Ujazd w starych fotografiach

  • 3.08.2018, 08:16
Ujazd w starych fotografiach
Album "Gmina Ujazd i jej mieszkańcy w dawnej fotografii" którego inicjatorem był wójt Artur Pawlak opuścił drukarnię. Po wielu miesiącach intensywnych prac redakcyjnych i kilku latach zbierania materiału ikonograficznego i merytorycznego ukazuje się wyjątkowa pozycja wydawnicza. To pierwsza próba podsumowania obrazu przeszłości dzisiejszej gminy Ujazd, jej historycznego i etnograficznego dziedzictwa. Jak to się udało? Będzie się można przekonać w sobotę 4 sierpnia o godz. 17:00. Na Placu Kościuszki w Ujeździe będzie miała miejsce promocja wydawnictwa, połączona ze spotkaniem z autorami albumu czyli Michałem Pająkiem i Jarosławem Cielebonem.

 

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (40)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Czesiek 13
Czesiek 13 7.08.2018, 18:41
Dziś nabyłem album , jestem pod ogromnym wrażeniem , fajny pomysł , oby tak dalej . mogłoby być więcej takich albumów o samym Tomaszowie . Za Boguratowej w muzeum było więcej ciekawszych wydawnictw, chociażby jakieś broszurki ale były a teraz nie ma nic. Szkoda bo można by dużo
Ewa
Ewa 9.08.2018, 15:26
faktycznie szkoda, mam album i jestem nim zachwycona, gratulacje dla autorów, wspaniałe wydawnictwo.
Ewa
Ewa 9.08.2018, 13:33
Ja również jestem zachwycona albumem, gratulacje dla autorów, faktycznie szkoda, ze muzeum nie wydaje podobnych publikacji, a przecież była taka możliwość, szkoda.
petra
petra 8.08.2018, 20:59
obecnie są projekty,do druku..... będą przygotowane karty zwiedzania
Kiki
Kiki 8.08.2018, 22:28
Naprawdę bardzo ambitne. Karty zwiedzania.?!?
Był
Był 7.08.2018, 17:29
Kiedyś taki napis na wagonach kiedy przyjeżdżał węgiel na ulicę Dworcową do dziś dnia się to nie zmieniło a szczególnie władza. Kto starszy to pamięta co było tam napisane .
Ambra
Ambra 7.08.2018, 18:06
Najciekawsze to jest to że te wszystkie komuchy, pisiory, pslowcy itp. i itd. różnią się a jednak są tacy sami . Wszyscy się bratają aby mieć korzyść wyłącznie dla siebie . zobaczymy po wyborach jakie będą nowe konfiguracje kto z kim i za ile się bedzie sprzedawał , ku chwale ojczyzny a jakże
tomaszowianka
tomaszowianka 6.08.2018, 17:29
Ujazd nawet miastem nie jest a ma swój historyczny Album. Tomaszów miasto fabryczne, nie może doczekać się od kilkudziesięciu lat monografii historycznej miasta a o takim albumie to tylko pomarzyć. Co na to nasz Prezydent miasta? czy aby nie ma w mieście żadnego kompetentnego historyka?
Konkret
Konkret 6.08.2018, 21:57
mozemy tak czekać bardzo długo. nie sądze by ktoś się ruszył i cos napisał
Olo
Olo 7.08.2018, 10:03
do tego potrzeba elit intelektualnych a my posiadamy w Tomaszowie jedynie elity polityczne
Stasiek
Stasiek 6.08.2018, 14:35
Nie rozumiem dyskusji nad czym co nie powstało (przewodnik) dyskutujmy na tym co powstało (album).....
UJAZD
UJAZD 6.08.2018, 14:30
Album ma być wkrótce sprzedawany w Urzędzie Gminy Ujazd. Ale chyba nie jest jeszcze ustalona cena. Na pewno stanie się tak w przeciągu kilku najbliższych dni. To pewna wiadomość. O sprzedaży poza Urzędem nie było na razie mowy. Trzeba dzwonić i pytać. Może jeżeli faktycznie będzie zainteresowanie, to album wyjdzie poza gminę. Pytajcie.
UJAZD
UJAZD 6.08.2018, 20:44
Nie wyrażam żadnej opinii, konkretnie odpowiadam na konkretne pytanie i dostaję minusy!? Ludzie, o co Wam chodzi??
Uj1
Uj1 6.08.2018, 08:51
A gdzie to można kupić?
UJAZD
UJAZD 7.08.2018, 15:49
Od dziś w Urzędzie Gminy w Ujeździe. Informacja na ujazd.com.pl, albo na FB - Gmina Ujazd
Justyna
Justyna 6.08.2018, 11:28
W Księgarni na Placu są niedostępne, podobno mają dowieżć a zapotrzebowanie na ten tytuł jest ogromne wg moich obserwacji.
Oby było w .mobi
Oby było w .mobi 6.08.2018, 11:42
Może wypuszczą też wersje .mobi?

Nie w pdfie bo wiadomo jak to Polacy na pewno nie płaciliby, a przekazywali sobie z dysku na dysk. Ale .mobi można tak zabezpieczyć by było to trudniejsze.

W naszej gminie, dzięki światłemu zarządcy każda baba ma już tablet przecież.
P. A.
P. A. 5.08.2018, 10:20
Byłem na promocji i widziałem. Mam egzemplarz. Panowie rewelacja!!! Czegoś takiego w powiecie brakowało. Na szczęście chociaż gmina Ujazd może poszczycić się takimi oddanymi pracownikami. Pozdrawiam
kiki
kiki 3.08.2018, 18:37
niech teraz muzeum poszczyci się jakąś publikacją ...już bardzo dawno nic nie widziałem coby ta instytucja powołana właśnie do pracy naukowej wydała jakąś książke
dalej śpią
dalej śpią 6.08.2018, 16:10
choć ruszono tak ,,z kopyta ,,w pewnym momencie ,że konie pogalopowały w siną dal , a ,,perry,, człapią w mule. Na tym spotkaniu naukowców co to był jakiś czas temu wspomniano ,że wszystko notowane jest w ,,pamiętniku,, toż to prawda jest... Mój znajomy kiedys pisał w komentarzach o filcowych papuciach, przewietrzeniu piwnic,audycie,rodzimych artystach itd. No i poruszenie było ,ale jakieś mało ,,kosmiczne,,bo zabrakło wyobraźni ,kunsztu ,wiedzy i chęci. Uchowano tylko ,,myszki co to pod miotłą cichuteńko konsumują serek,, a z racji małych kompetencji i kiepskiego wykształcenia niektórych ..no nie wiem...nic nie będzie.. Takie może lelum polelum Życzę jednak wszystkiego dobrego - Szkoda tylko ,że pajaka zjadły myszy) z poszanowaniem krytyk nie tylko kulinarny
Kasia Balou
Kasia Balou 7.08.2018, 08:56
Człowieku jesteś boski bardzo chciałabym Cię poznać
he he he
he he he 6.08.2018, 21:53
Taka jest Pańska rzeczywistość ...........niestety :( :( :(
Koral
Koral 3.08.2018, 17:08
A kto to jest ten Cielebon?
do Ciebie
do Ciebie 3.08.2018, 18:21
Historyk
Ola
Ola 3.08.2018, 14:14
Ciekawe czy udałoby się wykonać podobny album o Będkowie, niegdyś miasto o bogatej historii z dwoma ryneczkami i wyjątkowym gotyckim kościołem. Warto inwestować w poznawanie naszej lokalnej historii, bo jest naprawdę interesująca.
Barbara
Barbara 3.08.2018, 13:15
Rewelacyjny pomysł panie Michale. Gratuluję i życzę wielu sukcesów, których Panu nie brakuje. Pozdrawiam
Olx
Olx 3.08.2018, 15:14
Szkoda tylko że tego władza miasta nie docenia i pozbywa się takich ludzi
Zygmunt X
Zygmunt X 3.08.2018, 18:02
Nie no Pisiory to tylko potrafią tępić jak ktoś ma jakąś inicjatywę . Ja życzę powodzenia temu młodemu człowiekowi, którego tak potraktowano. Niestety "nic nie robisz źle wychylisz się , coś chcesz zrobić więcej to dostaniesz po łbie" Oto Polska właśnie !
Ignacy Przybyłek
Ignacy Przybyłek 3.08.2018, 10:08
Mam egzemplarz, super sprawa! Mnóstwo kapitalnych zdjęć z przeszłości ujętych w bloki tematyczne. Prawdziwa historia codziennego życia mieszkańców gminy. Brawa dla inicjatora i autorów!
Ola
Ola 3.08.2018, 10:02
Wspaniała inicjatywa. Ten Michał to naprawdę ma pomysły. Michał nie daj się!!!! Pozdrawiam
Olo
Olo 3.08.2018, 09:38
Świetna pozycja a kiedy podobny Album ukaże się o fabrycznym Tomaszowie?
@
@ 3.08.2018, 11:42
Obecnie przygotowany jest przewodnik "Przemysłowy Tomaszów nad rzeką Wolbórką".
Poszukuję osoby, która dokonała by korekty.
Po przeprowadzonej korekcie i ewentualnej wymianie części fotografii zostanie wydrukowany.
Konkretnie
Konkretnie 6.08.2018, 12:29
o jaką korektę chodzi? Jeżeli chodzi o stylistyczne poprawianie błędów i usterek stylistycznych, to nie ma problemu.
?
? 3.08.2018, 18:04
A kto niby robi ten przewodnik ? jaka instytuicja ?
@
@ 4.08.2018, 21:28
Przewodnik jest już napisany w całości.
Kuba
Kuba 5.08.2018, 18:30
Kto jest autorem tej pozycji???
@
@ 5.08.2018, 00:23
Jeżeli dajesz minus to miej cywilną odwagę podać dlaczego.
A Ty
A Ty 5.08.2018, 10:18
Odpowiedz kto taki przewodnik opracował?
@
@ 5.08.2018, 17:00
Jak znajdzie się osoba, która zechce wykonać korektę - to wtedy przewodnik zostanie wydany.
czytelniczka
czytelniczka 5.08.2018, 18:25
Czy niewielu w tym mieście umie poprawnie posługiwać się polszczyzną? skoro tak trudno znaleść korektora.

Pozostałe