×

Polisa niestandardowa, czyli jak ubezpieczyć taksówkę?

  • 2.08.2018, 16:46
  • Mariusz Strzępek
Polisa niestandardowa, czyli jak ubezpieczyć taksówkę?
Będąc kierowcą taksówki doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak trudno jest ubezpieczyć pojazd stanowiący podstawowe narzędzie pracy. Firmy ubezpieczeniowe rzucają taksówkarzom przysłowiowe kłody pod nogi, aby zniechęcić ich do korzystania ze swoich usług, bo są z ich punktu widzenia nieopłacalni. Z tego powodu m.in. podnoszą ceny polis.

Zniechęceni wysokością składki taksówkarze rezygnują z rozbudowanych pakietów ubezpieczeniowych i wykupują jedynie obowiązkowe ubezpieczenie OC. Tymczasem niesprawny pojazd uniemożliwia dalszą pracę, co generuje straty, dlatego nie powinno się podejmować tak drastycznych kroków w ramach pozornej oszczędności.

 

Jak szukać korzystnej polisy dla taksówki?

 

Na ten moment na polskim rynku ubezpieczeniowym na próżno szukać ubezpieczeń dedykowanych taksówkarzom, jakich pod dostatkiem jest m.in. w Wielkiej Brytanii, których przykładem jest polisa o nazwie Taxi fleet insurance, znajdująca się w ofercie firmy Taxi Insurer. Jest to kompleksowy pakiet ubezpieczeń, można nawet pokusić się o stwierdzenie, że skrojony na miarę. Szczegóły oferty znaleźć można na stronie https://www.taxiinsurer.co.uk/taxi-fleet-insurance/.

 

Co mogą w tej sytuacji zrobić polscy taksówkarze? Nie pozostaje im nic innego, jak tylko korzystać z dostępnych w internecie porównywarek cen, dzięki którym można porównać także zakres proponowanej przez poszczególne oferty ochrony. Inną możliwością jest skorzystanie z pomocy doradców ubezpieczeniowych, którzy starają się znaleźć możliwie najtańszą i najkorzystniejszą ofertę ubezpieczeniową.

 

Jakie ubezpieczenie wybrać?

 

Taksówkarz ze względu na specyfikę swojej pracy jest dużo bardziej narażony na ryzyko kolizji drogowej czy wypadku. Ponadto wykorzystywany przez niego pojazd jest dużo bardziej eksploatowany niż zwykłe auto służące jedynie do przemieszczania się z punktu A do punktu B. Z tego powodu kierowca taksówki musi szczególnie zadbać o swój samochód, bez którego nie będzie mógł wykonywać swojej pracy. W zakresie ubezpieczeń powinien rozważyć zakup Autocasco (AC), ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), ubezpieczenie szyb, opon czy mienia oraz Assistance, obejmujące pomoc techniczną i prawną. Assistance może przydać się np. w sytuacji, gdy pomiędzy kierowcą taksówki a pasażerem wytworzy się spór, którego nie będzie się dało rozwiązać bez ingerencji osób trzecich.

 

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe