Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 11:48
Reklama
Reklama

Kocha muzykę odkąd był małym chłopcem

Krzysztof Jochan, właściciel Galerii we Wsi Niebrów ma nowy pomysł na uhonorowanie Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout

Miłość do zespołu Breakout przetrwała u Ciebie wiele lat. W Twojej galerii, czy jak lubisz mówić "izbie pamięci" jest ona namacalnie wyczuwalna. Reszta pamiątek jest związana bardziej z działalnością Marka Karewicza niż jakiegokolwiek innego zespołu. Tadeusz  Nalepa jednak dominuje.

Pomysł, aby w jakiś sposób uczcić Tadeusza Nalepę i zespół Breakout siedział w mojej głowie od wielu lat. Nigdy nie było sposobności, by go zrealizować. Pochwaliłem się nim kilka lat temu właśnie świeżo poznanemu przeze mnie Markowi Karewiczowi. Powiedziałem, że chciałbym dla mojego ukochanego zespołu coś więcej zrobić. Mistrz chwile pomyślał i powiedział mi: ja już jestem stary ale ty to rób, a ja ci pomogę w miarę moich możliwości. Pomógł mi bardzo dużo, mimo że ja od niego w formie materialnej nie dostałem nic. Natomiast skontaktował mnie z wieloma ważnymi z punku widzenia projektu ludźmi, jak chociażby Jerzy Duduś Matuszkiewicz, którzy mogli podpisać fotografie i podzielić się własnymi wspomnieniami i wiedzą. Pan Marek udostępnił mi szereg kontaktów, często sam dzwonił i prosił by niektóre osoby porozmawiały z pasjonatem z Tomaszowa.

 

 

Część postaci jest dzisiaj już nieco zapomniana...

To prawda. Zespół Breakout powstał w 1968 roku. Wychowałem się w blokowisku. Kiedy miałem 14-15 lat już znałem twórczość zespołu. Słuchaliśmy i próbowaliśmy grać "Kiedy byłem małym chłopcem". "Czemu kwiaty zwiędły dziś". Ta muzyka szła za nami przez lata.

 

 

Miałeś, będąc nastolatkiem, swój zeszyt ze zdjęciami zespołu powycinanymi z gazet i np. tekstami utworów?

Tak było. miałem Breakout, Mirę Kubasińską, ale też dokumentowaliśmy wszystkie nasze wyjazdy. Także wyjazdy zarobkowe, by np. kupić sobie podręczniki do szkoły. Ci muzycy zawsze byli z nami poprzez swoje utwory. Dopiero dzisiaj mogę powiedzieć, że teraz ja robię coś dla Breakoutów.

 

 

Spłata długu zaciągniętego w młodości?

Absolutnie nie. Ktoś mi kiedyś zadał pytanie czy ja jestem rodziną z Nalepą. Nie, jestem właśnie tym fanem. Takim mam nadzieję prawdziwym fanem twórczości Nalepy. Chociaż faktycznie w pewnym sensie próbuję się zrewanżować za to co mi przez całe życie dawała muzyka zespołu. Teraz wpadłem na pomysł, by wyjść z tym nieco szerzej, by nie robić tego tylko w domu. Chcemy więc zwrócić się do domów kultury i to nie tylko w naszym mieście z ofertą szeregu imprez, które przypomniałyby historię Breakout. Już nie tylko wystawa pamiątek ale "trzy w jednym". Poza nimi także mini recital i spotkanie z jakąś ciekawą postacią.

 

I to robicie?

Tak. Poza Galerią we Wsi Niebrów stworzyliśmy też zespół, który gra utwory Tadeusza Nalepy. Jest nas czterech. Pierwsze takie przedsięwzięcie odbyło się 31 marca. Był zaproszony autor książki, pan Wiesław Królikowski, była wystawa i recital  zespołu Bluestones. Chodzi o to, by każdy odbiorca mógł wybrać coś dla siebie. 

 

 

Słuchasz Breakout z analogów czy z kompaktów?

Obecnie z kompaktów. Mam właściwie wszystko co zostało dotąd wydane. W tym roku mają natomiast ukazać się reedycje wszystkich plyt w wersjach winylowych.  Warner wypuści całą serię. Pierwsze dwa longplaye już się ukazały. Są to "Na drugim brzegu tęczy" i "70A". Za chwilę będą "Blues", "Mira" i "Karate". W sumie 10 sztuk. 

 

Każdy z fotogramów, które prezentujesz w Galerii ma swoją historię.

Oczywiście, że tak. Można powiedzieć, że te historie są wspaniałe. To na przykład jest prezent od Krzysztofa Dłutowskiego, który razem z Nalepą tworzył zespół Blackout, który dopiero później przemianowany został na Breakout. Jest on w tej chwili jedynym żyjącym członkiem tamtego składu, jeszcze ze słynnym Stanisławem Guzkiem, znanym także jako Stan Borys. 

 

 

Następnym prezent jaki odniego dostałem to są te słynne fotografie, gdzie wygrywają utworem "Gdybyś kochał, Hej" konkurs piosenki telewizyjnej. To już jest prawdziwy Breakout. Inna muzyka, inne brzmienie, inny sprzęt, jaki przywieźli sobie po koncertowaniu w Holandii.  Byli tam przez 8 miesięcy i mieli kontakty z takimi tuzami, jak Led Zeppelin. 

 

 

To jest bardzo ciekawe zdjęcie

Nawet bardzo ciekawe. Ono powstało przy płycie "70A",a więc drugiej w karierze grupy. Świetne ujecie i wiele czasu zajęło mi zdobycie dwóch widniejących na nim autografów. Pierwsza osobą jest Józef Skrzek, drugą autor Harry Weinberg. Pół roku szukałem autora tego zdjęcia. ale udało się. Gościł również w naszej Galerii.  

 

 

Jak znajduje się po 50 latach autora fotografii?

Trzeba mieć bardzo dobre kontakty. Telefonowałem w tej sprawie do wielu ludzi. Także do Związku Fotografików Polskich. Posiłkuję się też ludźmi, którzy w Polsce są bardzo znanymi organizatorami koncertów. Dzięki temu mają szerokie kontakty w branży muzycznej. Ta branża, to nie tylko sama muzyka ale także zdjęcia. Wysyła się więc taką fotografię z zapytaniem. To pytanie krąży tak długo, aż znajdzie się ktoś, kto zna na nie odpowiedź. Może się po takim czasie zdarzyć, że autor już nie żyje. To zdjęcie, o którym mówimy otrzymałem osobiście od Piotra Nalepy. Podarował mi dwa małe zdjęcia ze swoich domowych zbiorów. 

 

 

Chłopiec z płyty "Blues"

Tak, chłopiec z okładki przekazał mi dwa najcenniejsze zdjęcia ze swojego archiwum. Jestem z tego bardzo dumny. Piotr, to człowiek o wielkim sercu. 

 

 

Mira Kubasińska i zdjęcia znikąd?

Zdjęcie odkryte na nowo. Pochodzi również z archiwum Piotra. Długo przeleżało w szufladzie. Dopiero teraz zostało ponownie pokazane. Jego autorem jest Marek Karewicz. Wypatrzyliśmy je w czasie występu organizowanego przez Estradę Rzeszowską. 

 

 

Ona poszła inną drogą...

Mira poszła inną drogą. To jest prawda. Nie wiem w którym to momencie było. Może przełomem był jeden z koncertów w 1986 roku w Sopocie. Zaproszona tam też była grupa teatralna, w skład której wchodziła przyszła żona Tadeusza Nalepy, Grażyna Dramowicz. Kto wie, może się zauroczyli. Tak zaczęła się miłość do dużo młodszej kobiety. Mira musiała to bardzo przeżyć. 

 

Twoją Galerię odwiedza sporo niezwykle ciekawych ludzi. Szczególnie dla osób dojrzałych są to ważne i znaczące nazwiska. Kto z młodych ludzi wie, że Bogdan Loebl to autor wielu znanych piosenek

Temu ma służyć forma przekazu, jaką wymyśliłem. Autor, wystawa i muzyka. 

 

 

Ciekawe są okładki płyt wydukowane na szkle i z autografami autorów, które wiszą na ścianach

Tak to sobie wymyśliłem. Pokazujemy je w nieco innej formie. 7 z 10 okładek zrobił Marek Karewicz, po jednej Małgorzata Spychalska, Maciej Cichocki i Rafal Olbiński. Nie było łatwo zdobyć ich autografy, bo to dzisiaj są ludzie w podeszłym wieku. Trudno było się nawet umówić na spotkania. Chyba jestem dzisiaj jedyną osobą w Polsce, któa ma serię tych okładek podpisaną przez autorów. 

 

Do rozmowy z Krzysztofem Jochanem jeszcze powrócimy 

 

[reklama2]

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Polecane
Koncert Pasyjny w świątecznym nastrojuKoncert Pasyjny w świątecznym nastrojuKoncert Pasyjny Orkiestry Symfonicznej Tomaszowa Mazowieckiego TM Orchestra pod dyrekcją Kamila Wrony z towarzyszeniem solistów oraz chórów: chóru miejskiego „Artis Gaudium”, chóru z parafii św. Antoniego, chóru z parafii św. Rodziny, chóru „Via Musica” z parafii NMP Królowej Polski, chóru z Gminnego Ośrodka Kultury w Lubochni, chóru Państwowej Szkoły Muzycznej im. Tadeusza Wrońskiego w Tomaszowie Mazowieckim odbył się 27 marca w Kościele pw. NMP Królowej Polski. Tak jak i w poprzednich latach wydarzenie zgromadziło wielu słuchaczy, których koncert wprowadził w refleksyjny, podniosły i wzruszający nastrój nawiązujący do zbliżających się Świąt Wielkanocnych.Data dodania artykułu: Wczoraj, 12:16 Ilość pozytywnych reakcji czytelników: 2
Drogowe absurdy powiatowe. Czas na zmianę myśleniaDrogowe absurdy powiatowe. Czas na zmianę myśleniaChyba nie ma nic, co byłoby równie często krytykowane jak drogi na terenie powiatu tomaszowskiego. Największa krytyka oczywiście dotyczy ulic na terenie miasta. Sposób ich remontowania, dobór kolejności budzą liczne pytania. Niejedna z osób puka się w czoło. Drogi powiatowe, mosty na terenie miasta niemal wszystkie wymagają pilnych remontów. W najgorszym stanie jest ulica Dąbrowska, ale niewiele lepsze są ulice Legionów, Elizy Orzeszkowej, ale też Piłsudskiego w wielu miejscach wymaga pilnych napraw. Absurd goni absurd, a Mariusz Węgrzynowski przez ostatnie ponad 5 lat naprawiał nie to, co najbardziej naprawy wymagało, tylko co było bliżej jego domu a więc okręgu wyborczego. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Poniżej kilka słów o tym, jak się u nas drogi robi.Data dodania artykułu: 27.03.2024 13:11 Ilość komentarzy: 6 Ilość pozytywnych reakcji czytelników: 6
Starosta Węgrzynowski załatwił się własną broniąStarosta Węgrzynowski załatwił się własną broniąMarcowa sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego zwołana została, jak można się było spodziewać w trybie nadzwyczajnym. Poza kilkoma małymi zmianami w budżecie, które można było wprowadzić już w ubiegłym miesiącu, albo wstrzymać się z nimi do kwietnia. Chodziło raczej o to, by radni mogli zgarnąć kasę. Przy okazji okazało się, że nawet w takim trybie Mariusz Węgrzynowski nie potrafi przygotować sesji. Ma ona ściśle określoną formułę. Zmiana porządku obrad jest możliwa, ale musi za nią zagłosować polowa ustawowego składu rady. Ten trick zastosował Starosta, kiedy radni chcieli uchylić Powiatową Kartę Rodziny, rozszerzając porządek obrad sesji. W piątek ten sam manewr zastosowali radni Koalicji Obywatelskiej i Wszyscy razem i odrzucili wniosek o wpisanie punktu dotyczącego dofinansowania w kwocie 500 tysięcy złotych zakupu wyposażenia na potrzeby stacjonarnego hospicjum.Data dodania artykułu: 27.03.2024 12:36 Ilość komentarzy: 6 Ilość pozytywnych reakcji czytelników: 3
Poznaj przepisy na nieoczywiste wielkanocne potrawy na bazie jajekWstąp w szeregi Ośrodka Reprezentacyjnego Wojsk Obrony Terytorialnej!„Kobieta z…” Kina KoneseraŚmiertelny bój murarzy. Zabójstwo i samobójstwoKoncert Pasyjny w świątecznym nastrojuDotacja dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych – wnioski można składać od 15 kwietniaWIELKANOCNA JAZDA - WSTĘP WOLNY - PONAD 200 ATRAKCYJNYCH NAGRÓD DO ZDOBYCIA !Pędził przez miasto. Poniesie konsekwencjeCeramika Paradyż zagrała rekordowo dla WOŚPKomunikacja w okresie Świąt Wielkanocnych 2024Drogowe absurdy powiatowe. Czas na zmianę myśleniaStarosta Węgrzynowski załatwił się własną bronią
Reklama
Elektryzująca love story w kwietniowym Ale Kino Elektryzująca love story w kwietniowym Ale Kino „Piosenki o miłości”, reżyserski debiut Tomasza Habowskiego, to kolejna propozycja kinowa Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim w cyklu Ale Kino. Projekcja filmu odbędzie się 10 kwietnia o godz. 18 w MCK Tkacz.„Piosenki o miłości” były największym przebojem Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2021 roku. To słodko-gorzka historia o poszukiwaniu własnej tożsamości, o kobiecej walce o niezależność, buncie młodości przeciwko autorytetom, talencie i ambicjach oraz skomplikowanej miłości.Ona jest dziewczyną z bloku w małym mieście, on pochodzi z zamożnej, znanej warszawskiej rodziny. Ona kelneruje i śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Poznają się, gdy ona obsługuje przyjęcie, na którym on się bawi. Połączy ich miłość do muzyki, rozdzielą ambicje i marzenia. Kruche uczucie, które rodzi się między nimi, cały czas wystawiane jest na próbę: ona wciąż przed nim ucieka, on potrafi łgać jak z nut. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis?W rolach głównych występują: Justyna Święs, wokalistka zespołu The Dumplings, oraz Tomasz Włosok, jeden z najciekawszych aktorów młodego pokolenia („Boże Ciało”, „Jak zostałem gangsterem”). Na ekranie zobaczyć będzie można również m.in. Andrzeja Grabowskiego, Patrycję Volny czy Krzysztofa Zalewskiego. Bilety do nabycia w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Piosenki-o-milosci/Tomaszow-Mazowiecki. Zapraszamy w imieniu organizatorów. Data rozpoczęcia wydarzenia: 10.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie małe

Temperatura: 14°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 25 km/h

Reklama
Drogowe absurdy powiatowe. Czas na zmianę myślenia Drogowe absurdy powiatowe. Czas na zmianę myślenia Chyba nie ma nic, co byłoby równie często krytykowane jak drogi na terenie powiatu tomaszowskiego. Największa krytyka oczywiście dotyczy ulic na terenie miasta. Sposób ich remontowania, dobór kolejności budzą liczne pytania. Niejedna z osób puka się w czoło. Drogi powiatowe, mosty na terenie miasta niemal wszystkie wymagają pilnych remontów. W najgorszym stanie jest ulica Dąbrowska, ale niewiele lepsze są ulice Legionów, Elizy Orzeszkowej, ale też Piłsudskiego w wielu miejscach wymaga pilnych napraw. Absurd goni absurd, a Mariusz Węgrzynowski przez ostatnie ponad 5 lat naprawiał nie to, co najbardziej naprawy wymagało, tylko co było bliżej jego domu a więc okręgu wyborczego. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Poniżej kilka słów o tym, jak się u nas drogi robi.Barwy kampanii: czy w Tomaszowie mamy jeszcze Straż Miejską i Policję Barwy kampanii: czy w Tomaszowie mamy jeszcze Straż Miejską i Policję Dzisiejszy docinek "barw kampanii" poświęcimy krótko "przyczepkom wyborczym". Pisaliśmy już o tym, że często zajmują one tak bardzo potrzebne mieszkańcom miejsca parkingowe w newralgicznych miejscach w Tomaszowie. Zdarza się jednak, że stwarzają realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. W ostatnim czasie na głównych ulicach miasta pojawiła się taka właśnie z olbrzymim banerem kandydata na radnego Rady Miejskiej Koalicji Obywatelskiej, Roberta Balickiego. Ustawiana jest na chodnikach i pasach drogowych poza wyznaczonymi miejscami strefy płatnego parkowania. Konstrukcja stanowi duże zagrożenie dla osób, które próbują wyjechać z legalnych miejsc parkingowych, ponieważ całkowicie ogranicza widoczność. Policja i Straż Miejska nie reagują, uważając zapewne, że troska o bezpieczeństwo tomaszowian nie jest ich problemem. Najwyraźniej nie jest ona też obiektem szczególnej troski pretendenta na radnego. Znowu Polak będzie mądry po szkodzie?
Reklama
Wasze komentarze
Autor komentarza: zasłyszaneTreść komentarza: Mohery w zwartych szeregach mają głosować tylko na PIS zatem katecheta ma duże poparcie!Źródło komentarza: Starosta Węgrzynowski załatwił się własną broniąAutor komentarza: Do alejajoTreść komentarza: Ty chamku nie za dużo sobie pozwalasz?Źródło komentarza: Stacja ładowania pojazdów elektrycznych już dostępna dla mieszkańcówAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Człowieku bez mózgu. Co ty pier...!!! To jest informacja o stacji na terenie Tomaszowa, a nie dla całej Polski, a może i Europy. Czy do ciebie-barani łbie nie dotarło, że to jest stacja tylko dla naszego grajdołu, a może i dla naszego powiatu?! Gdzie w takim terenie znajdziesz ten twój, obsrany milion samochodów elektrycznych - barani łbie.Źródło komentarza: Stacja ładowania pojazdów elektrycznych już dostępna dla mieszkańcówAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Piszesz o procedurze, jaklą teraz stosuje ten z pochodzenia Ukrainiec Bodnar, czyli: dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie (patrz: Dżugaszwili, czyli Wisarionowicz Stalin), lub paragraf się wymyśli. Przykłady: bandyckie zajęcie tvp, bandyckie napady na ziobrowców. Dopiero teraz chłopcy od bandery (sorry: od Bodnara) zaczynają kombinować, jak, kur.a, te przepisy nagiąć do tego, co wyprawiają.Źródło komentarza: Starosta Węgrzynowski załatwił się własną broniąAutor komentarza: Andrzej KiermasTreść komentarza: Ja rozumie wezwania o oszczędność> Toi może by tak radni dali przykład i zrezygnowali z bardzo obfitych diet i udziału w Radach NadzorczychŹródło komentarza: Słowo na niedzielę: Starostwo Powiatowe niczym biuro podróży...Autor komentarza: A.KiermasTreść komentarza: Na to bardzo liczę, WYCHOWANKOWIE SZKÓŁKI BĘDĄ TRAFIAĆ CZĘŚCIEJ DO DRUŻYNY.Źródło komentarza: Wychowanek Akademii Piłkarskiej w drużynie seniorskiej Lechii
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 337 Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 337 Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 337 w wykonaniu standardowym w kolorze buk. Akcesoria: stolik Rubens 3 w kolorze buk.Łóżko PB 337 jest szczególnym łóżkiem do opieki długoterminowej, które w przeciwieństwie do klasycznych łóżek posiada możliwość opuszczenia krawędzi leża do poziomu ok. 23 cm. Niskie, dolne położenie leża ułatwia dostęp osobom z problemami z koordynacją ruchową i zwiększa bezpieczeństwo pacjenta nawet przy opuszczonych barierkach bocznych.Więcej informacjiKolory standardowe: DETALE PRODUKTU:1. Położenie leża 23 cm od podłogi4. Solidne koło z hamulcem2. Zabudowane napędy podnoszenia łóżka5. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji3. Leże z regulacją twardości6. Dodatkowa regulacja za pomocą rastomatu OPCJE:zmiana wypełnienia leża • zmiana długości leża • zmiana kolorystykiPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 23 do 63 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:219 × 102 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 7 cmCiężar całkowity:101,4 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-337 [PDF]
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama