"Weteran"‎ uczcił 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

  • 1.08.2018, 21:19
  • Joanna Sztymelska
"Weteran"‎ uczcił 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
W środę, 1 sierpnia 2018 roku, na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim Stowarzyszenie Posiadaczy Pojazdów Zabytkowych "Weteran"‎ uczciło 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystość patronatem objął Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego. W ubiegłym roku po raz pierwszy Stowarzyszenie zorganizowało taką akcję.

 

 

Na plac Kościuszki przyjechali członkowie Stowarzyszenia Posiadaczy Pojazdów Zabytkowych "Weteran", do których przyłączyli się inni motocykliści. Było też wielu mieszkańców naszego miasta, którzy z dużym zainteresowaniem oglądali motocykle. O godzinie 17.00, godzinie W, czyli godzinie, o której wybuchło Powstanie Warszawskie 1 sierpnia 1944 roku, wszyscy włączyli na minutę klaksony.

 

 


 

 


Po sygnałach motocykli uczestnicy uroczystości przejechali do Skansenu Rzeki Pilicy, filii Miejskiego Centrum Kultury, podobnie, jak w ubiegłym roku. Organizatorzy mają nadzieję na coroczne powtarzanie tej akcji właśnie 1 sierpnia, w każdą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

 

Joanna Sztymelska

Zdjęcia (11)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mim
mim 2.08.2018, 09:54
A o uroczystości na cmentarzu wojennym cisza
^^
^^ 2.08.2018, 09:06
A co na takie zachowanie w centrum miasta może powiedzieć Prezydent Miasta (usilnie walczący o czyste powietrze w naszym grajdole).
Prezydent bardzo walczy o walkę ze smogiem przez organizację takiej imprezy.
Co na taką sytuację mogą powiedzieć pracownicy wydziału Ochrony Środowiska - oj należy się mandat (grzywna) dla Prezydenta Miasta.

Pozostałe