Szkolili się z kawalerzystami w udzielaniu pierwszej pomocy.

  • 10.05.2017, 12:38
  • Mariusz Strzępek
Szkolili się z kawalerzystami w udzielaniu pierwszej pomocy.
Uczniowie klasy drugiej „wojskowej” Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim, szkolili się razem z kawalerzystami 7 batalionu kawalerii powietrznej. Podczas szkolenia omówione zostały między innymi procedury kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz rolę i zadania ratowników medycznych. Ćwiczono również procedury kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Zajęcia zorganizowano w ramach realizacji porozumienia o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim, a tomaszowskim 7 batalionem kawalerii powietrznej. Uczestniczyli w nich uczniowie drugiej klasy wojskowej oraz instruktorzy 7 batalionu kawalerii.

 

Podczas zajęć rozpoczynających cykl trzech wspólnych szkoleń, nasi uczniowie zdobywali wiedzę i doświadczenie, niezbędne w trudnym procesie wojskowego szkolenia specjalistycznego, które mogą im się przydać nie tylko w wojsku, ale również innych służbach mundurowych i życiu codziennym.

 

Uczniowie pokazali, że mimo młodego wieku dysponują już dużą wiedzą specjalistyczną i umiejętnościami oraz potrafią pracować w zespołach, co dla kandydatów na żołnierzy jest najważniejsze – powiedział plutonowy Wojciech Giemzała, szkolący naszych uczniów instruktor 7 batalionu. 

 

Rozpoczęty przez uczniów klas wojskowych trójstopniowy cykl szkolenia obejmował będzie w dalszej kolejności szkolenie saperskie i budowę broni. A to wszystko również dzięki ogromnej pomocy, wsparciu i zrozumieniu ważności tego szkoleń ze strony dowódcy 7 batalionu ppłk Piotra Wrony, któremu serdecznie dziękujemy.

 

Tekst i zdjęcia: mjr rez. Sławomir Miszczuk

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe