Ich pierwszy turniej. Pokonali m.in. Widzew i silny Widok

  • 27.03.2017, 21:29
  • Sport.TM
Ich pierwszy turniej. Pokonali m.in. Widzew i silny Widok
W niedzielę najmłodsza grupa piłkarska Akademii Las Vegas (rocznik 2011) wzięła udział w turnieju Widok Cup Skierniewice. Dla wychowanków Lechii, turniej ten był pierwszą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności na tle innych zespołów.

Zawody w Skierniewicach były nie tylko zabawą w piłkę, ale były także sprawdzianem dla trenerów, czy też okazją dla rodziców do obserwacji i oceny tego czego chłopcy się nauczyli przez ostatnie kilka miesięcy.

 

W zmaganiach wzieło udział osiem drużyn z sześciu Akademii. Każda z nich rozegrała siedem gier. Pojedynczy pojedynek trwał 12 minut.

 

Trenerzy: Maciej Woźniak oraz Paweł Idzikowski do Skierniewic zabrali 24 chłopców, którzy zostali podzieleni na dwa równe poziomem zespoły, niezależnie od przynależności do grup w których trenują na co dzień. Taki ruch był bardzo dobrym rozwiązaniem i biorąc pod uwagę wiek maluchów - bez wątpienia pod względem pedagogicznym trafiony w "dziesiątkę".

 

Opiekunowie młodych adeptów sztuki piłkarskiej, także minutowo podzielili chłopców po równo. Każdy z reprezentantów Tomaszowa łącznie na boisku spędził około 28 minut, licząc wszystkie siedem występów.

 

Uczestnicy:

1.Widok I Skierniewice

2. Widok II Skierniewice

3. Lechia I Tomaszów Mazowiecki

4. Lechia II Tomaszów Mazowiecki

5. Widzew Łódź (Brzeziny)

6. Dwunastka Włocławek

7. UKS Mały Jeziorak Iława

8.  Football Academy Piaseczno

 

Turniej, pod względem wyników nie rozpoczął się dla nas najlepiej. Lekko zdezorientowani nowymi wyzwaniami Lechiści przegrali swoje pierwsze spotkania.

 

Z biegiem czasu tych towarzyskich zawodów, nasi chłopcy nabierali  pewności siebie i z meczu na mecz prezentowali ambicję i wolę walki godną najlepszych pojedynków Ligi Mistrzów, czego przykładem może być wygrana po znakomitej grze drugiej drużyny Lechii z  silnym Widzewem Łódź, oraz wysoka wygrana pierwszej drużyny Lechii z ekipą gospodarzy tj. Widokiem I Skierniewice. Zwycięstw tych  było więcej, jednak w tym momencie nie są one najważniejsze. Najważniejsze to walka z wlasnymi słabościami. Widok Cup był trudnymi rozgrywkami jak na "pierwszy piłkarski raz".  Pod koniec turnieju część zawodników czula już zawody w "nogach", część nie miała ochoty wyjść na boisku, a jednak wszyscy chłopcy grali i walczyli do ostanich minut, do ostatniego gwizdka.

 

 

W Skierniewicach nie zawiedli także rodzicie, którzy zaprezentowali znakomity doping dla jednej i drugiej drużyny, niezależnie od tego w której z nich grało poszczególne dziecko. Lechia mimo dwóch reprezentacji, na trybunach była tylko jedna – 24 osobowa. Bez podziałów.

 

 

Wszyscy zawodnicy biorący udział w turnieju zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami, pucharami, dyplomami, oraz upominkami od organizatorów. Najlepszą jednak nagroda dla tomaszowskich maluchów i trenerów były brawa od rodziców przy wysiadaniu dzieci z autokaru, tuż po powrocie pod siedzibę klubu.  

 

Poniżej prezentujemy składy obu tomaszowskich ekip:

 

Lechia I Tomaszów: Marcel Berłowski, Filip Bogusz, Wojtek Deka, Nataniel Grzywacz, Wojtek Kałwa, Wiktor Krawczyk, Nikodem Menke, Wojtek Łukasiak, Alan Magiera, Olek Sujka, Szymon Szczepański, Miłosz Szymański

 

Lechia II Tomaszów: Kuba Arkuszyński, Jaś Błażejewski, Dawid Cieślik, Franek Domagalski, Mikołaj Herka, Filip Heleniak, Kuba Janusz, Bartosz Konewka, Wiktor Kulczynski, Julian Roswag, Wiktor Sitkowski, Adaś Sobczak

 

W dniu jutrzejszym zaprezentujemy film pomiędzy zespołami Lechia I - Lechia II. Możemy zdradzić że mecz miał niesamowity przebieg, a padło w nim aż siedem goli. Serdecznie zapraszamy do ogladania.

 

 

 

 

Sport.TM

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

RedDevils
RedDevils 30.03.2017, 16:06
Przyszłość polskiej piłki nożnej :) brawo dzieciaki, brawo trenerzy :)
snarki
snarki 28.03.2017, 08:43
Brawo!!!
Lewandowski juz czuję presję ;);)

Pozostałe