Jak reprezentowaliśmy Hufiec Inowłódz w Warszawie

  • 02.08.2018, 06:28
  • Mariusz Strzępek
Jak reprezentowaliśmy Hufiec Inowłódz w Warszawie
1 sierpnia harcerze Hufca Inowłódz byli w Warszawie, żeby razem z mieszkańcami stolicy uczcić 74-tą rocznice Powstania Warszawskiego

Byliśmy z harcerzami na grze miejskiej zaproponowanej przez Muzeum Warszawy, która prowadziła po zabytkach Starego Miasta. Zwiedziliśmy Zamek Królewski, który w środy ma „ciche zwiedzanie”. Przy okazji obejrzeliśmy film na temat odbudowy Zamku Królewskiego. Nieodmiennie zadziwia mnie jak blisko nas jest historia II wojny światowej, bo przecież rok zakończenia odbudowy Zamku Królewskiego to rok 1984, który był całkiem niedawno.


O 17 byliśmy na Placu Zamkowym, gdzie wspólnie z Warszawiakami oddaliśmy cześć uczestnikom Powstania.
Byliśmy jeszcze na Starym Mieście zostawiając nasze znicze pod poszczególnymi tablicami upamiętniającymi wydarzenia z Powstania warszawskiego.
O 20:00 śpiewaliśmy razem z Warszawiakami piosenki (NIE) Zakazane na Placu Piłsudskiego. Nie wiem czy jest jeszcze jakieś miasto w Europie, które ma taką tradycję śpiewania o sowim miejscu zamieszkania, ale bycie na Placu z mieszkańcami Warszawy to było niesamowicie budujące przeżycie. Dziękuję tym wszystkim, którzy towarzyszyli mi na tej wycieczce.

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (5)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

On.a
On.a 02.08.2018, 12:43
Brawo Wy!

Pozostałe