Protesty w całej Polsce: łańcuch światła

  • 27.07.2018, 02:20
  • Mariusz Strzępek
Protesty w całej Polsce: łańcuch światła
Dzisiaj w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi i Gdańsku doszło do demonstracji w związku z podpisaniem przez prezydenta Andrzeja Dudy nowelizacji ustaw sądowniczych, w tym o Sądzie Najwyższym. Także Tomaszowianie uczestniczyli w tych protestach. Pojechało dziś na protesty spontanicznie około 12 znajomych mi osób swoimi samochodami. Mam nadzieję, że Tomaszowian było więcej. Łącznie demonstracje odbywały się w ponad 40 miastach. Może i nieudolnie, ale powiem po swojemu o co tu chodzi.

Adnrzej Duda podpisał dziś nowelę ustaw sądowniczych, którą przedwczoraj przyjął Senat RP. To już piąta nowelizacja ustaw o sądownictwie. Dotyczy m.in. procedur wyboru I prezesa SN i kwestii obsady stanowisk w tym sądzie, a także sposobu funkcjonowania samorządów sędziowskich w sądach powszechnych oraz zmian w ustawie o Krajowej Radzie Sądownictwa. Sejm przyjął ją pod koniec ubiegłego tygodnia. W głosowaniu nad ustawą nie wzięli udziału posłowie PO, Nowoczesnej i PSL-UED. Opozycja sejmowa oraz większość  środowiska prawniczego uznaje, że ustawa jest niekonstytucyjna i prowadzi do pogłębienia upolitycznienia wymiaru sprawiedliwości.

 

Dzisiaj w stolicy manifestujący zebrali się przed Pałacem Prezydenckim. Protestujący mieli ze sobą transparenty, a także polskie i europejskie flagi. Demonstracje odbywały się regularnie przez cały tydzień. Protestujący podczas manifestacji "Łańcuch Światła" skandowali wiele haseł m.in. "Jesteśmy, chronimy, nie odpuścimy". "Kręgosłupa Duda nie ma, będziesz siedział, zdrajca stanu".  Hasłem przewodnim protestu było: "Niech ogień płonie".

 

 

Wysoka temperatura była również w Sejmie, kiedy po przegłosowaniu projektu posłowie krzyczeli: "demokracja" czy podczas komisji sprawiedliwości, gdzie dyskusja o przepisach dotyczących ustawy trwała ponad 8 godz. W nocy z 24 na 25 lipca Senat przyjął bez poprawek nowelizację ustaw sądowych, w tym o Sądzie Najwyższym. Zmiany były krytykowane nie tylko przez obywateli. Swoje niezadowolenie wyrażali m.in. RPO, Stowarzyszenie Sędziów "Iustitia" czy Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Zmiany w ustawie zakładają m.in. zmniejszenie liczby sędziów SN ze 110 do 80 oraz umożliwiają kandydowanie do SN osobom bez obywatelstwo polskiego. Nowelizacja obejmie też Krajową Radę Sądownictwa i Prokuraturę.

 

Konstytucja mówi w Art. 183. Sąd Najwyższy...3. Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego powołuje Prezydent Rzeczypospolitej na sześcioletnią kadencję spośród kandydatów przedstawionych przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego.

Kadencja minęła? Nie! Zmieniono konstytucje? Nie! To o co Ci chodzi? Moim i protestujących zdaniem obecne zmiany łamią Konstytucję RP i służą upolitycznieniu sądów. Tym razem zmienianiane są siłowo włądze Sądu Najwyższego.  To już kolejny etap tego procesu trwającego od kilku lat. .Niestety pogrązamy się i nie widać końca. 

 

Mam świadomość, że dla wielu ludzi sądy i przede wszystkim Sąd Najwyższy to abstrakcyjne ciała z dalekiej Warszawy. Niektórzy mówią, że to ludzi nie interesuje. Być może nie, ale powinno nas wszystkich to interesować. Na każdego może przyjdzie czas, gdy będzie musiał stanąć przed sądem choćby pracy czy ubezpieczeń społecznych, nie mówiąc o karnym czy cywlnym. Dlatego jest tak ważne by ten sąd był niezależny od wpływów władzy. Jest bardzo ważne, by sędziowie byli niezwiśli nie byli dostępni na polityczny telefon. Obecne zmiany zdaniem protestujących i moim zmierzają do tego, że Sąd Najwyższy zostanie upolityczniony i będzie podlegał bieżącej władzy. O to toczy się walka. Między innymi o to, że to włąśnie Sąd Najwyższy stwierdza ważność wyborów. Jak upolityczniony sąd najwyższy ma obiektywnie zdecydować o wyborach? Tak samo jak o faulu na boisku miał decydować zawodnik jednej z drużyn. Nie ma szans na uczciwy wyrok. O to przede wszystkim toczy się walka i spór.

 

Jeden bardzo poważny przykład powagi sytuacji: https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wyrok-tsue-ws-pytania-irlandzkiego-sadu-prof-chmaj-niedlugo-bedziemy-pariasem-europy/tzp88my?utm_source=plista&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_plista_n_desktop_wiadomomsci .

Dla leniwych dodam, że podlinkowany artykuł mówi o tym, że irlandzki sąd, po zasięgnięciu opinii najwyższego trybunału Unii Europejskiej, orzekł że nie wyda Polsce Polaka oskażrżonego o przestępstwo z uwagi na to, że  w Polsce łamana jest praworządność. Tak, to się dzieje naprawdę. Nie tylko złamano w Polsce zasadę trójpodziału władz, nie tylko podporządkowano władzę sądowniczą władzy wykonawczej ale rządzący "zapracowali" też na fatalną opinię w instytucjach europejskich. Te orzeczenia to tego wszystkiego skutek. Biorąc pod uwagę to, co dzieje się obecnie z władzą sądowniczą, niedługo będziemy pariasem Europy albo conajmniej zbliżamy się w postrzeganiu do Białorusi.  Kiedyś w PRL ze względu na upolitycznione sądy i tzw demokrację LUDOWĄ dostawaliśmy azyl polityczny na zachodzie. Dziś sądy w EUropie nie chcą wydać Polaka polskim sądom bo nie wierzą już w ich obiektyność. Dziś przeciw Polsce Unia Europejska toczy postępowanie o łamanie unijnych wartrości i demokracji. Wielu uważa, że nic się nie stało. Wszystko dobrze tylko zła Bruksela i zła opozycja miauczy. A może jednak dzieją się bardzo ważne rzeczy i nie wymyśla tego, ani zła i leniwa opozycja czy Bruksela. A może podpisaliśmy traktaty po referendum o przystąpieniu do UE i zobowiązaliśmy się w nich do przestrzegania unijnego prawa i unijnych wartości??? I to dobrolwolnie?! Zabiegając o to wiele lat!

 

Otóż stało się wiele i cały czas się dzieje. Dzieje się źle. Nie mamy żadnej reformy sądownictwa tylko podporządkowywanie go władzy politycznej. Upolitycznienie. Nic więcej i aż tyle.

 

Gdy Polska straci masę pieniędzy z Unii Europejskiej, z których się cieszymy patrząc choćby na nowe autobusy w Tomaszowie, wtedy okaże się że każdy z nas powinien cały czas bronić niezależnego sądownictwa. Gdy Polska zostanie w końcu wyrzucona z Unii Europejskiej i nasz lokalny Łukaszenko odetnie nam internet i zabije wolne media - będzie już po wszystkim. A do tego zmierzamy od 3 lat. Co roku mówimy, że nikt nie wierzył, że to zajdzie tak daleko. Niedługo będzie już za późno... 

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (5)


Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zbigniew
Zbigniew 04.08.2018, 10:42
garstka ludzi broniących własne interesy którym sie coś nie podoba...hipokryci i nic więcej, więcej jest tych którzy na własnej skórze odczuli jak działają te sądy....i to właśnie oni czekają na zmiany w sądownictwie
Ajdejano
Ajdejano 03.08.2018, 12:45
Do wpisu nr 37: oczywiście - tak jest, jak to ująłeś.
Wybiórcze stosowanie Konstytucji RP.
A. Gajewski, w istocie jest bardzo małym, a nawet mikroskopijnym, jakimś-tam lokalnym politykiem (raczej politykierem), który próbuje naśladować ton swoich idoli z tzw. totalnej opozycji.

Oczywiście, nie miałby pojęcia i odwagi, aby tak wybiórczo się wypowiadać na podstawie własnego pomyślunku, gdyby tak najpierw nie wypowiadali się ci mundrole z warsiawki. Mały, bezmyślny, lokalny kacyk, usiłujący lokalnym użytkownikom internetu wcisnąć swój kit, powtarzając oklepane i wyświechtane frazesy.
W lokalnym łódzko-tomaszowskim światku po - .N złapie trochę plusów. I to będzie Jego sukces.
03.08.2018, 02:17
Jak ładnie można manipulować tekstem w zależności do jakiego obozu politycznego się należy;-) Na tym tekście p. Gajewskiego prace można pisać. Brawo! Zaimponował mi pan odwagą drugi raz w życiu (pierwszy, to gdy dał się nagrać niedysponowany na obradach rady miejskiej;-)). Przypominam, że Konstytucja składa się z wielu artykułów, nie tylko jednego i ograniczanie się w tym względzie nie świadczy o panu zbyt dobrze, w końcu od lat pragnie pan chyba władzy? Jest wiele artykułów powiązanych ze sobą, czy też zależnych od siebie pośrednio lub bezpośrednio. Czasem robi się duży galimatias i wtedy wkracza TK. Idąc pańskim myśleniem i wybierając prostolinijnie losowo jak krowa źdźbła trawy np. art. 11 mógłbym stworzyć partię nazistowską czyż nie? Ano nie, bo mamy art 13. Pan wytłuszcza w druku art 183, który nic nie znaczy bez wcześniejszego zapoznania się z art. 180. Nie sądzę, że po II LO ludzie mogą być tak mało inteligentni więc zarzucam panu iż umyślnie manipuluje tekstem i wprowadza w błąd m.in. swoich wyborców. Żenada najwyższych politycznych lotów.
Ajdejano
Ajdejano 31.07.2018, 14:22
Doi wpisu nr 35: jestem niezwykle spokojny i tolerancyjny i dlatego odpowiadam: tak myślałem o Twoim wpisie, że może to być tylko taka zaczepka. Jednak , na wszelki wypadek, jakoś wolałem się do tego odnieść.
Jak nie jesteś lewakiem - to już masz plusy.
Jeżeli nie jesteś chłopeckiem - też plusy, ale z moją uwagą: ja tym chłopeckiem jestem, chociaż urodziłem się w Tomaszowie, to przez kilkadziesiąt lat mieszkałem na wsi i trudno mi te wiechcie z butów zlikwidować. Jednak, to nie te wiechcie świadczą o "wieśniactwie", tylko podejście do każdego tematu w sposób taki, jakby ten temat widział dawny pańszczyźniany chłop z wiechciami w butach.

Skąd u Ciebie wrażenie, że ja jestem taki agresywny ?! Może stąd, że staram się zbyt impulsywnie reagować na częste, totalne idiotyzmy, które wypisują różne wygibusy.

W sumie: nie jesteś aż taki "skurwiel", za jakiego Ciebie uważałem.
Ajdejano
Ajdejano 31.07.2018, 07:13
Do wpisu nr33: przyganiał kocioł garnkowi. Co to za wyraz : "nie sondź" ? Poza tym, tobie też "cóś" bije na główkę, może też piwko - co?
Jak chciałeś napisać: "nie sądź" - to trzeba było to zrobić - chłopecku.

Pozdrowienia dla tych, którzy poprawnie osądzają innych i do tego, poprawnie piszą po polsku.
Nie dotyczy to lewactwa.
m&m
m&m 31.07.2018, 11:11
Sam popełniam literówki i nie chciałem Szanownego Pana tu gnębić. Ot taki żarcik. Sond- sondzić... Ale widzę, że bez kija nie podchodź... zero dystansu. Jakaś nerwica? Chłopeckiem nie jestem. Tfu lewakiem też nie. Bije mi na główkę tylko jak widzę taką agresję. Piwko mi nie bije tylko łagodnie wchodzi:) Polecam melisę lub nerwosol przed dorwaniem się do klawiatury.
Ajdejano
Ajdejano 30.07.2018, 15:23
Do mojego własnego wpisu nr 30: merytorycznie - ten wpis jest O.K. Jednak, jak go przeczytałem dzisiaj, to okazuje się, że zawiera jeden podstawowy błąd: w części wyrazów sąd napisałem wyrazy "sond", "sondy" itp., itd.
No - jak się pisze o godz. 1:40 i po kilku piwkach - to może być tak, jak wyszło. Za co przepraszam tych, którzy zauważyli ten błąd.
m&m
m&m 30.07.2018, 22:06
po prostu nie sondź drugiego jak piwo ci miłe
666
666 30.07.2018, 14:09
Tu ,,Brzoza" J-23 nadaje ;)
Ajdejano
Ajdejano 30.07.2018, 01:40
Przy okazji tego "skandalicznego" zachowania PiS-u wobec tych "niewinnych" polskich sądów i ostatniego wyroku TSUE , w związku z wnioskiem sądu irlandzkiego wobec sądów w Polsce.
Ten wyrok brzmi mniej-więcej tak: każdy sąd, czyli sąd każdego państwa w UE może podważać wyrok sądów u nas, jeżeli uzna, że te nasze sondy są pod presją polityczną. Oczywiście - to jest polityczny wyrok europejskiego lewactwa, a nie niezależnego europejskiego sądu.
Ten wyrok, jak każdy kij - ma dwa końce.
Tym drugim końcem tego kija może być sytuacja, że kiedyś polski sond może kwestionować wyroki innych państw eurokołchozu, jeśli uzna, że te sondy również są polityczne.
Czyli: dobrze powiedział Orban: dni KE są policzone, bo w najbliższych europejskich wyborach, lewactwo dostanie po dupie. I to trzyma mnie przy życiu - Panie Gajewski.
Ajdejano
Ajdejano 30.07.2018, 01:17
Zdjęcie powyżej - zdjęte z internetu, lament tzw. "poprawnych i światłych, jedynie dobrze myślących" entuzjastów eurokołchozu. To już tylko jeden krok do systemu, jaki już ćwiczyła PRL: sowiecka opatrzność nad PRL, czyli: sowieci w wojsku, sowieci (w tym, głównie sowieckie żydłactwo) we wszystkich władzach, sowieci w szkolnictwie wyższym, sowieci i zdrajcy - Polacy w sądach, sowieci - wszędzie.

Eurolewactwo - to sowiecka komuna - bis. W Polsce - to również te "obsmarkane nowocesne elyty" pod nazwą totalnej opozycji z po i .N. Faceci, którzy: będąc organizatorami "puczu" w Selmie RP, jadą sobie spokojnie na Maderę, po swingowanym telefonie, od niby od ryżowatego premiera, idą na układy w "niezależnych" sądach, będąc podstawowymi urzędnikami w lokalnym samorządzie, jadą nawaleni samochodem, itp. itd.
Tak - Panie Gajewski, tak wygląda pański świat.
A gdzie w tym świecie jest polska racja stanu - co ?!
Z Irlandii
Z Irlandii 28.07.2018, 15:26
Jeśli ktoś myśli, że w Irlandii jest takie cudowne prawo i tak świetnie działa to się myli. Także osoba tej pani sędziny która wydała taki wyrok jest bardzo kontrowersyjna.
Irlandia i Austria - resentyment  i libieralizm
Irlandia i Austria - resentyment i libieralizm 28.07.2018, 19:05
Irlandia jest tutaj tylko pretekstem by dołożyć Rządowi RP. O tyle wdzięcznym, że maja teraz nieco bardziej progresywną fazę. Ludzie trochę odwracają się od Kościoła, głosują też na partie liberalne. Ale to tylko blichtr.
Gdy ostatecznie stracą na znaczeniu będzie powrót do odracania się od wszystkiego co z europejskością związane.

Przez większość historii stłumiony, zawistny, uparty narodek. Zwięźle opisał ich Henrich Boll w "Dzienniku irlandzkim"

Trochę szkoda, że do podobnego incydentu nie doszło w Austrii. Kraju w którym społeczeństwo na najwyższe stanowiska w państwie wybiera jawnych neofaszystów. I to nie raz, nie dwa. A co kilka kadencji. Wtedy Wiedeń uchodziłby za świątynie demokracji. Chociaż już dziś wśród starych polskich elit, wiele NGOsów austyjackich traktowanych jest jako wyrocznia. Modne są też studia społeczne na słabych wydziałach w Wiedniu. Do Niemiec trudniej się dostać, ale do Wiednia jeździ sporo Polaków, a po polskiej maturze zwykle reprezentują tam dużo wyższy poziom niż lokalni studenci. Polakom chodzi o dyplom spoza Polski, bo niestety nadal tak jest, że okazując takowy
w Polsce, bez sprawdzania wiedzy, tacy ludzie wielu środowiskach traktowani są jako mądrzejsi. Wiedzieć trzeba, że studiując Austrii nie trzeba wcale znać niemieckiego. Tracące studentów uniwersytety na prędece tworza programy po angielsku no i tak uczą byle by nie utracić dotacji rządowej.

Ostatnio Codziennik Feministyczny zlinczował publicystę lewicowego Krzysztofa Wołodźkę, za ...SMSy do stazystki
w krakowskim "Nowym Obywatelu" w których Wołodźko pisał, że dziewczyna mu sie podoba. Stazystka o SMSach przypomniałą sobie kilka lat po sprawie, no i jak wiadomo od razu koleś został naznaczony jako mobber seksualny :)) Piszę o tym dlatego, bo akacja była na tyle idiotyczna i wyczuwała to sam autorka, że tę stażystkę przedstawiono jako studentkę trzech uniwersytetów. Krakowskiego, warszawskiego i właśnie wiedeńskiego :)) Liczy się na to, że mający olbrzymie - często nieuzasadnione kompleksty - Polak czy Polka, po rzeczytaniu takiego bio (a dali tę edukacje "ofiray" od razy w pierwszym akapicie tekstu, czytelnik czy czytelniczka rozdziabi gębę i z miejsca pomyśli
łooooo Boże! Taka wykształcona dziewczyna, a tu taki knur śmie ją tykać.

Sprawa była grubymi nićmy szyta, bo molestowanie sprowadziło sie do kilku SMSów i wg "ofiary" z tekstu do późniejszego "osłego traktowania" Dziewczyna w tym lewicowym czasopiśmie zgłaszała jedynie teksty jakie chciałaby opubliokować, wszystko co zgłosiła i przed SMSami od Wołodźki i po nich, zostało opublikowane.
To tak na marginesie Wiednia i łoooo panie, pan to jest światowcem. Ludzie ją potem wygooglali, bo jednocześnie
niwiniako prowadziło sobie profil na Instagramie i wyszło, że skończyła jakieś liche liceum za garażami w Krakowie.
To jest takie właśnie bazowanie na stereotypach. Dyplom mam z wiiiiidnia, ale po niemiecku nie mówię :))

Irlandia nie miała nigdy jak Austria etapu imperialnego, ale w obu krajach jest silny resentyment i generalnie poczucie niedocenienia przez dzisiejszy świat. Irlandczycy jako mały narodek poniżany przez silnego sąsiada, a Austiacy jako były gracz w polityce globalnej.
Grube miliony na "obronę" demokracji
Grube miliony na "obronę" demokracji 28.07.2018, 13:22
Michał Karnowski z tygodnika Sieci zadał wczoraj w "Gościu Wiadomości" ciekawe pytanie o finansowanie tych protestów.

Zgormadzenia są profesjonalnie nagłaśniane, przed sejmem dzień w dzień widać te same osoby - z czego one się utrzymują? Wszyscy są na utzrzymaniu rodziców? :))
Szczególnie, że większość tych "Obywateli RP" to są ludzie po 40stece.

Przy manifestacjach spontanicznych zwykle widać jakieś niedoróbki, piski wynikające ze sprzężeń sprzętu, tutaj nic takiego nie ma. Protest z oprawą profesjonalnie zorganizowanego festiwalu przy którym pracuje sztab ludzi.

Skąd mają pieniądze na to?
m&m
m&m 28.07.2018, 08:42
Postępowanie Irlandczykow w sprawie wydania tego przestępcy, to wyłącznie, w linii prostej, w 100% wina zaslepionych rządzą władzy za wszelką cenę funkcjonariuszy partyjnych po i innych pokrewnych pomiotow . Ale jestem spokojny, bo im bardziej intensywne są ich działania żeby udowodnić martyrologie swojej walki ( skur.. prowokatorzy za wszelką cenę próbujący przenieść konflikt na wyższy poziom) tym bardziej jest to bardziej czytelne dla Polaków, którzy bez problemu rozpoznaja prawdziwe intencje i nie mają zamiaru uczestniczyc w tym obrzydliwym i niezwykle szkodliwym teatrzyku , na którzy mogą się nabrać tylko totalni... oraz sami zainteresowani różnego rodzaju fuchami. Jak można dla stołka tak srac w swoje własne gniazdo? Jak można traktować tak instrumentalnie swoich rodaków, ktorym sie podobno sluzy.? A jak nie beda chcieli sie do chucpy przylaczyc, to zaraz slychac , ze dziadostwo się sprzedało za 500 plus albo naród głupi i otumaniony. Ale przyczyną jest wasze dziadostwo i nieuczciwośc i chocbysie sie zesrali jeszcze 100 razy, to nic więcej oprócz g... z tego nie będzie. Nie tędy droga. To slepa uliczka. Jestescie totalnymi szkodnikami, którzy gardzą tymi, których reprezentować mają i za garść srebrników dałoby wszystko Niemcom albo innym swiatlym i wiedziacym wszystko lepiej Europejczykom zeby tylko sie gdzieś podczepic. Takich to wszędzie lubią na świecie. Pożyteczni idioci, z którymi za poklepanie po plecach, ładna fotkę i parę ciepłych słów można zrobić każdy interes. Tylko to nie ma nic wspólnego z interesami Polaków .
59
59 27.07.2018, 21:51
Zaraz,zaraz,jakiś czas temu nie kto inny,tylko HGW mówiła,że maszerowali z pochodniami naziści.A teraz robią to koledzy partyjni,ja cie!Producenci zniczy nigdy nie mieli takich zysków.Premier Morawiecki też chyba nie ma nic przeciwko.Nie przeszkadzajcie im,niech palą.Jedyne co może się nasilać to smog powstały w procesie spalania.Ale jaja,ale jaja!
AK-47
AK-47 27.07.2018, 18:08
Panowie co jest? Kolejny raz obcięło mój komentarz?
27.07.2018, 18:10
Nie mam pojęcia
Kradną komentarze?
Kradną komentarze? 27.07.2018, 18:16
podziemie demokratyczne z facebooka, może już działa intensywniej? :))
AK-47
AK-47 27.07.2018, 18:05
Cyt.: "Gdy Polska straci masę pieniędzy z Unii Europejskiej, z których się cieszymy patrząc choćby na nowe autobusy w Tomaszowie, wtedy"...a wtedy p. Gajewski przyjedzie na białym koniu i te pieniądze odzyska!...
Cyt.: "Gdy Polska zostanie w końcu wyrzucona z Unii Europejskiej"....Naprawd
AK-47
AK-47 27.07.2018, 18:10
Część II: Cyt.: "Gdy Polska zostanie w końcu wyrzucona z Unii Europejskiej"....Naprawd
AK-47
AK-47 27.07.2018, 20:14
Cz. II do cz. II: .....Naprawdę???? A co wtedy zrobią właściciele Kauflanda, Lidla, cukrowni, elektrowni i wszystkich innych?....
PSS zamiast Kauflandu. Dlaczego nie?
PSS zamiast Kauflandu. Dlaczego nie? 27.07.2018, 22:30
Uciekną razem z Unią zostawiając nam budynki. Jeśli lzeelita znowu się nie uwlaszczy i nie przerobi tego na wlanosc prywatna to PSS będzie miał market jak znalazł. Tuż pod oknami zarządu. Nie byłoby źle.
AK-47
AK-47 28.07.2018, 18:41
W sumie racja!....
AK-47
AK-47 27.07.2018, 20:25
Cz.III: Cyt.: ".... podpisaliśmy traktaty po referendum o przystąpieniu do UE i zobowiązaliśmy się w nich do przestrzegania unijnego prawa i unijnych wartości???"- A co to takiego te europejskie wartości? W którym miejscu złamaliśmy unijne prawo?...A czy to aby nie jest odwrotnie i to UE łamie prawo ingerując w nasze prawo do swobodnego kształtowania systemu sądownictwa?
AK-47
AK-47 27.07.2018, 17:56
Dlaczego obcięliście mój komentarz?
AK-47
AK-47 27.07.2018, 16:54
Cyt.: "Gdy Polska straci masę pieniędzy z Unii Europejskiej, z których się cieszymy patrząc choćby na nowe autobusy w Tomaszowie, wtedy"...a wtedy p. Gajewski przyjedzie na białym koniu i te pieniądze odzyska!...
Cyt.: "Gdy Polska zostanie w końcu wyrzucona z Unii Europejskiej"....Naprawd
uuu
uuu 27.07.2018, 14:36
uuu, 2 godziny po publikacji i tylko 8 komciów :(
Nie to co rozpierducha pod Prawym okiem: gdy rozum śpi...

Nie interesuje tomaszowian demokracja?
AK-47
AK-47 27.07.2018, 16:44
Widać nie widzą dla tejże demokracji zagrożeń....A tym którzy mówią, że jest odwrotnie po prostu nie wierzą.
Ajdejano.
Ajdejano. 27.07.2018, 14:07
Jakoś nie ma tłoku w tym temacie. Jednak mnie Pan wymiksował. No i tak trzymać !
Spontanicznie
Spontanicznie 27.07.2018, 12:10
znajomi (zapewne bezpartyjni?) rzucili wszystko i pojechali...super;)
Ps. W pierwszą i ostatnią niedziel miesiąca sklepy są otwarte. To tak na marginesie wiarygodności haseł.

Pozostałe