Piknik NATO z klasą wojskową z Mechanika

  • 29.03.2017, 19:45
  • Mariusz Strzępek
Piknik NATO z klasą wojskową z Mechanika
We wtorek, 28 marca br. w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się spotkanie ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza z żołnierzami Polski i NATO. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas wojskowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim.

 

Atrakcją spotkania mającego charakter pikniku żołnierskiego, byli żołnierze armii Stanów Zjednoczonych Ameryki z 2 Pułku Kawalerii, a także żołnierze polscy, brytyjscy i rumuńscy. Podczas spotkania z żołnierzami można było zobaczyć m.in. amerykańskie pojazdy wojskowe m.in. Strykery, Hummery, czołgi oraz blisko 100 wojskowych w pełnym ekwipunku i wyposażeniu.

 

Nasi uczniowie wzięli udział w uroczystej zbiórce i defiladzie wojskowej wystawiając kolumnę marszową i poczet sztandarowy szkoły.

 

Oprócz żołnierzy, dla wszystkich przybyłych na spotkanie, wystąpiła w Amfiteatrze w Parku Jana Pawła II orkiestra reprezentacyjna Wojska Polskiego z Torunia oraz artyści reprezentujący Klub 25BKPow oraz zespoły i soliści z Piotrkowa Trybunalskiego. Kawalerzyści z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej zaprezentowali sprzęt i uzbrojenie wojskowe, będące na wyposażeniu brygady.

 

Całość zakończyła wspólna żołnierska grochówka

 

Tekst i zdjęcia: mjr rez. Sławomir Miszczuk, Daniel Dominiak

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

..fajne takie pikniki
..fajne takie pikniki 30.03.2017, 20:54
ale atrakcją to raczej byli tubylcy i miejsca odwiedzane po grochówce ..

Pozostałe