Pływaczki MUKS Wiking na zawodach w Częstochowie

  • 10.04.2017, 22:27
  • Mariusz Strzępek
Pływaczki MUKS Wiking na zawodach w Częstochowie
Zawodniczki sekcji pływackiej MUKS Wiking Tomaszów Maz. reprezentowały nasze miasto na zawodach „Częstochowskie spotkania pływackie”.

W dniu 08.04.2017 r. zawodniczki sekcji pływackiej MUKS Wiking Tomaszów Maz. w składzie: Adrianna Kapała (rocznik 2003), Marika Lesiewicz (2004), Michalina Jasińska (2006), Łucja Mielnicka (2006) oraz Lena Biernacka (2007), reprezentowały nasze miasto na zawodach „Częstochowskie spotkania pływackie”.


Dziewczyny konkurowały z pływaczkami z województwa łódzkiego, śląskiego i małopolskiego. Team Wikinga wrócił do Tomaszowa z dwoma brązowymi medalami zdobytymi przez Łucję Mielnicką. Osiągnięte czasy - 41,67 s na 50 m stylem grzbietowym i 1:31,76 na 100m grzbietem, pozwoliły Łucji stanąć na najniższym stopniu podium w swojej kategorii wiekowej. W 200 m grzbietem zawodniczka zajęła 4 miejsce a 11-te w 50 m motylem.

 


Bardzo dobrze zaprezentowały się również pozostałe zawodniczki klubu, poprawiając swoje rekordy życiowe. Michalina Jasińska zajęła bardzo mocne 6 miejsce na dystansach 50 m i 100 m dowolnym oraz 8 i 7 miejsce w stylu klasycznym na tych samych długościach. Marika Lesiewicz popłynęła 100 m i 200 m dowolnym zajmując 9 i 12 miejsce. Tuż za podium uplasowała się Adrianna Kapała z czasem 38,29 s w konkurencji 50 m grzbietem.

 

Ada startowała również w konkurencji 50m motylem oraz 50 i 100 dowolnym. Najmłodszy „narybek” Wikinga – Lena Biernacka swoim udanym debiutem na zawodach miło zaskoczyła trenera, kończąc swoje wyścigi na 50m grzbietem i 50m dowolnym na pozycji 15 i 28. Lena wystartowała również w konkurencji 100 m stylem dowolnym.


Najwięcej emocji wśród kibiców wzbudziła jednak sztafeta 4 X 100m dowolnym, w której tomaszowianki zaprezentowały się po raz pierwszy. Dzięki rewelacyjnemu finiszowi Ady Kapały, nasze dziewczyny wygrały swoją serię, ostatecznie zajmując 6 pozycję.


Zawodniczki dziękują trenerowi Julianowi Błaszczukowi oraz rodzicom za największy i najgłośniejszy doping na zawodach.

 

[reklama2]

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe