Nowe kamery w centrum miasta

  • 31.07.2018, 09:15
Nowe kamery w centrum miasta
Osiem nowych kamer będzie monitorować centrum Tomaszowa Mazowieckiego. Pojawią się one w trzech lokalizacjach: ul. Świętego Antoniego 8, ul. Tkacka – ul. Przeskok, ul. Jerozolimska – ul. Polna.

W tym roku miasto ogłosiło przetarg na dostawę i instalację sprzętu oraz oprogramowania do monitoringu miejskiego. W ramach inwestycji w centrum Tomaszowa Mazowieckiego pojawi się  osiem nowych kamer w trzech lokalizacjach: ul. Świętego Antoniego 8 (kamera obrotowa i dwie stacjonarne), ul. Tkacka – ul. Przeskok (kamera obrotowa i stacjonarna), ul. Jerozolimska – ul. Polna (kamera obrotowa i dwie stacjonarne). Kamery szybkoobrotowe będą posiadały co najmniej 36x zoom optyczny oraz funkcję rejestracji i wywołania trasy patrolowej. Obudowy urządzeń zapewnią właściwą pracę w temperaturach od - 30°C do 50°C.

 

Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyła Xentia Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wartość umowy opiewa na kwotę 118 695 zł. Wykonawca zadeklarował trzyletnią gwarancję.

 

W 2017 roku w Tomaszowie Mazowieckim powstało Centrum Monitoringu Miejskiego. Na pl. Tadeusza Kościuszki zostały zamontowane trzy kamery szybkoobrotowe i pięć stacjonarnych (na trzech kamienicach). Ich zasięg obejmuje również m.in. ul. Berka Joselewicza i Rzeźniczą. Dwie kamery (szybkoobortowa i stałopozycyjna) znajdują się na budynku Domu Handlowego „Tomasz” przy ul. Świętego Antoniego.

 

Centrum Monitoringu Miejskiego powstało przy ul. Strzeleckiej. System obsługują przeszkoleni operatorzy, którzy prowadzą bieżącą obserwację. Dodatkowo na monitorach alarmowych wyświetlane są zdarzenia uaktywnione analizą obrazu. Na ścianie graficznej zbudowanej z czterech telewizorów 4K wyświetlone są obrazy ze wszystkich kamer działających w systemie. Operatorzy są w stałym kontakcie m.in. z Komendą Powiatową Policji i Strażą Miejską.

 

- Reakcja pracowników Centrum Monitoringu Miejskiego niejednokrotnie przyczyniła się do uratowania czyjegoś zdrowia czy mienia – mówi Katarzyna Marchewka, sekretarz Urzędu Miasta. -  Operatorzy ujawniają różnego rodzaju zdarzenia, m.in. przestępstwa związane z pobiciami, kradzieżami, zakłóceniami porządku publicznego, aktami wandalizmu, a także wykroczenia związane z naruszaniem przepisów ruchu drogowego – dodaje.

 

Monitoring miejski w Tomaszowie Mazowieckim jest stopniowo rozbudowywany. W przyszłości system będzie można rozszerzyć o analizę natężenia ruchu, automatyczne odczytywanie tablic rejestracyjnych (w momencie wjazdu do miasta kradzionego pojazdu odpowiednie służby zostaną od razu zaalarmowane), stworzenie centrum zarządzania kryzysowego dla wszystkich służb, kontrolowanie czystości powietrza czy nawet monitoring poziomu wód.

 

Miejsce rozmieszczenia kamer wybrano w ramach konsultacji społecznych, które pokryły się ze zgłoszeniami policji. Mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego nadal mogą zgłaszać lokalizacje mailowo na adres [email protected]

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Monitoring
Monitoring 3.08.2018, 19:57
Zgłoszenia lokalizacji nowych kamer można zgłaszać pod adresem [email protected]
?
? 3.08.2018, 20:27
do kiedy?
Monitoring
Monitoring 3.08.2018, 22:46
Od 1.5 roku.
?
? 4.08.2018, 03:00
Nie pytam od kiedy tylko do kiedy.
@
@ 1.08.2018, 21:58
Mżę szefostwo Centrum Monitoringu Miejskiego otworzy stronę internetową na której konieczne powinna znajdować się:
- mapa miasta z zaznaczeniem kamer (rodzaj, czynna, nieczynna),
- udostępnienie kilku (lub nastu) kamer z bezpośrednim obrazem,
- innych danych informacyjnych o CMM (dyrektora, adres, dane techniczne kamer, telefony, adresy do korespondencji itd).
Monitoring
Monitoring 3.08.2018, 20:00
Dane techniczne i lokalizacje kamer są w przetargach. Obrazu z kamer nie można publikować. Monitoring miejski jest realizowany przez wydział WOA Urzędu Miasta.
FF
FF 2.08.2018, 23:36
W sam raz dla złodzieja taka mapa. Teraz nawet gdy nieczynna to trochę odstrasza Także głupi pomysł.

Nie jesteśmy na imieninach i cioci Krysi ani Bożeny, ani ja Ciebie, ani Ty mnie nigdzie nie zapraszales. Nie wiem jaki masz stosunek do Polski, po prostu wymieniliśmy swoje opinie. Nie dziw się, nie natrzasaj w imie jakieś wyimaginowanej kultury, która jest jedynie woluntarystycznym konstruktem który elity żydowskie serwują polskiemu otoczeniu a de facto w swoich domach myślą i mówią tak samo jak my. A w stosunku do Polaków z niewyobrażalną brutalnością.

Po prostu uważam, ze to głupi pomysl.
^^
^^ 1.08.2018, 23:51
Takie rozwiązanie było by bardzo tanią reklamą naszego miasta (za bardzo małe pieniądze).
FF
FF 3.08.2018, 00:42
Czego przykładem jest oglądalność tej kamerki na placu Kościuszki na poziomie 0-1 osoby.

Chyba ze chodzi Ci o kolejne teksty w "Polityce mailach do nich od naszej rozgoryczonej Zydowki, jak to "koltunski, ciemny ludek wybrał sobie władzę by im w miasteczku cyrk urzadzila, w których zwierzętami będą sami mieszkancy". To rzeczywiście byłaby promocja, ludzie już ostatecznie przestaną się przyznawać skąd są. Szczególnie z postrobotniczych srodowisk.

To sa narzedzia do walki z przestępczością, a nie zabawa dla gminu. Debilu, ty.
buu
buu 1.08.2018, 14:51
Niech sobie Witko całą Ludwikowską okameruje. Będzie turbanowski Big Brother.
Sabina
Sabina 1.08.2018, 14:11
Poprosimy o kamerę na pętli autobusowej przy ulicy PCK !!! Wieczorami i w nocy niedowartościowani kierowcy uprzykrzają nam mieszkańcom życie.
3.08.2018, 02:23
Przecież policja o tym wie.
PZ
PZ 31.07.2018, 18:49
Znowu firma xentia. Wtedy tez robila xentia.
Coz sie dziwic jak w zamowieniu do przetargu zostal ujety sprzet radioliniowy do przesylu wizji ktorego dystrybutorem w polsce jest tylko firma xentia.... lapy lapy i do lapy....
d
d 31.07.2018, 19:17
no coz jest najmniej awaryjny. Burza, snieg, deszcz, brak prądu, a wizja zawsze jest. To co jeszcze jest z poprzenich lat, to byly najlepszer rozwiazania wowczas. Nie tylko w skali PL ale i świata. Zerknij sobie czego sie uzywa w Londynie czy w większych miastach USA
Wymierne fakty nt zarządzania miastem
Wymierne fakty nt zarządzania miastem 31.07.2018, 11:50
Pamiętacie ile działających kamer w naszym Mieście zostawiła po sobie Platforma i jej pseudleokalne komitecki? A ile już wstawił Witko podczas tylko jednej kadencji?

Many 26 ich lat i 4 PiSu.
Taka prawda
Taka prawda 31.07.2018, 10:56
I tak bez względu na kamery Tkaca i Przeskok będą robiły za szalet miejski
..........................
.......................... 31.07.2018, 10:43
Jak najbardziej kamera na ul. Polnej przy kebabie
Poilkol
Poilkol 31.07.2018, 10:05
Ja powiem tak, ja będę czuł się jak celebryta, bo gdzie nie wyjdę tam kamery, Witko ma ładnie zaniżone głosy, bo nikomu sie to nie spodoba, za komuny było lepiej. Teraz to żydokomuna.
Mieszkaniec miasta
Mieszkaniec miasta 31.07.2018, 09:34
Witam serdecznie, bardzo proszę o montaż kamer na głównej ulicy w naszym mieście - Warszawska.
Okolicę marketu Tesco - kamera niby jest ale nie działa tak nie powinno byś zwłaszcza że jest tam dużo przejść dla pieszych oraz porusza się dużo samochodów. Tak niewielkie miasto jak nasze powinno byś monitorowane praktycznie w całości albo przynajmniej najbardziej tłoczne ulicę i chodniki. Pozdrawiam.

Pozostałe