WFOŚiGW wspiera Zakład Gospodarki Ciepłowniczej

  • 11.05.2017, 08:09
  • Mariusz Strzępek
WFOŚiGW wspiera Zakład Gospodarki Ciepłowniczej
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi umorzył pożyczki zaciągnięte przez Zakład Gospodarki Ciepłowniczej na ponad 615 tys. zł. To forma wsparcia działań spółki. W ten sposób, WFOŚiGW docenił celowość i zasadność przyłączenia budowanej Areny Lodowej do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Umorzenie pożyczki dotyczy zadania „Przebudowa osiedlowej sieci cieplnej DN 150 systemu kanałowego na sieć preizolowaną 2 x DN 200/315 od komory K-2 do komory K-2B przy ul. Mazowieckiej oraz budowa przyłącza cieplnego do toru lodowego w Tomaszowie Maz. przy ul. Strzeleckiej 24-26”.

 

- Rzadko mamy formalną możliwość sięgania po środki zewnętrzne. Niemniej, poprawa efektywności energetycznej oraz likwidacji lokalnych źródeł ciepła kwalifikują się  do wsparcia ze środków krajowych, którymi dysponuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, z którym bardzo blisko i ściśle współpracujemy. W ostatnich latach, przy wsparciu m.in. WFOŚiGW  zrealizowaliśmy prośrodowiskowe  zadania za ponad 20 mln zł - mówi Błażej Spychalski, prezes Zakładu Gospodarki Ciepłowniczej w Tomaszowie Mazowieckim 

 

Strategiczna inwestycja Ministerstwa Sportu i Turystyki

 

We wrześniu 2016 roku prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wziął udział w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę obiektu. Projekt znalazł się w programie inwestycji strategicznych Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dofinansowanie z resortu wyniesie ponad 19 mln zł.

 

Inwestycję realizuje firma ROSA-BUD z Radomia, a nadzór inwestorski pełni firma PILAMIS z Łodzi. Wartość umowy to 47 601 000,00 zł.

 

- Decyzja polskiego rządu o budowie zadaszonego toru w Tomaszowie Mazowieckim a nie w stolicy była słuszna. W przeciwieństwie do Warszawy, my nie gadamy tylko robimy swoje dla dobra polskiego sportu. Arena rośnie w oczach - mówi prezydent Marcina Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego

 

 

Przypomnijmy

 

W obiekcie znajdą się: lodowisko wewnętrzne, boisko wewnętrzne wielofunkcyjne m.in. do hokeja, korty tenisowe, trybuny stałe i rozkładane, sale konferencyjne oraz siłownia. Obiekt będzie przystosowany do organizowania zawodów sportowych łyżwiarstwa szybkiego rangi krajowej i międzynarodowej, m.in. Mistrzostw Polski i Mistrzostw Świata. Będzie również spełniał wymogi związane z organizacją koncertów czy wystaw. Hala pomieści około 10 tys. widzów. W okresie zimowym będzie uruchamiana tradycyjna ślizgawka dla mieszkańców regionu. Tor lodowy pozostanie w obecnym miejscu, a także zostanie wykorzystana istniejąca maszynownia.

 

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

teżciekawski...
teżciekawski... 24.05.2017, 15:20
Poczekajmy do zimy. Ocenimy efekty przypiętej modernizacji do zadania podstawowego po śladach sieci ciepłowniczej w tym rejonie.
A umorzenia pożyczek WF zawsze dokonywał dla ZGC często i gęsto. Pod warunkiem, że... ( tego tu w tym felietoniku brakuje).
km
km 11.05.2017, 21:42
Zawsze, gdy w mieście rozpoczyna się jakaś inwestycja to na tym portalu dopisany jest jakiś wojewódzki urząd :)

Dopisany, z podkreśleniem, z wybiciem nawet w tytule :) Że wspiera, z sugestią, że bez nich nic by się nie działo :)
No rzeczywiście...

Wspierają, bo muszą. To wynika z prawa. To tylko procedura. Najważniejsza jest inicjatywa tomaszowskiego samorządu, jej przez lata nie było, a teraz ziema się trzęsie od robót (wtedy narzekanie, że miasto się korkuje, wczoraj czytałem tu coś, że przez rozkopane drogi giną ludzie, bo kierowcy wybierają alternatywną drogę do pracy, zwykle niebezpieczną. Jak mają wyremontować ulicę nie zamykając jej?), więc po co ją rozcieńczać pseudowsparciem województwa? Bo województwo zarządzane jest przez PO? Wcześniej Platforma miała i województwo i de facto samorząd, powinno tu być eldorado robót publicznych a nic się działo.

Efektywność Platformy obserwowaliśmy przy modernizacji istniejącej Gierkówki. Przez 8 lat nie zdołali sklecić odcineczka z Piotrkowa do Warszawy. To jest 1/8 całości drogi... Żałosne. Roztrwoniono pieniadze na projekty i zadaszenie trasy ekranami w Warszawie.
pucybut
pucybut 11.05.2017, 20:58
Cieszy, że Zakład Ciepłowniczy dostanie dofinansowanie. Może teraz znajdą się środki na doprowadzenie do stanu pierwotnego odcinka ulicy Smugowej, któta została przekopana wzdłuż i w poprzek w celu podłączenia kilku domków jednorodzinnych. Po tych pracach wykopy zostały zasypane, jednak nawierzchnia nie została nie została doprowadzona do stanu przed wykopami. Zresztą i wodociągi swoje studzienki w dalszej części tej ulicy mogłyby doprowadzić do wyrównania z nawierzchnią ulicy, bo wygląda to tak, jakby ulica się zapadała, a studzienki przez to wystają znacznie nad powierzchnię.
musisz poczekać
musisz poczekać 11.05.2017, 21:47
Smugowa to jednak boczna uliczka. Dwa bloki i dalej domki. Wszystkiego nie zrobią w ciągu czterech lat i nie można mieć o to żalu. Arena Lodowa to jedyna tego typu inwestycja w Polsce, nie ma co poronywać ze Smugową.

Pozostałe