Polisa turystyczna – co musisz wiedzieć?

  • 3.08.2018, 11:24
Polisa turystyczna – co musisz wiedzieć?
Sezon urlopowy w pełni, pewnie i Ty już pakujesz walizki na zagraniczny wyjazd. To ostatni moment by dopiąć wszystko na ostatni guzik. Mowa tutaj nie tylko o zapewnieniu opieki dla pupila czy skompletowaniu letniej garderoby, a przede wszystkim o zatroszczeniu się o siebie samego poza granicami kraju.

 

Podczas wakacyjnego wyjazdu wszystko może się zdarzyć. Różne przypadki losowe czy zdrowotne mogą nie tylko zepsuć Ci wyjazd, ale też narazić na bardzo duże koszty, jako że opieka lekarska za granicą sporo kosztuje. Dlatego właśnie warto się odpowiednio zabezpieczyć wykupując dopasowaną do indywidualnych potrzeb turystyczną polisę ubezpieczeniową. Co powinno się wziąć pod uwagę przeglądając oferty ubezpieczycieli?

 

Koszty leczenia – kwestia kluczowa

 

Wybierając ubezpieczenie turystyczne powinno się zwrócić uwagę na uwzględnienie kosztów leczenia, które jest jednym z najważniejszych jego składników. W razie konieczności skorzystania z pomocy lekarza pierwszego kontaktu, transportu medycznego, pobytu w szpitalu czy potrzeby zakupu leków, nie trzeba będzie martwić się o to kto pokryje wszelkie koszty, gdyż obowiązek ten będzie leżał po stronie firmy, u której został wykupiony pakiet ubezpieczenia turystycznego. Sprawdzając szczegóły propozycji tzw. Health travel insurance na takich witrynach jak Insurance Choice czy dowolnych ubezpieczycieli, trzeba przyjrzeć się także temu, co dokładnie obejmuje oferta. Niektóre przypadki trzeba rozpatrywać indywidualnie. Jeśli osoba podróżująca zmaga się z chorobą przewlekłą, powinna poinformować o niej ubezpieczyciela i rozszerzyć o nią ubezpieczenie.

 

Firmy od ubezpieczeń turystycznych oferują polisy skrojone na miarę. W łatwy sposób można dostosować ofertę do swoich potrzeb, zapewniając sobie i bliskim niezbędną ochronę oraz spokój ducha na czas wypoczynku (sprawdź tutaj: https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/).

 

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym

 

Mówi się, że przezorny zawsze ubezpieczony, dlatego wybierając się na zagraniczny wyjazd dobrze jest także zadbać o ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, które uchroni nas od roszczeń osób, którzy na skutek zrządzenia losu ucierpieli z naszej przyczyny. O rozszerzeniu polisy powinni pomyśleć również ci, którzy podczas urlopu zamierzają uprawiać wybrany sport ekstremalny. Podobnie zresztą miłośnicy górskich wędrówek powinni zadbać o to, aby w polisie ubezpieczeniowej znalazł się punkt o pokryciu kosztów akcji ratunkowej lub poszukiwawczej, w razie gdy taka będzie konieczna.

 

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe