Niebezpiecznie na przystanku

  • 27.07.2018, 10:46
Niebezpiecznie na przystanku
Nasza czytelniczka prosi o interwencję w sprawie przystanku przy ulicy Jałowcowej. Wygląda on tak, jak przedstawiono na fotografiach. Z przystanku korzysta wiele osób starszych i niepełnosprawnych. Zgodnie z informacją z Urzędu Miasta wskazany chodnik należy do powiatu, ale ze względu na bliskość przystanku, zajmą się nim służby miejskie

 

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Budynek PKO przy Granicznej już sprzedany :(
Budynek PKO przy Granicznej już sprzedany :( 30.07.2018, 19:33
trzy i pół bańki za taki gmach to nie jest tak dużo.

Szkoda, będzie teraz jakiś prywatny syf. Ze zmienjącymi się co rok najemncami :(
Budynek PKO przy Granicznej już sprzedany
Budynek PKO przy Granicznej już sprzedany 30.07.2018, 19:27
Jarek jednak nie wyłączył od 13 lipca autorespondera i na mój niedzielny e-mail odpowiedział tak:

"
Dzień dobry,uprzejmie informuję iż wskazana nieruchomość została już sprzedana.Zapraszam do zapoznania się z pozostałymi nieruchomościami Banku przeznaczonymi do sprzedania na stronie https://nieruchomosci.pkobp.pl.../Pozdrawaim

Jarosław Wilk

Specjalista

"

Czyli co dalej? W po PKO przy Granicznej? Duży lumpeks?
Telefonować?
Telefonować? 29.07.2018, 14:40
"Dzień dobry,

W dniu 13.07.2018 przebywam na urlopie. Na wszystkie e-maile odpowiem po powrocie.
W sprawach pilnych proszę o bezpośredni kontakt telefoniczny +48 722 051 062

Pozdrawiam
Jarosław Wilk"

Literówka na początku, bo powinno być "Od dnia 13.07.2018..."
I to taka z kategorii wprowadzających w błąd. Bo ja nie wiem w końcu, czy nie wyłączył autorespondera a rzeczywiście tylko 1 dzień był na urlopie"

No ale dobra.

Komórki mają w Plusie. Bo pewnie prywatnego nie dał. A to oznacza, że polski bank trzyma się polskich firm.
Elka
Elka 28.07.2018, 20:53
Jeszcze zapomniałam! Przecież po powstaniu Biedronki, powstała tam też drugą myjnia! Za Zagłoba. Obie myjnie działają nieprzerwanie do dziś.

To jest nienajgorsze miejsce na mały biznes. Pewnie nie każdy, ale mało co tu znika. Oprócz kiosków ruchu, to chyba nic.

Do Biedronki zjeżdża się masą ludzi spod Tomaszowa. Oprócz lokalnych klientów dochodza również przyjezdni.i jest ich więcej niż lokalsow.

Pizzeria przecież też się jakoś trzyma.

Zobaczymy jak będzie gdy PKO stąd zniknie, bo cały ten duży budynek jest na sprzedaż. Ogłoszenie chyba nawet na OLX chodzi.

Mam cichą nadzieję, ze się wycofaja z tego, no ale już długo po wygranych przez PiS wyborach, chcą sprzedać :(
emeryt
emeryt 29.07.2018, 06:59
Nie skasują tutej banku PKO bo gdzie by emeryci odbierali chude emeryturki, chyba że przy Aldi zamontują bankomaty.
Co się stanie gdy sprzedadzą PKO przy Granicznej?
Co się stanie gdy sprzedadzą PKO przy Granicznej? 29.07.2018, 12:33
W Warszawie na razie nie ma bankomatów przy ALDI. Przynajmniej na Radzymińskiej i na Gocławiu. Przy Alei Krakowskiej może być, bo tam też jest bardzo duża giełda kwiatow przy Bakalarskiej. Stoi chyba gdzieś obok ALDIego.

Markety zwykle podpisują umowy z operatorami bankomatów na obecność w wielu sklepach od razu. Widząc organizacje tego marketu - że w sprawie byle dupereli trzeba kontaktować się z centralną, to tam przy Baklarskiej też nie sądzę by stał na terenie ALDiego. Bo manager konkretnego marketu nie jest po prosotu decyzyjny.

Ale w Tomaszowie przy Langego bankomat jest już w Biedronce. Niestety od niedawna zamknięty. Tyle lat był całodobowy, nie był dewastowany. Teraz po "modernizacji" wyrzucili punkt ksero :( a bankomat zamkneli w sklepie. Biedra się zwija wieczorem, kasy nie wypłacisz. Kartą w Zagłobie za papierosy nie zapłacisz bo "od 20 złotych" Na szczęście jest państowy Orlen niedaleko.

Obawiam się, że może zniknąć PKO z Granicznej :( Co będzie fatalne nie tylko dla emerytów. To jest też generator ruchu, jak Biedronka. Główny cel przyjazdu rolnika spod Tomaszowa to wizyta w banku plus zakupy w Biedronce, a przy okazji troche ciasta sobie kupi, samochód umuje (5 zł to już jest cena akceptowalna) I całý mechanizm sw.Antoniego / Panfil / Graniczna się kręci.

Jeśli to mogłoby mieć jakieś znaczenie, to powinniśmy apelować do góry w PKO, by wycofała się z tej sprzedaży. Ludzie nieraz robią takie protesty. Chociaż e-maile powysyłać. By chociaż była świadomość, że jest to obiekt ważny dla lokalnej społeczności...

By trafić do dokumentu PKO należy przekleić do Google:

"
WARUNKI PRZETARGU PISEMNEGO
NIEOGRANICZONEGO Ul.Graniczna nr 9
3 45600 zł netto
"

To jest plik w PDFie. Kiedyś podobna oferta wisiała na OLXie.
Olo
Olo 29.07.2018, 15:59
Co się stanie gdy sprzedadzą? na te lokalizację szykuje się podobno, sic! ogromny bank ,,naszych sojuszników", tj. JP Morgan Chase & Co... tam też pojawią się bankomaty co to wypłacać będą gotówkę dla klientów Biedronki czy Aldi. Idzie nowe i walec historii nieubłaganie toruje nowe horyzonty, żyć nie umierać.
Co się stanie gdy sprzedadzą PKO przy Granicznej?
Co się stanie gdy sprzedadzą PKO przy Granicznej? 29.07.2018, 19:19
JP Morgan Chase & Co w Tomaszowie? :))

Ale zamknięcie bankomatu na noc przez Biedronkę to jest granda.

Tyle wolnostojacych całodobowych Euronet ma przy jakichs ryneczkach, cienmych zauułkach, że u nas nie mogli postawić takiego :( Przy PKO BP są rownież dwa bankomaty, no ale nie Euronetu a tylko w tejs sieci wypłata z wielu banków jest za darmo.

Nie raziłoby mnie to może tak bardzo, gdyby Biedronka zamknęła maszynę od samego początku istnienia jej w tym miejscu. Ale stary był dobry, dostepny całą dobę! A nowy do cholery tylko do 21. No przecież to są jaja!

Bo się Biedronka "zmodernizowała", to uwaliła usługę do której ludzie się przyzywczili.
Budynek PKO
Budynek PKO 29.07.2018, 15:23
za 345600 to ja chętnie kupię.
zobaczymy
zobaczymy 29.07.2018, 12:54
Wyżej trzeba szykać kontaktu i sprofilować decydenta. Może będzie to ktoś wrażliwszy. W skali majątku tego banku, to taki oddział jest małym paprochem. Nic się im nie stanie, jeśli nie sprzedadzą.
Ale do tego Wilka z e-maila napisze. Czy nie sprzedali czy zamierzają jeszcze sprzedać.
P
P 27.07.2018, 22:58
Że zdjęcia wynika, że to ul Zacisze
Rysiek
Rysiek 27.07.2018, 17:27
Te płyty chodnikowe są jeszcze z epoki wczesnego Gomułki gada sąsiad a może by je przenieść do Skansenu Pilicy jako relikt po komunie.
3.08.2018, 02:27
Koło dworca PKS są z lat '30 ;-)
Co je moje to je moje
Co je moje to je moje 27.07.2018, 18:31
Płyty chodnikowe z tamtych czasów często lepsze od dzisiejszych. Zobaczymy jak montowane dzisiaj będą wyglądały za 5 lat.

Krakowskie Przedmieście w Warszawie odpicowane w połowie pierwszej dekady XX w. nie wytrzymało nawet 20 lat.

A co do płyt tutaj, to jeszcze rok temu takie leżały przed kamienicą pani Żydówki na św.Antoniego. Nie zmieniane od 50 lat. Dziura na dziurze. Czynsze ze sklepów się zbiera i to wszystko. O metr powierzchni przed sklepem się nie zatroszczy.
Elka
Elka 27.07.2018, 13:19
nie bardzo w ogóle rozumiem, co autorce zgłoszenia przeszkadza. Potknęłaś się o coś? Przecież to jest na trawniku. W jakim celu tam włazisz?
Elka
Elka 27.07.2018, 13:05
Na skrzyżowaniu św.Antoniego / Panfil / Graniczna akurat będzie wręcz przeciwnie. Bo co by miało zniknąć? Birski? Zdrowa żywność? Apteka?

Aldi tego nie prowadzi, apteki też nie ma.

Wręcz przeciwnie, akurat na tym skrzyżowaniu to z małego biznesu wręcz jeszcze coś się może pojawić bo market również generuje ruch, a nie wszystkie potrzeby zaspokaja. Po prostu obsługa wyspaecjalizowanych usług jest zbyt droga i trudna do ogarnięcia z centrali.

Wystarczy zawuażyć że mimo istnienia Biedronki działają tam od lat 3 cukiernie! Birski, Mazurek i ta przy Wandy Panfil, sąsadująca z myjnią, frontem ustawiona do banku. Mało tego nie padł też duży sklep spożywczy, ten w budynku należącym niegdyś do Weltomu.
Ten do którego wchodzi się - dość niewygodnie - po długich schodach.

Więcej! spożywczak nie padł, a do tego powstał tuż obok sklep monopolowy Zagłoba!
Także, rzeczywiście Twoje prognozy opierają się na miarodajnych i weryfikowalnych faktach :))

Aldi w tym miejscu - oprócz swoich plusów, bo jednak ten budynek jak widzę budowany z solidniejszego materiału i zagospodaruje nieużytki porośnięte krzakami, które były dotychczas, to Aldi nie proponuje jakiejś jakości której tomaszowianie by nie widzieli. Do tego ceny są wyższe niż w Lidlu, z jakością produktów - jeśli chodzi o przemysłówkę - dużo niższą niż w Lidlu. Tyle, że w Lidu jeśli coś ci się popsuje, to tak do 200 zł gdy pójdziesz z paragonem i wada jest widoczna na pierwszy rzut oka to koleś który w danej chwili zarządza obiektem oddaje Ci gotówke od ręki. W Aldi odpowiada Ci, że odpowiedzą za 2 tygodnie ...bo musi iść do rzeczoznawcy do centrali :) Masówka z Chin. Jeśli coś kosztuje parę groszy można machnąć ręką, ale Aldi jest droższe, proponując to samo co gdzie indziej badziewie.

No zobaczymy, jakiegoś podniecenia po roku po otwarciu tego marketu, jakiegoś poniecenia wśród ludzi, nie przewiduje.

"Ekspansja" tej marki w Polsce jest bardzo powolna. W Niemczech to jest drugi market po Lidlu, w Polsce ich sieć jest póki co mizerna. W Warszawie zaledwie trzy markety (w tym jeden przy Al.Krakowskiej, czy drodze dojazdowej z Tomaszowa, polecam zatrzymać się i samemu sobie ocenić. Owszem to nie jest buda, ale produkt oferowany nie jest wcale wyższej jakości)

Przy II LO natomiast nie ma żadnego marketu, a małych punktów sprzedaży / usług zaczyna ubywać :( Biletów już co prawda kupować nie trzeba, ale by szybko kupić jakiś długopis, podpaski, czy pain killer, trzeba dymać do Biedronki aż pod Arenę Lodową :(

Czyli z kilometr. Do tej pory można to było załatwić nawet podczas 5 minutowej przerwy.
Jakość czegoś w tym miejscu się podwyższy? Na jakiej zasadzie? Że nie będzie niczego?
Ponury minimalizm.

To jest rzeczywiście tendencja w lokalnym handlu z której należy się cieszyć :(

No ale cóż, mamy do czynienia z paniusią, której horyzont sięga granicy paznokci oprawionych w hybrydę.
Elka
Elka 28.07.2018, 20:43
Mało tego, w pobliżu tego skrzyzownia z budujacym się marketem ALDI, tam jest też market Dino. A tuż obok polski sklepik spozywczy. Jak działał tak dziala. Także to nie jest tak, ze wszystko musi padać po wejściu marketów.

W tym rejonie jedynie kiosków ruchu szkoda. I z powodu braku usług które świadczyły i z powodów sentymentalnych. Gazety jakieś drobne zabawki które za równowartość dzisiejszych 2 zl kupowało się po szkole, już nic nie pachnie tak świeżą prasą, tytoniem,proszkiem do prania.Tego szkoda. W kiosku mieliśmy teczkę na gazety i nawet jak się nie chciało to był obowiązek opróżniania jej. A skoro już za gazety z góry się zapalacilo no to trzeba było przeczytać. Opróżnianie tej teczki go był mój obowiązek w domu Na początku lat 90tych gdy zaczęto dodawać gadżety do prasy wszystko mi przypadało. Kalendarze, kubki, breloki, klapki. Tego żal.
Jolka
Jolka 27.07.2018, 12:29
To miejsce wygląda jak po uprzątnięciu budy-sklepu tomaszowskiego kupca, nie przebywam w tej dzielnicy ale tak mi się wydaje, pozostały podpórki betonowe pod słupy nośne konstrukcji tego cuda. Niebawem otworzą Aldi i można spodziewać się podobnych kasacji lokalnego biznesu w Tomaszowie! ludzie chcą kupować w ekstra lokalach.
maniek
maniek 28.07.2018, 13:13
O ile kojarzę, to tam całkiem niedawno stała wiata przystankowa.
❤ tvn
❤ tvn 27.07.2018, 11:31
Bzdury, jakieś. Nie rozumiem dlaczego ta pani nie może sobie kupić samochodu.
ja
ja 27.07.2018, 11:24
To nie wygląda na teren przystanku a spółdzielni (jest przy bloku)
Tomaszmasz
Tomaszmasz 27.07.2018, 11:14
Nie no przecież dobrze jest :)
Nawet wybetonowali mini stołeczki żeby usiąść po turecku! Super ;)

Pozostałe