Dobry występ Lechii

  • 21.05.2017, 18:17
  • Sport.TM
Sezon 2016/2017 piłkarskiej trzeciej ligi powoli dobiega końca. W niedzielę na obiekcie głównym przy ulicy Nowowiejskiej zespół Lechii rozegrał mecz 30 kolejki z rezerwami Jagiellonii Białystok.

Po zwycięstwie nad zespołami Huraganu Wołomin i Ruchem Wysokie Mazowieckie, po cichu liczyliśmy na kolejną wygraną. Okazja była, gdyż klub z Białegostoku w ostatnich tygodniach prezentuje się słabo. W ośmiu grach rezerwy Jagiellonii zdobyły zaledwie cztery „oczka” (1 zwycięstwo; 1 remis; 6 porażek).

 

Pierwsze minuty meczu były obiecujące. W 8 minucie dobrą akcja zespołowa naszej drużyny zakończyła się świetnym podaniem Mireckiego do Wolskiego, a  ten ustawiony po prawej stronie pola karnego gości pięknym, mocnym uderzeniem otworzył wynik rywalizacji.

 

Po zdobyciu prowadzenia Lechia uspokoiła nieco grę po mocnym początku i starała się kontrolować wydarzenia na boisku.  Swoją dobrą sytuację miał jeszcze Marcin Mirecki, ale nasz zawodnik jej nie wykorzystał i kolejnego gola nie obejrzeliśmy. Do przerwy Lechia prowadziła z "Jagą" 1:0. 

 

W drugiej odsłonie rywal postawił już większy opór. Jagiellonia próbowała odrobić straty, jednak dobrze grająca dzisiaj defensywa zielono – czerwonych nie pozwoliła przeciwnikowi rozwinąć skrzydeł.

 

O ile w całym meczu sytuacji czysto klarownych brakowało, o tyle sama końcowe fragmenty tego pojedynku obfitowały w dobre akcje strzeleckie.

 

W 85 minucie goście wywalczyli rzut wolny z lewej strony naszego pola karnego. Kombinacyjnie rozegrany stały fragment gry zakończył się celny uderzeniem na bramkę Dawida Kędry. Na szczęście bramkarz Lechii - dobrze skoncentrowany –  popisał się skuteczną interencją uratował nasz zespół przed niepowodzeniem w postaci straconej bramki.

 

Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać. W 87 minucie wywalczyliśmy rzut rożny po którym Marcin Gawron skierował futbolówkę do bramki Jagiellonii.

 

Lechia pokonała drużynę z Białegostoku 2:0 i przesunęła się na szóste miejsce w tabeli.

 

O ile obejrzeliśmy dzisiaj dobry występ podopiecznych Bogdana Jóźwiaka, o tyle martwi nas frekwencja na stadionie przy Nowowiejskiej. Szczerze zachęcamy mieszkańców naszego miasta, aby czynnie uczestniczyli i wspierali zespół swoją obecnością na trybunach. Nikt tak jak my  kibice, nie odbuduje piłki nożnej w Tomaszowie. 

 

 

RKS Lechia - Jagiellonia Białystok 2:0 (1:0)

8" Paweł Wolski 

87" Marcin Gawron

 

RKS Lechia: Dawid Kędra – Adrian Gołdyn, Paweł Magdoń, Wiktor Żytek, Bartosz Widejko – Łukasz Bocian, Bartłomiej Cieślik (71" Marcin Gawron), Paweł Wolski (71" Adam Gołuński), Kamil Szymczak (80" Jardel Muniz Cruz), Marcin Mirecki – Jakub Rozwandowicz (90" Klaudiusz Król)

Sport.TM

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jakie to ma znaczenie
Jakie to ma znaczenie 22.05.2017, 15:05
Poproszę na forum - podsuńcie nazwiska ludzi całym sercem oddanym Lechii, którzy zostali olani przez prezesa ( celowo z małej litery,bo to pan już nikt, choć ma zasługi, kiedy piłka w Klubie tego potrzebowała ) i widzimisię sponsora ? Jak sobie odp.na to pytanie, to rzeczywistość, będzie dla Was bardziej przyziemna. p.s. - celowo nie wymienię tych, których mam na myśli, gdyż chcę poznać Waszą opinie w tej kwestii...pz
J.
J. 22.05.2017, 12:21
Zarząd z Panem G. Na czele zrobił swoje. W dodatku kto zapłaci za bilet 10 zł by oglądać kopanine? Na trybunach Nic się również nie dzieje. Część ludzi woli pojechać na Widzew gra ta sama ;-) ale przynajmniej atmosfera, zabawa na trybunach jest konkretna :-D
Snarki
Snarki 22.05.2017, 11:52
A ja myślę ze to wzajemne opluwanie się nie wosi nic do tej dyskusji,naprawdę.W każdej wypowiedzi jest trochę prawdy.
Może lepiej współpracować niż wojować.

Co do strojów Lechii to tu popieram w 10000%, gdzie tu nasze barwy?pytam gdzie????
Zupełnie nikt.
Zupełnie nikt. 22.05.2017, 11:03
Hej kibolu. A raczej panie prezesie lub sponsorze lv. Po pierwsze, naucz się pan pisać bo tego kalectwa nie idzie czytać. Ile to razy widziałem was z zarządu nabitych jak autobus do Lichenia to głowa mała. Dalej wyzywacie dziewczynki z MKS u bo mają czelność rower zostawić przy kortach? Znowu powiecie kierowcy żeby odjechał po meczu a zawodnicy niech się martwią, w końcu zawalili ważny mecz w Zelowie? Dalej Cyran będzie musiał zapłacić za bilety żeby zobaczyć chłopaków jak grają, tak jak na ostatnim meczu? Jak długo zawodnicy będą występować w strojach przypominających bardziej barwy Legii a nie Lechii? Jak z takim budżetem nie można zrobić awansu do II ligi przez tyle sezonów? Jak można prowokować miejscowych kibiców Lechii i Widzewa, próbując otworzyć szkolke piłkarską Legii? Jak można skłocic się zarówno z kibicami, nie tylko z tymi z FC, oraz miejscową prasą? Naprawdę mógłbym wymieniać tu jeszcze bardzo dużo i długo. Pamiętajcie, że pieniądze to nie wszystko. I nikt nie jest doskonały, nawet wy. I nie piszcie, że pozdrawiacie "ze sportowym pozdrowieniem" bo nie macie pojęcia czym ono jest.
K2
K2 22.05.2017, 10:04
W tamtym roku już pisałem widząc trzonka wśród kibiców FC że nic z tego nie będzie. Dopóki goście tam nie było chłopaki raz lepiej raz gorzej ale sobie radzili . Ile wody jeszcze musi upłynąć w Pilicy żeby co niektórzy zrozumieli że ten człowiek to nieudacznik który rozpieprza wszystko czego się dotknie . Jak myślicie dlaczego go zewsząd wyzwalają z hukiem ? Odstawcie pacjenta na bok i zacznijcie normalnie funkcjonować a zobaczycie różnicę
Kibol
Kibol 22.05.2017, 09:45
Hej Fc Lechia.
Czy angielskiego uczysz sie za darmo? Tance dla dzieci tez masz bezpłatnie? Dzisiaj wszystko kosztuje. Zobacz wyniki akademii. Kupujac bilet, płacąc abonament w akademii wspierasz Swój klub. Co do drugiego sortu-Życie.
Zostaw datki na klub, bedziesz w lepszym sporcie.
Co do obszczancow. Wielokrotnie widziałem Waszego Wodza-Melona obszczanego. Taka prawda. Wiem, ze to w oczy kuje, ale Wasz Fan Klub to dno i ruina.
Mysle, ze Powinniście zacząć nauk w Bedkowie, W Niewiadowie, itp.
Przepraszam, pomyłka. Wam juz nic do głowy sie nie nabije. Wypalone przez wode, pranie mózgu pseudo Wodzów jak Melon czy Trzonek.
Wy chcecie stadionu, narzekanie na gre drużyny.
Pytanie do Was.
Jak Wy sie rozwineliscie, ile Wy zrobiliście dla Tego klubu.
Odpowiedz brzmi brutalnie " Wielkie G.......o"
Takze dalej chlajcie, szczajcie i narzekajcie.
Ze sportowym pozdrowieniem
FC LECHIA
FC LECHIA 22.05.2017, 07:56
odp kibol
Kibol co Ty bierzesz albo pijesz, ja radzę rzuć to od razu, szkodzi Ci na twoje szare komórki, których jak widać po twoim wpisie masz bardzo mało. Jaka II liga? zadam Ci pytanie chyba w lidze play arena chyba taką nazwę nosi ta liga, nie jestem do końca pewien tej nazwy. Jednak zacznijmy analizować Twój wspaniały wpis, wymieniasz tam I i II drużynę, akademie i stadion. To ja Ci odpowiem: I drużyna bez ładu i składu, obecnie trochę lepiej to wygląda ale jednak bez żadnego planu rozwoju ani awansu i budowy mocnej drużyny na następny sezon, II drużyna w której gra m.in. Lusek i Pogorzała (nic do nich nie mam a wręcz przeciwnie szacun za to, że chce im się jeszcze grać ale perspektyw na rozwój i wzmocnienie I drużyny nie widzę), akademia za którą trzeba płacić 100 i dodatkowe opłaty, no super a na dodatek kogo nie stać nie będzie w niej grał, a dla mnie osobiście najlepsi piłkarze pochodzą z trochę biedniejszych rodzin, a koniec i na deser zostawiłem sobie kwestię stadionu. I tutaj też zadaję pytanie, gdzie ten stadion widziałeś, bo ja najbliższy fajny stadion widziałem w Łodzi, specjalnie nie wymieniłem nazwy, żeby mi nie zarzucono, że jestem za tym klubem ale dodam tylko, żeby nie mylić z peronem na kaliskiej. Pan Prezydent obiecał i nie tylko w obietnicach wyborczych, że od tamtej rundy będziemy grać na nowym stadionie i mówił to podczas meczu w obecności paru setek ludzi i co? Znowu klapa. Następny sezon mija i my gramy na tym samym stadionie tylko z taką różnicą, że kibice siedzą na nowej przenośnej konstrukcji zwanej trybuną a na dodatek są podzieli na tych lepszych, patrz mała trybuna, na którą nie ma wstępu i na tych drugiego sortu ale to chyba już norma w Polsce.
A koniec moich wypocin, ustosunkuje się do Twojego, nas obrażania, przyjdź i powiedz nam to w twarz, że jesteśmy kretynami, alkoholikami, żulami i obszczańcami, zapraszamy na konfrontację i rozmowę, o każdej porze dnia i nocy, tylko podaj gdzie i kiedy. Dodam tylko, że według mnie, kibol to sam prezes albo sponsor a jak nie to osoba bardzo blisko z nimi związana. Wszelkie wyżej opisane sytuacje i wnioski są moją subiektywna oceną i mogę się mylić, za co z góry przepraszam. Pozdrawiam
Snarki
Snarki 22.05.2017, 09:23
Bardzo mądrze powiedziane.
Wszystko na to wskazuje, przy obecnych wynikach,że to właśnie Lechia będzie rozgrywała kluczowe nmecze z największymi rywalami Widzewa, czyli ŁKS i Drwęca, tak więc zamiast obrażać NAS KIBICÓW LECHI może Kibice Widzewa, przyjdą i będą wspierać naszych piłkarzy?W kóncu to Wam zależy na awansie, bo my juz szans nie mamy.
Osobiście kibicuje Widzewowi i szanuje ten klub.
Peter
Peter 22.05.2017, 14:33
nikt Was nie obraża. Awantury na forum prowokują postrzały podszywające się pod Lechię, których boli Widzew. Inna sprawa to działania prezesa, przez które jest niestety postrzegany cały klub. Sam przestałem chodzić na Lechię bo mam wrażenie, że normalni kibice są tam zbędni.
Kibol
Kibol 21.05.2017, 20:15
II liga Rks, II Liga Rks.
Co to za kibice, którzy tylko w erze koniunktury dopingują.
Zule i obszczance.Gdzie klub kibica? Alkoholicy i kretyni. Obrażają sie Jak baby, beczą po katach. I tylko Prezes winny. Dla kogo ta II liga? Lepiej wychlac 4 browce z Lidia lub tanie wino, jak iść na mecz, kibicować i wesprzeć Swój ukochany klub.
Jak wyglada drużyna, II drużyna, stadion, akademia. Tego nikt nie widzi. Po wolutku do celu. Kibicujemy naszym.
Jedno Serce-Jeden klub
Kamienna
Kamienna 22.05.2017, 07:38
Z ciebie taki kibol jak ze mnie rolnik. Na następnym meczu krzyknij głośno na trybunie, że chłopaki z klubu kibica to żule i obszczańce. Bądź pewien, że podejdę do ciebie.
Marek
Marek 21.05.2017, 18:49
W sprawie frekwencji: Skutecznie zrobil to zarzad,ktory gdy byl czas dobry dla Lechii, zaczal kombinowac i najpierw zwolnil dobrego trenera p. Rogulskiego, a pozniej to juz wadomo bylo w czym to pomoglo, mysle rowniez ze jest zbyt mala presja wyniku, zawodnicy maj zlote zycie w Lechii, system placy nie jest motywujacy. Oczywiscie rowniez nie pomoglo to ze prezes jest kibicem nie tej druzyny ktorej zwyczajowo kobicuja Tomaszowianie. Jesli dzialania prezesa ida wspak sympatykom druzyny, to wczesniej niz pozniej tak sie konczy to jak dobrze sie zaczelo np pamietna walka z tymi ktorzy kibicowali na "nieczynnej" trybunie. No i wyniki druzyny coraz gorsze, a na to sie nalozylo to co wczesniej napisalem.Oczywiscie nie pochwalam postawy druzyny, ktora ewident nie grala przeciw trenerowi, ale skoro zarzad nie rozumie co robi to innego wyjscia nie bylo!!!!!!!!!!!!!! Oczywiscie w wielu kwestiach moge sie mylic,moja oinia jest opinią subiektywną, kibica ktory tylko chodzi na mecze i sledzi poczynania druzyny poprzez rozliczne media
Martwi frekwencja na Nowowiejskiej?
Martwi frekwencja na Nowowiejskiej? 21.05.2017, 18:39
A ileż razy można oglądać koszmarna grę Lechii i brak zwycięstw? Obejrzałem niedawno "popis" Lechii z ŁKS Łomża. Omal nie umarłem oglądając tę żenadę. Ale wyleczyłem się z oglądania naszej drużyny na długo. Bardzo długo.

Pozostałe