Różnorodne rusztowania i drabiny aluminiowe – gwarancja stabilności i niezawodności

  • 31.07.2018, 20:50
Różnorodne rusztowania i drabiny aluminiowe – gwarancja stabilności i niezawodności
Zarówno rusztowania, jak również pozostały sprzęt pomocniczy – drabiny, podesty i pomosty – umożliwiają realizowanie rozmaitych prac na wysokościach, począwszy od kilku do kilkunastu metrów. Przed rozpoczęciem prac należy ustawić rusztowanie oraz w przypadku prac na wysokości powyżej kilku metrów należy je odpowiednio przymocować do ściany. Wynika to z norm dotyczących bezpieczeństwa.

Praca na wysokościach - różne rodzaje rusztowań

 

Zależnie od materiału, z jakiego zostały wyprodukowane, jak również ich przeznaczenia i możliwości użycia rusztowania dzielimy na kilka rodzajów.

 

Rusztowania kolumnowe

 

Jednym z najczęściej wykorzystywanych są rusztowania kolumnowe, tzw. warszawskie, używane do robót na niewielkich wysokościach, np. budynkach jednorodzinnych. Ten typ rusztowania złożony jest z pionowych rur aluminiowych, do których montowane są mniejsze elementy tworząc kolumnę.

 

Rusztowania przegubowe

 

Innym popularnym typem są rusztowania przegubowe, określane czasem jako 3 w 1 ze względu na swoją uniwersalność. Można je łatwo przesuwać i przestawiać na tzw. stabilatorze, a także ustawiać na schodach i nierównych powierzchniach. Ten typ rusztowania można stosować do wysokości roboczej 4,85 m lub wykorzystać jako dwie oddzielne, wolnostojące drabiny o wysokości 3,40 m dzięki użyciu przegubów. Dodatkowo znajdują zastosowanie jako oddzielne drabiny przystawne o pełnym zasięgu roboczym do 5 m. Dzięki takim rozwiązaniom jedno rusztowanie zapewnia wiele możliwości bez konieczności użycia dodatkowych drabin.

 

Uniwersalne rusztowania jezdne

 

Rusztowania aluminiowe przejezdne pozwalają na łatwe przestawienie dzięki solidnie zmontowanej konstrukcji oraz kółkom, które ułatwiają sprawne i łatwe przemieszczanie wokół budynku lub innego obiektu. Takie rozwiązania są niezwykle funkcjonalne, gdyż oprócz dużej stabilności zapewniają bezpieczne prace na wysokościach.

 

Drabiny aluminiowe

 

Drabiny wykonane z aluminium są lekkie i łatwe zarówno w transporcie, jak i w użyciu. Stosuje się w prostych i nieco bardziej złożonych pracach budowlanych. W zależności od potrzeb użytkownika można wybrać odpowiedni rodzaj drabiny dostosowany do zakresu prac. Do najczęściej używanych należą drabiny aluminiowe jednostronne i dwustronne, a także teleskopowe, przegubowe i drabiny z linką. Drabiny jedno i dwustronne wykorzystywane są do lekkich prac domowych i ogrodowych. Drabiny dwustronne zapewniają wygodny dostęp do danego miejsca dzięki możliwości wejścia z dwóch stron.

 

Natomiast drabiny wielofunkcyjne pozwalają wykonywać prace na dużych wysokościach. Należą do nich drabiny przegubowe, które można rozłożyć w różny sposób, oraz przystawne i teleskopowe. Każda drabina zapewnia odpowiednią stabilność użytkownikom dzięki antypoślizgowym stopniom, w które została wyposażona.

 

Gwarancja wysokiej klasy aluminium

 

Jakość sprzętu została potwierdzona certyfikatami i atestami sporządzonymi przez jednostki certyfikujące TÜV oraz zadowoleniem Klientów. Rusztowania i drabiny wykonano z wysokiej jakości aluminium uzyskanego z najlepszego gatunku stopów dzięki najnowszym procesom wyciskania.

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

multi99
multi99 1.08.2018, 06:16
cytuję: Jednym z najczęściej wykorzystywanych są rusztowania kolumnowe, tzw. warszawskie,...Ten typ rusztowania złożony jest z pionowych rur aluminiowych, do których montowane są mniejsze elementy tworząc kolumnę.

Co za bzdury !!!! Rusztowanie warszawskie to tak zwane ramki używane na budowach kilka lat temu i ze względów bezpieczeństwa wycofane z używania na dużych budowach ... porażka jak ktoś sie bierze za pisanie a nie ma pojęcia ....

Pozostałe