×

Kolizja czy wypadek – jak ocenić zdarzenie?

  • 30.07.2018, 20:37
  • Mariusz Strzępek
Kolizja czy wypadek – jak ocenić zdarzenie?
Będąc kierowcą nie sposób nie być świadkiem wielu zdarzeń drogowych. Przekazując informację innym uczestnikom ruchu drogowego o zdarzeniu, z powodu którego stoi się w korku, warto być precyzyjnym i umieć odróżnić wypadek od kolizji drogowej.

Liczba zarejestrowanych samochodów osobowych poruszających się po polskich drogach wciąż rośnie, w 2017 roku przekroczyła 22 miliony – jak można wyczytać z policyjnych statystyk. To o ponad 7 milionów więcej w porównaniu do roku 2007 (źródło: http://statystyka.policja.pl/st/ruch-drogowy/76562,Wypadki-drogowe-raporty-roczne.html). Mając na uwadze, że w najbliższym czasie statystyki jeszcze pójdą w górę, nie ma się co dziwić, że wypadki drogowe i stłuczki zdarzają się tak często, a będą zdarzać się jeszcze częściej.

 

Czym różni się kolizja od wypadku?

 

Najprościej odróżnić jedno zdarzenie od drugiego oceniając skalę powstałych na jego skutek uszkodzeń. Jeśli szkody nie są zbyt duże – doszło jedynie do zarysowanie karoserii, pojawiły się wgniecenia, stłuczone zostały szyby lub pojawiły się inne powierzchowne uszkodzenia, to śmiało możesz stwierdzić, że miała miejsce kolizja drogowa.

 

W sytuacji, gdy na skutek zdarzenia drogowego ucierpiał kierowca lub któryś z pasażerów, możemy mówić tylko i wyłącznie o wypadku drogowym, który ma dużo większe konsekwencje dla sprawcy czynu. Swego rodzaju ratunkiem są kompleksowe pakiety ubezpieczeń, dzięki którym wszelkie szkody pokrywa ubezpieczyciel. Trzeba jednak pamiętać, że osoba, która spowodowała określone zdarzenie drogowe, traci wszystkie zniżki ubezpieczeniowe.

 

Pakiety dla kierowców z przeszłością

 

Firmy ubezpieczeniowe mało łaskawym okiem patrzą na kierowców, których jazda uznana została za niebezpieczną, dlatego zwiększają im cenę składek. Aby jednak zanadto ich nie karać, powstały specjalne polisy o nazwie Car insurance for convicted drivers, oferowane przez firmy takie jak Insurance Factory. Są to pakiety ubezpieczeniowe oferujące możliwie najkorzystniejsze warunki dla kierowców „z przeszłością”. Mogą z nich skorzystać także osoby, które utraciły dokument uprawniający ich do jazdy samochodem. W określaniu ceny składki ubezpieczeniowej brane są pod uwagę wszystkie okoliczności, w jakich doszło do określonego zdarzenia. W końcu każdy ma prawo do błędu i nie ma powodu by karać go za jego popełnienie do końca życia.

 

Szczegóły na stronie https://www.insurancefactory.co.uk/car-insurance/convicted-driver-car-insurance.

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe