Nagrody dla zawodników i trenerów

  • 15.04.2017, 10:00
  • Mariusz Strzępek
Nagrody dla zawodników i trenerów
Blisko 800 tysięcy złotych otrzymają w tym roku od samorządu Województwa Łódzkiego sportowcy i trenerzy z naszego regionu, którzy zdobyli medale podczas mistrzostw świata, Europy i Polski.

Na nagrody sportowe przyznawane za wyniki osiągnięte w roku 2016 w budżecie województwa łódzkiego przeznaczono kwotę 793 350 zł (ponad 531 tys. zł dla zawodników i 263 tys. zł dla trenerów). Nagrody przyznano 441 sportowcom i 127 trenerom z regionu łódzkiego. 

 

- To jest nasze podsumowanie osiągnięć sportowych w 2016 roku. Nagrody przyznaliśmy wybitnym sportowcom, zarówno tym znanym z telewizyjnych ekranów, jak również tym z małych klubów, którzy w znaczący sposób przyczyniają się do promocji kultury fizycznej oraz województwa łódzkiego – powiedział marszałek Witold Stępień.

 

 

Samorząd Województwa Łódzkiego przyznaje nagrody dla najlepszych sportowców od 2008 roku. Dwa lata później po raz pierwszy nagrodzono również trenerów. Z roku na rok jest coraz większa liczba zawodników, którzy otrzymują nagrody sportowe. W 2008 r.  nagrody otrzymało 222 sportowców, a w 2015 r. liczba ta przekroczyła 400, a teraz osiągnęła wynik 441 osób.

 

W sumie na wypłatę nagród sportowych w latach 2008-2017 r. Samorząd Województwa Łódzkiego przeznaczył  kwotę ponad 7,7 mln zł. 

 

Z Tomaszowa Mazowieckiego nagrody otrzymają trenerzy: Wiesław Kmiecik, Jolanta Gołębiewska - Kmiecik, Tomasz Cichowski z Klibu Sportowego "Pilica". Pan Wiesław uhonorowany został za osiągnięcia swoich zawodników w łyżwiarstwie szybkim, w tym za pierwsze miejsce Mistrzostw Polski. Pani Jolanta w tej samej dyscyplinie może poszczycić się wychowankiem, Mistrzem Polski Juniorów Młodszych. Z kolei Tomasz Cichowski za osiągnięcia w kręglarstwie, w tym I miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. 

 

Nagridy otrzymali także trenerzy w Młodzieżowym Klubie Sportowym w Tomaszowie Mazowieckim, Arkadiusz Lechowicz oraz Beata Goździk. Prowadzony przez nich lekkoatleta osiągnął III miejsce Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 

 

[reklama2]

 

Spośród zawodników nagrody itrzymali lekkoatleci: Mateusz Bator i Patryk Muchlada oraz kręglarze: Mateusz Goździk, Joanna Pawłowska, Julia Sidło, Szymon Kosz, Angelika Wojtaszek, oczywiście nasi panczeniści: Natalia Jabrzyk, Mateusz Owczarek, Karolina Gąsecka, Karolina Bosiek, Filip Kowalski, Roland Cieślak, Olga Kaczmarek, Karolina Świnoga, Damian Żurek, Jakub Piotrowski i wrotkarze: Kopacz Daria, Izabela Tejchman, Oskar Ślusarski  

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

TOTO
TOTO 15.04.2017, 12:32
Gratulacje ONI rozsławiają Tomaszów-Maz.

Pozostałe