Obsypana medalami

  • 02.05.2017, 02:01
  • Mariusz Strzępek
Obsypana medalami
Pisaliśmy o rywalizacji Panów w bilardowych Mistrzostwach Polski Kielce 2017, czas na rywalizację pań, a w niej heroiczne boje Kingi Pietrzak z klubu UKS 13 Joker. Nasza utytułowana zawodniczka w czempionacie zaprezentowała się znakomicie.

Pietrzak w pierwszej rundzie odmiany 9-bill walczyć nie musiała, gdyż zawodniczce przypadł "wolny" los. W drugiej rundzie Kinga skrzyżowała kije z reprezentantką Rękoraju Aleksandrą Burczyńską. Wygrana 5:1 dała zawodniczce z Tomaszowa awans do drugiej rundy.W tej Kindzie przyszło się zmierzyć z Agatą Ryś.

 

Pietrzak zdołała wygrać rywalizację 5:3 i awansowac do najlepszej czwórki zawodów, co oznaczało automatycznie przynajmniej brązowy medal.

 

W pólfinale bilardzistka z Tomaszowa spisała się świetnie. Zwycięstwo 5:2 nad Sandrą Aftka dało przepustkę do walki o złoto.

 

Pojedynek o tytuł Mistrzyni Polski był jednostronnym widowiskiem. Kinga nie dała szans Weronice Karwik i zwycięstwem 5:2 zapewniła sobie złoty medal. Gratulujemy.

10-bil:

Kinga rywalizaowała także w odmianie dziesiątek. W pierwszej rundzie rozstawiona zawodniczka rywalizować nie musiała. W drugiej przyszedł czas na pojedynek z Wiktorą WIktorowicz. Tomaszowianka nie dala szans rywalce wygrywając 4:1.

 

W rundzie trzeciej Kinga zagrała z Agatą Ryś. Wygrana 4:0 oznaczała awans do półfinału i przynajmniej brązowy medal.

 

W półfinale z udziałem Tomaszowianki obejrzeliśmy podobny wynik jak w ćwierćfinałach. Niestety tym razem na niekorzyść Pietrzak. Bilardzistka z nad Pilicy przegrała 0:4  z Agnieszką Kolecką, późniejszą wicemistrzynią Polski. Rywalizację wygrała Weronika Karwik (4:1).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe