczy Prezes nie przewidział łaski ... game over

Pozostałe